Nuotr.: Reuters - Scanpix
Nuotr. Reuters - Scanpix

Anthony Davisas ir LeBronas Jamesas pasirūpino Los Andželo „Lakers“ pergale ketvirtosiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo serijos rungtynėse.

34
34
75%
9/12
3

Franko Vogelio auklėtiniai po atkaklios kovos 114:108 (37:30, 23:25, 27:29, 27:24) palaužė Denverio „Nuggets“ krepšininkus ir po šios pergalės atsidūrė per žingsnį nuo NBA finalo – 3-1.

Nuo rungtynių pradžios besivejančių vaidmenyje buvusi „Nuggets“, likus žaisti pusketvirtos minutės, sumažino atsilikimą iki vieno metimo (102:105), tačiau tuomet dvitaškį pataikė Rajonas Rondo, keturias paeiliui baudas sumetė LeBronas ir likus 59 sekundėms komandas skyrė 7 taškai – 111:104.

„Nuggets“ dar bandė naudoti pražangų taktiką, tačiau „Lakers“ neklydo, o jų pergalę įtvirtino tikslūs Daviso baudų metimai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Davisas per 41 minutę pelnė 34 taškus (9/12 dvit., 1/3 trit., 13/14 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius.

Tiesa, Davisas ketvirtajame kėlinyje išgąsdino „Lakers“ sirgalius – po metimo aukštaūgis nesėkmingai nusileido ant parketo ir skausmo perkreiptu veidu susiėmė už čiurnos. Vis dėlto puolėjas toliau tęsė rungtynes.

Kitas „Lakers“ lyderis LeBronas buvo arti trigubo dublio – 26 taškai (6/15 dvit., 1/3 trit., 11/14 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai per 38 minutes.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atkrintamosiose atlikusių žaidėjų visų laikų sąraše poziciją pasigerino Rondo. 34-erių veteranas dvikovoje per 22 minutes atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir pakilo į 8-ąją vietą, aplenkęs Scottie Pippeną.

„Nuggets“ nuo nesėkmės neišgelbėjo puikus Jamalo Murray žaidimas – 32 taškai (12/17 dvit., 0/3 trit., 8/8 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai per 45 minutes.

„Lakers“ rungtynėse metė 35 baudų metimus (pataikė 28), kai „Nuggets“ išmetė 23 baudas (pataikė 20), o šie skaičiai nepatiko Denverio klubo vyriausiajam treneriui Mike'ui Malone'ui.

„Turėsiu pasinaudoti atitinkamais kanalais, kaip tai padarė „Lakers“, siekdami gauti daugiau baudų metimų“, – pasipiktinimo po mačo neslėpė Malone'as.

Denverio klubas jau du kartus šį sezoną buvo atsidūręs ant prarajos ribos, tačiau tiek prieš Jutos „Jazz“, tiek prieš Los Andželo „Clippers“ sugebėjo atsitiesti, laimėję paskutines trejas serijos rungtynes paeiliui.

Penktosios Vakarų konferencijos finalo serijos rungtynės įvyks sekmadienį 4 val. ryte.

„Nuggets“: Jamalas Murray 32 (12/17 dvit., 8/8 baud., 8 rez. perd.), Jerami Grantas 17, Nikola Jokičius 16, Michaelas Porteris 13 (8 atk. kam.), Monte Morrisas 12.

„Lakers“: Anthony Davisas 34 (9/12 dvit., 13/14 baud.), LeBronas Jamesas 26 (6/15 dvit., 11/14 baud., 9 atk. kam., 8 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 13, Dwightas Howardas 12 (11 atk. kam.), Rajonas Rondo 11, Kyle'as Kuzma 10.