Moterų Eurolyga – europietiška WNBA

2005-03-18 16:51
Rokas Buračas, "Sportas"

„Moterų Eurolygos varžybų lygis yra labai aukštas, o „Lietuvos telekomo“ ir Maskvos „Dinamo“ ekipos galėtų sėkmingai žaisti WNBA pirmenybėse“, – taip mano WNBA Fynikso „Mercury“ komandos vyriausioji trenerė Carrie Graf. Australijoje gimusi moteris, Vilniuje praleidusi vos dvi dienas ir pamačiusi vieninteles rungtynes, konstatavo faktą – jos buvo labai aukšto – WNBA lygio. Moterų NBA specialistė sutiko atsakyti į keletą „Sporto“ klausimų. Ji kalbėjo ne tik apie „Lietuvos telekomo“ krepšininkes, pretenduojančias į stipriausią pasaulio moterų lygą, bet ir apie įvairias moterų krepšinio už Atlanto subtilybes.

– Koks yra jūsų kelionės į Lietuvą tikslas?
– Į Europą atkeliavau dešimčiai dienų. Per jas ketinu aplankyti daug įvairių miestų bei valstybių, stebėti nemažai krepšinio varžybų, pasižiūrėti, kaip rungtyniauja mane dominančios žaidėjos. Norėjau pamatyti mūsų naują krepšininkę Kamilą Vodičkovą (Fynikso „Mercury“ kovo 11 dieną su ja pasirašė kontraktą, – Red.). Šią krepšininkę treniravau 2002 metais, kai Sietlo „Storm“ klube dirbau trenerio asistente. Prieš pasirašydama sutartį stebėjau kelis jos rungtynių vaizdo įrašus, tačiau žaidžiančią Europoje K.Vodičkovą matau pirmąsyk. Kitas mano kelionės tikslas yra stebėti Europos krepšininkes. Taip pat norėjau pamatyti moterų Eurolygos rungtynes.

 – Kokį įspūdį jos jums paliko?
– Tarptautinį krepšinį stebiu jau ne vienerius metus. Nemažai laiko praleidau Moterų NBA lygoje. Noriu pastebėti, kad vakarykščios (antradienio, – red.) rungtynės buvo labai aukšto lygio. Abi šios komandos galėtų sėkmingai rungtyniauti WNBA, jos abi turi krepšininkių, žaidžiančių šioje lygoje. Aš labai gerbiu Europos moterų krepšinį. Manau, čia žaidimo lygis vienas aukščiausių pasaulyje.

– Gal galėtumėte palyginti JAV ir Europos moterų krepšinį? Kokie yra pagrindiniai jo skirtumai?
– JAV yra mėgstamas greitas krepšinis. Jis yra judresnis, greitesnis, staigesnis. Europietės žaidžia šiek tiek lėtesnį krepšinį, tačiau Europos krepšininkių stiprybė yra visapusiškas žaidimas. Europoje yra daug aukštų ir stiprių moterų. Jos pasižymi tuo, kas svarbiausia – jos yra įvairiapusiškos. Aukšta ir judri žaidėja gali pabėgti į greitą ataką, pataikyti iš toli ir kovoti dėl atšokusio kamuolio.

– Ar sutinkate, kad krepšininkėms iš Moterų NBA yra naudinga pažaisti Europoje?
– Taip, be abejonės. Žaidėjoms yra labai naudinga parungtyniauti Europoje. Skirtingose pasaulio dalyse žaidžiamas skirtingas krepšinis. Krepšininkėms yra labai naudinga praplėsti savo žinias krepšinio bei kultūros srityse. Tai joms suteikia neįkainojamos patirties, kurios pasisemia ir treneriai, dirbdami su žaidėjomis iš WNBA. Taip pat tai labai naudinga moterų krepšiniui, kuris plinta ir populiarėja visame pasaulyje.

– Kokių žaidėjų reikėtų Moterų NBA lygai?
– Moterų kaip ir vyrų krepšiniui yra reikalingos įvairių tautybių krepšininkės. Labiausiai domimasi aukštomis universaliomis žaidėjomis. Daugelis komandų ieško tokių žaidėjų, kurios yra 195–205 cm ūgio ir žaidžia įvairiapusiškai ir yra gerai įvaldžiusios įvairių pozicijų žaidėjoms būdingų savybių. Žemesnių – 168 – 178 cm. ūgio, gerai rungtyniaujančių krepšininkių pasaulyje yra labai daug, tačiau rasti aukštą ir universalią žaidėją labai sunku. Pastebėjau, kad europietės, kaip ir šio žemyno krepšininkai, yra išėjusios puikią krepšinio mokyklą.

– Kuri „Lietuvos telekomo“ krepšininkė galėtų rungtyniauti WNBA?
– Akivaizdu, kad ten galėtų žaisti Jurgita Štreimikytė. Ji jau yra žaidusi WNBA lygoje, ir tikiuosi, jog ši lietuvė ten dar sugrįš. Stebėjau tik vienas „Lietuvos telekomo“ rungtynes, tad negalėčiau konkrečiai pasakyti. Nors susitikimo nenagrinėjau, – atidžiai ypač kruopščiai stebėjau N.Vodičkovos žaidimą – kitų krepšininkių, bet nė viena krepšininkė man neįsiminė, tačiau manau, jog pamačiusi dar keletą šios komandos rungtynių, tikrai rasčiau bent jau kelias žaidėjas, atitinkančias WNBA lygį. 

– Kokių savybių privalėtų turėti europietės, kad galėtų patekti į WNBA?
– Tai priklauso nuo to, kokios pozicijos krepšininkių ieško komandos. Talentų Moterų NBA lygai netrūksta, tačiaų jų pilna ir Europoje. Prisimindama vakarykštes (antradienio, - Red.) rungtynes, manau, jog nemažai žaidėjų, kurios aikštelėje praleido daugiausia laiko, galėtų žaisti WNBA.

– Ką galėtumėte pasakyti apie europietes, kurios jau rungtyniauja WNBA lygoje?
– Jos turi puikių žinių apie krepšinį, žaidimo jausmą bei supratimą. Taip pat europietės yra universalesnės bei demonstruoja geresnę nė JAV krepšininkių gynybą. Bet stipriausia Europos krepšininkių savybė yra stabilus aukštaūgių žaidėjų metimas iš vidutinių nuotolių.

– Ar sutinkate, kad moterims patekti į NBA yra lengviau negu vyrams?
– Manau, kad taip. Prieš dešimtmetį JAV vyrų rinktinė buvo trimis žingsniais priekyje, negu likusios pasaulio krepšinio rinktinės. JAV moterys taip pat pirmavo pasaulyje, tačiau skirtumas nebuvo toks akivaizdus. Amerikietės visą laiką pelnydavo aukso medalius, tačiau jas įveikti galėjo ir Kinija, ir Brazilija, ir keletas kitų šalių. Jei prieš dešimt metų būtum kam nors pasakęs, kad iš NBA žaidžiančių žvaigždžių sudaryta „Dream Team“ pralaimės, būtum buvęs palaikytas kvailiu, tačiau jeigu tą patį būtum pasakęs apie moterų rinktinę, būtum išgirdęs šiokių tokių abejonių. Kad skirtumo tarp vyrų krepšinio JAV ir Europoje beveik nebeliko, matėme. Moterų krepšinio situacija labai panaši – skirtumas išliko labai mažas, tačiau JAV rinktinė vistiek laimi aukščiausios prabos medalius. Prognozuoju, kad per artimiausius kelerius metus į vyrų NBA pateks labai daug europiečių, o santykis tarp jų ir amerikiečių bus lygus.

– Tiek daug?
– Taip. Manau, kad taip ir bus. Dabar europiečių skaičius sparčiai didėja ne tik NBA, bet ir WNBA lygoje. Užtenka vieno labai gero žaidėjo, ir lyga ar komandų vadovai pradeda ieškoti daugiau krepšininkų būtent iš tos šalies. Taip yra atrandama naujų talentų.

– Minėjote, kad Europos krepšinis jau pasivijo NBA. Kaip yra su WNBA?
– Manau, kad arčiausiai JAV stovi Australija. Brazilijos, Italijos krepšinio lygis šiek tiek suprastėjo, o iš Europos komandų puikiai atrodo Lietuva. Šios valstybės moterų krepšinio lygis pastebimai pakilo. Rusija visą laiką buvo tarp geriausių pasaulio rinktinių ir šioje vietoje išliks. Labai gerai, kad Europoje yra tokios stiprios varžybos kaip Eurolyga. Jos turėtų pagelbėti keliant moterų krepšinio lygį Europoje.

– Gal galėtumėte palyginti žiūrovus, kurie ateina į WNBA ir į Moterų Eurolygos rungtynes?
– „Lietuvos telekomas“ turi nuostabią namų aikštelę, kurioje susirenkantys žiūrovai sudaro puikią atmosferą. Minia vakar (antradienį, – Red.) buvo triukšminga, garsiai švilpė ir puikiai palaikė savo komandą. Ne kiekvienai Europoje žaidžiančiai ekipai pavyksta pasiekti, kad į jų komandos rungtynes ateitų trys tūkstančiai žiūrovų. Tai buvo labai aukšto lygio rungtynės. Mano, trenerės ir gerbėjos nuomone, tokias rungtynes per televiziją turėtų pamatyti kiekvienas. Jei esi krepšinio fanas, tau nebus svarbu, kokį susitikimą stebėti – vyrų ar moterų. Pasakysiu dar vieną dalyką. Aš sutikčiau mokėti pinigus, kad galėčiau pamatyti tokias rungtynes. Artimai su šiuo sportu susijusiam žmogui tokios rungtynės turėtų padaryti nemažą įspūdį.

– Ar WNBA rungtynes stebi daugiau žiūrovų?
– Taip, šiek tiek daugiau, bet jie dažniausiai nebūna tokie triukšmingi kaip šie (šypsosi, – Red.). Yra geriau turėti mažesnę areną, kuri nuolat būtų pilna žiūrovų, negu didelę areną, į kurią retai kada ateitų bent jau pusė žmonių, kuriuos ji galėtų sutalpinti. JAV žiūrovai yra labai reiklūs. Jeigu tavo komanda laimi, jie užpildo tribūnas ir tave palaiko, tačiau užtenka kelis kartus pralaimėti, ir žiūrovai ima nuo tavęs nusigręžti.

– Esate gimusi Australijoje. Ką galėtumėte pasakyti apie šios šalies moterų krepšinio rinktinę?
– Komanda taip pat šešis kartus yra tapusi bronzine prizininke. Per dvejas pastarąsias olimpines žaidynes Australija laimėjo sidabro medalius. Kitas tikslas, iškeltas Australijos rinktinei, yra įveikti JAV ir tapti čempionėmis. Mažoje šalyje labai daug žmonių žaidžia krepšinį profesionaliai, nemažai patirties įgyja ir treneriai, kurie dalyvauja daugelyje tarptautinių turnyrų. Kaip tokia maža šalis krepšinyje esame labai daug pasiekę.  Mano nuomone, turime vieną geriausių žaidėjų pasaulyje – Lauren Jackson. Nors jos ūgis yra 196 cm, krepšininkė puikiai meta tritaškius, pataiko iš vidutinio nuotolio ir gerai kovoja po krepšiais.

– Kokie jūsų artimiausi planai?
– Rytoj (ketvirtadienį, – Red.) išskrendu į Ispaniją stebėti dar vienų Eurolygos rungtynių tarp Samaros ir Valensijos ekipų. Vėliau vyksiu į Italiją, Izraelį, kur žiūrėsiu kelerias vietinių krepšinio lygų rungtynes ir stebėsiu mane dominančių krepšininkių žaidimą. Iš Izraelio vyksiu į Londoną ir iš jo į JAV. Per 10 dienų pamatysiu tikrai nemažai.


Rodyti komentarus
2005-03-19 01:01
Nepasakyciai, kad Lietuvos moteru krepsinio lygis pakilo. Gal greiciau islipo is krizes
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 21:25
Va taip: Lietuvos telekomas wnba lygio komanda!!!
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 21:02
Barkley: žiūriu vis nerimsti. Pašnekėsim vasaros gale, kai eis į galą WNBA.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:53
eiline, bet ne paskutine:)
songaila nba losia, bet iki eiliniu jam dar truksta, o kai telekomas iveikia komanda, kurioje zaidzia 4 wnba lygio zaidejos ir dar pakankamai neblogos, manau tai si ta reiskia.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:51
Barkley: tai dar patikslink Štreimikytės ir Douglas vidurkius. Kad Douglas gerai varo - tikiu, bet Štreimikytė vis dėlto buvo ir ateinančiam sezone bus eilinė. Ir vienoje iš prastesnių komandų.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:47
nazaras: tycia pasitikslinau, NBA is "dinamo" zaidzia 4 pagrindines zaidejos, visos ten lose ne maziau kaip po 4 sezonus. dvieju krepsininkiu vidurkiai nba yra apie 12-13 tasku, vienos vidurkis 8, o dar vienos 10 tasku, taigi tikrai ne prasciausios zaidejos, o su telekomu jos praktiskai lygiai zaide.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:40
nazaras: gal wnba trenerei, kuri jau ne vienerius metus dirba ir pati yra ten zaidusi geriau matyti nei tau?
streimikytes vidurkis nba buvo apie 11 tasku jei neklystu, douglas irgi panasiai mete, o vat tarkim is "Dinamo" nba yra losusios bent jau 4 krepsininkes (is ju 5 sezonus wnba zaidusi kamila vodickova - pamineta straipsnyje - imete 7 taskus, o rusijos rinktines lydere baranova, kuri wnba irgi zaide ne viena sezona - 4).
taigi manau kad viska cia gerai pasnekejo.
+ kartoju, kai zmogus tame reikale sukasi ne viena desimtmeti, jis tikrai zino ka sako.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:34
Nuuuu... Šios pagyros Europos moterų krepšiniui - gerokai avansu. Štreimikytė Europoje viena iš geresnių, o WNBA - žemiau vidurkio.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:23
nu viena asmeni pazistu tikrai katras noretu, o siaip tai adminai galetu idet klausima ir padaryt apklausa ar musu moteytes domisi tokia perspektyva
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:16
galima butu tokia lyga padaryt. bet bijau kad butu sungu surinkti bent dvi komandas norincias dalyvaut :)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:13
siaip idomi ideja buvo salia Vilniaus krepsinio megeju lygos suroganizuoti ir megeju lyga moterims, nu panelems ar kaip ten jas cia kazkas pavadino matrioskom,
o ka tokiu straipsniu pasisakicius tai azartas tikrai pakyla
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:12
Dynamo - Lietuvos telekomas 67:88 !!! Shaunuoles :)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 20:11
jo sudauze telekomas ta dinamo...
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 19:32
Lietuva vis del to didesne uz australija :D
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 19:31
musu matrioshkos po 2 kel laimi 42-34, nors gale 0-9 atkarpa gavo. gal ir laimes dar :)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 19:22
;))
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 18:44
run: cia tureta omenyje, kad maza salis gyventoju skaiciumi
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 17:14
cia gal turejo omeny "krepsinio masteliais" :)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-18 17:07
run
Australija maza salis??? Kaip cia suprasti?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas