Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr. zalgiris.lt

Kai šį vakarą dvylika žaliai baltų krepšininkų išbėgs ant Pirėjo „Taikos ir draugystės“ rūmų parketo ir aikštės viduryje sudės rankas, jų adresu neskries nė vieno įžeidžiančio žodžio ar skanduotės.

Marius Grigonis

Marius  Grigonis
Komanda: Kauno Žalgiris
Pozicija: SG, SF
Amžius: 26
Ūgis: 198 cm
Svoris: 93 kg
Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Krepšininkams net nereikės šiai arenai įprasto raudono ištempiamo koridoriaus, kuris apsaugo nuo daiktų, skriejančių iš tribūnų. Už suolelių esanti plastikinė pertvara irgi taps nereikalinga.

Šį vakarą Kauno „Žalgiris“ Pirėjuje pradės 2020-21 m. Eurolygos sezoną, bet pirmosios rungtynės savo atmosfera labiau primins ikisezonines dvikovas, žaidžiamas už uždarų durų. Koronavirusui sutrikdžius įprastą pasaulio tvarką, sportas priima skaudžius sprendimus žaisti rungtynes be žiūrovų ir prie to dabar visi turės taikytis.

„Susikaupimas, atrodo, bus, sezonas prasidėjo, bet tas rungtyniavimas primins ikisezonines rungtynes. Reikia įsidėti į galvas, kad sezonas prasideda, skaičiuosis pergalės ir pralaimėjimai“, – apie neįprastą būsimą atmosferą tinklalapiui „BasketNews.lt“ mačo išvakarėse Pirėjuje kalbėjo Artūras Milaknis.

Jam ir likusiems „Žalgirio“ žaidėjams tai bus menkai pažintas jausmas. Be žiūrovų oficialias Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ yra žaidęs tik 2014 m. gruodžio 30-ąją, kai išvykoje 69:78 nusileido Stambulo „Galatasaray“.

Tada Eurolyga dėl mirtimi pasibaigusio sirgalių susirėmimo „Galatasaray“ komandai skyrė trijų mačų be žiūrovų baudą ir žalgiriečiai gavo neįprastą patirtį žaisti tuščioje salėje.

Iš tuometinio „Žalgirio“ dabar komandoje rungtyniauja tik Milaknis, Paulius Jankūnas ir Lukas Lekavičius.

„Atsimenu, kad po apšilimo tai buvo žiauriai keistas jausmas, – sakė Milaknis. – Įsivaizduoju, kad čia irgi bus kažkas tokio. Eurolyga visada žavėdavo, kad fanai savo komandas palaikydavo net ir išvykose. Dėl tos atmosferos kartais labiau susikoncentruodavai, ta emocija ir susikaupimas užkildavo.“

Dabar emocijos ir energijos iš tribūnų trūks ir prie to visiems reikės taikytis.

„Kaip ir minėjo priešininkų treneris, be savų žiūrovų prarandi savo pliusą, – kalbėjo Milaknis. – Vis tiek, ir varžovui sunkiau, ir tave užveda geras momentas. O tuščioje arenoje atlikus gerą momentą, ką užvesi? Likusius 11 savo žaidėjų ir trenerių štabą. Trūks emocijos po užvedančių momentų ar rungtynių pabaigose.“

Eurolyga kiekvienai komandai paliko spręsti, ar priimti žiūrovus, ar ne. Vienuolika komandų, tarp jų „Olympiakos“, nusprendė bent sezono pradžioje žaisti be sirgalių tribūnose.

Lietuvoje situacija kitokia – žiūrovai sporto renginiuose leidžiami ir žalgiriečiai dar negavo patirti, ką reiškia žaisti tuščioje salėje.

„Kai po ilgo laiko išbėgome į aikštę per tą turnyrą Kaune, kad ir nedaug žiūrovų, bet jų buvo. Nežinau, kaip apibūdinti, bet ta energija jaučiasi, – sakė Marius Grigonis. – Kai būna įtempti momentai, tai šeimininkų komandai padeda.“

Pirėjo arena pastaraisiais metais per dvikovas su „Žalgiriu“ retai būdavo pilna, tačiau atmosfera joje vis tiek būdavo karšta. Dabar vietoje sirgalių skanduočių girdėsis krepšininkų šūksniai apie pagalbas gynyboje ar derinių šaukimai.

Emociškai tai gali būti net sudėtingiau, nei žaisti prie priešiškos minios.

„Nėra smagu, kai visi ūžia ir taip toliau, bet kai nuramini (varžovų sirgalius), tai pats geriausias jausmas, – sakė Grigonis. – Smagiausia, kai būna daug varžovų fanų ir mes laimime. Labai smagu tą tylą išgirsti.“

Pats Grigonis praėjusį sezoną prisidėjo prie to, kad užtildytų vieną priešiškiausių atmosferų Eurolygoje. Praėjusių metų lapkričio 1 d. „Žalgirio“ gynėjas paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę prieš Stambulo „Fenerbahče“.

Tai Grigoniui buvo paskutinė to sezono pergalė – dar kelias pralaimėtas rungtynes žaidęs su nuskausminta koja, galiausiai jis iškrito iš rikiuotės ir daugiau tą sezoną nebežaidė.

Sugrįžimas į Eurolygos kovas vyks pasikeitusiomis sąlygomis, tačiau niekas dėl to nesiruošia skųstis.

„Aš sakau, kad jeigu mes žaisime, tai aš galiu ir su tuo visu (apsauginiu) kostiumu vaikščioti, man vienodai rodo“, – nusijuokė Grigonis, paklaustas, ar neprailgo kelionė su kauke lėktuve.

„Žalgiriui“ kelionė į Pirėją yra pirmoji per beveik 7 mėnesius, kai kovo 12-ąją jų lėktuvas, turėjęs kilti į Barseloną, taip ir liko tupėti Karmėlavos oro uoste.

Tą dieną buvo sustabdytos Eurolygos kovos ir geriausi Europos krepšininkai atsidūrė nežinioje. Po poros mėnesių paskelbta, kad sezonas nebus pratęstas.

Nors vasarą komandos komplektavosi ir ruošėsi naujam sezonui, neaiškumo, anot Milaknio, buvo daug.

„Atėjus naujam sezonui, net susirinkus į pirmą stovyklą, nežinojome, ar bus, ar nebus (sezonas). Niekas nieko nešnekėjo“, – sakė Milaknis.

Eurolyga tik rugsėjo viduryje patvirtino naujojo sezono taisykles, kuriose numatytos baudos komandoms, negalinčioms užtikrinti priešininkų atvykimo, ar apskritai suorganizuoti rungtynių.

Komandoms palikta pačioms tvarkytis su naujojo pasaulio tvarka ir visos jos sukasi taip, kaip gali.

Pavyzdžiui, prieš atvykstant į Graikiją, visiems „Žalgirio“ delegacijos nariams reikėjo užpildyti specialią Graikijos vyriausybės nustatytą formą, kuri yra privaloma visiems į šalį atvykstantiems lankytojams.

Kelionės dieną keliautojai gauna PDF formato dokumentą, kuriame – specialus QR kodas, priskiriamas visiems atvykėliams. Jeigu tokio dokumento neturima, žmogus net nebus įleistas į Graikiją.

Kad būtų išvengta nesusipratimų, oro linijos keleiviams, neturintiems specialios registracijos formos, net neleidžia lipti į lėktuvą.

Nusileidus Atėnų oro uoste, pagal tai, iš kur atvyko keliautojai, nusprendžiama, ar jiems reikalingas koronaviruso testas. Atlikus testą, keliautojas privalo 24 val. izoliuotis, kol sulauks atsakymo.

Toks testas Graikijoje dabar būtų privalomas ir lietuviams, įskaitant žalgiriečius, tačiau siekiant to išvengti, testai atliekami dar Lietuvoje. Graikijoje užtenka parodyti sertifikatą, kuriame užfiksuoti neigiami testo rezultatai.

„Būsiu atviras, man tie testai nepatinka, nėra maloniausia procedūra, – sakė Milaknis. – Bet turi tiesiog prisitaikyti. Niekas negalėjo pagalvoti, kad išauš tokia diena ir gyvensime tokiame pasaulyje, bet reikia pasiimti iš to kiek įmanoma pozityvių dalykų ir džiaugtis, kad su testais ir apsaugos priemonėmis galime keliauti, tęsti sezoną, rungtyniauti, varžytis, nes tas sąstingis buvo sunkus. Tiek fiziškai, tiek psichologiškai ta nežinia slėgdavo.

Galvoju, reikia džiaugtis tuo, ką turime, kiek įmanoma visiems išlaikyti tą saugumą, kad vėl neužsidarytų. Prie visko reikia taikytis. Tie dalykai nėra malonūs, bet jie leidžia tęsti sezoną.“

Pastaraisiais metais keliavę su užsakomaisiais skrydžiais, žalgiriečiai į pirmąją kelionę leidosi paprasčiau – komerciniu reisu su persėdimu Frankfurte.

Lėktuve vienas kitas nustebęs ir krepšininkų nepažįstantis keleivis perklausdavo, kas šie ir kur vyksta.

Tokių kelionių šį sezoną bus maždaug pusė – žalgiriečiai užsakomaisiais skrydžiais keliaus tik per dvigubas savaites, taip pat į Valensiją, Vitoriją ir kitą savaitę į Maskvą.

„Kaip sakau, prie gero greitai priprantama. Pirmais metais, kai buvo keli skrydžiai su čarteriu, buvome patenkinti, po to toks buvo visas sezonas – fantastika, – prisiminė Milaknis. – O dabar grįžome ten, kur kažkada buvome. Ką padarysi, tokia situacija, klubas taupo. Kažkiek turėsime čarterių, nėra tragedijos. Manau, kad priprasime. Galbūt bus sunkiau po kelionių, tas atsigavimas, bet priprasime.“

Tą patį kartoja ir jo komandos draugas Grigonis. Situacija – neeilinė, aplinkybės – nepažintos, bet prie visko galima prisitaikyti.

„Aišku, su žiūrovais įdomiau. Dabar atrodo, kad niekas nežiūri, nors iš tikro daug žiūri ir per televizorius, ir per internetą. Skridome ne čarteriu, bet nebuvo blogai, normali kelionė. Yra kaip yra, reikia džiaugtis, kad yra krepšinis.

Aš stengiuosi žiūrėti, kad ačiū Dievui, jog išvis galime žaisti. Gerai, kad Eurolyga vyksta.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (14)
Andretinas
čia man vienam foto pasirodė,kad Dovydas Redikas su Žalgirio treningu :)
2020-10-01
-1
Atsakyti
Varp-Elis
taip tau vienam
2020-10-01
+3
Atsakyti
Antanas
laimetus pinigus mesiu uz Zalgiri su rytu isityciosim is ryto ir to protiskai atsilikusiu jacksono michaelo beja goudelokas toks nuvarytas kaip ji pise savaite atrodo i burna kazkas
2020-10-01
-1
Atsakyti
djgaffer
Kažkaip nėra tikrai tos emocijos be fanų.Žiūri per tv,tai kėdės tuščios,girdisi tik žaidėjų balsai ir sportbačių cypsėjimas.Bet vistiek varžybos vyksta,tai jau šis tas.Apsiprantam su viskuo,apsiprasim ir dabar.
2020-10-01
+2
Atsakyti
Emma
Norite susirasti merginą vienai nakčiai? Sveiki - http://3sex.club
2020-10-01
+1
Atsakyti
Ryklys.
antanas siauce si stafkem ,bet ne suprantu kiek tu antanu ce yra.ir ar nors vienas is ju yra nors pora euru iz ka nors pastate ar ce tik kliedi is psikuskes.
2020-10-01
+1
Atsakyti
Aha
Taip ir taip. Bet Antanas yra labiau legenda nei asmenybe. Archetipas pachalčiko ir gyvenimu nusivylusio monopolio milionieriaus lietuvio.
2020-10-01
Atsakyti
Antanas
pastaciau uz Zalgiri 12000 euru tyciosimes is oly ryt su baxurais is lagerio dalyvausim uz laimetus pinigus kabakuose ir juoksimes is ryto
2020-10-01
-1
Atsakyti
lol
juros sventej tu dalyvausi pas baxurus
2020-10-01
-1
Atsakyti
reality
Deja, joks Dievas nepades jums siandien..
2020-10-01
Atsakyti
Mar
atbels ta Olympiakosa, pamatysit!
2020-10-01
-2
Atsakyti
alioalio
Na idomu,kaip Shilleris ake,vaziuojam garbingai sukovoti...tai manau pralaimejimas 20+ tasku skaitytusi tragedija,o jei pralaimes 10-15 tasku zalgiris,manau cia bus gali skaityti kaip pergale
2020-10-01
+1
Atsakyti
litas
galima butu atleist 25 metu treneriuj jei taip kabetu, butu be patirties ir t t bet cia Zalgirio treneris toki menatliteta turi wowawywa
2020-10-01
-1
Atsakyti
Xxxosss
ar ilgam?:(
2020-10-01
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.