Nuotr.: TASS-Scanpix
Nuotr. TASS-Scanpix

Šarūną Jasikevičių „Barcelonos“ (1-1) vyr. trenerio poste pakeitusiam Tomui Masiuliui Katalonijos klube debiutuoti pergalingai nepavyko.

16
22
2
11

Masiulio vadovaujama „Barcelona“ svečiuose po atkaklios kovos 70:74 (19:16, 19:19, 17:19, 15:20) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-0) krepšininkams ir naujajame Eurolygos sezone patyrė pirmąją nesėkmę.

Visų rungtynių metu dvikova vyko taškas į tašką, tad nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo minutėmis.

Prieš prasidedant paskutinei dvikovos minutei Nikola Mirotičius pelnė taškus iš po krepšio ir sušvelnino „Barcos“ deficitą iki minimumo – 70:71. Po šio epizodo abi komandos apsigynė ir prasidėjus lemiamai susitikimo minutei rezultatas liko nepakitęs.

Likus pusei minutės Nickas Calathes paleido netikslų tritaškį, o kamuolį gynyboje atsikovojo „Zenit“ ir svečiams neliko nieko kito, kaip naudoti tyčinių pražangų taktiką. Vis tik Calathes prasižengė prieš kamuolio įvedimą į žaidimą ir taip užsidirbo nesportinę pražangą.

Prie baudų metimų linijos stojęs Kevinas Pangosas pataikė abi baudas ir padidino „Zenit“ persvarą iki 3 taškų (73:70).

Likus 8,8 sekundės Pangoso tritaškis skriejo pro šalį, tačiau kovoje dėl kamuolio Brandonas Daviesas prasižengė prieš Willą Thomasą, kurį pasiuntė prie baudų metimų linijos. Puolėjas pataikė antrąją baudą ir padidino šeimininkų pranašumą iki 4 taškų (74:70).

Po šio epizodo Masiulis panaudojo paskutiniąją savo minutės pertraukėlę, tačiau jo auklėtiniai rezultatyvios atakos nesurengė ir turėjo taikstytis su pralaimėjimu.

Daugiausia pataiko: Alex Poythress

„Zenit“ penktadienio rytą pranešė, kad koronavirusas buvo nustatytas dviem komandos krepšininkams – Antonui Puškovui bei Austinui Hollinsui. Vis tik rungtynėms nebuvo registruotas ir vidurio puolėjas Artūras Gudaitis. Kodėl lietuvis nežaidė, nepranešama.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Alexas Poythresas per 28 minutes pelnė 16 taškų (7/12 dvit., 2/2 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 metimus, sykį suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

„Barcos“ gretose geriausiai pasirodė Mirotičius, kuris įmetė 14 taškų (6/6 dvit., 0/6 trit., 2/2 baudos), sugriebė 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei mačą baigė su 22 naudingumo balais.

Ribotą rotaciją turėjęs Xavi Pascualis net keturiems krepšininkams suteikė didesnį nei 30 minučių trukusį žaidybinį laiką. Willas Thomasas sužaidė 37 minutes, K.C. Riversas – 35, o Billy Baronas ir Kevinas Pangosas – po 32.

„Zenit“: Alexas Poythressas (7/12 dvit., 11 atk. kam., 22 naud. bal.) ir Billy Baronas (2/4 trit.) po 16, Kevinas Pangosas 15 (3/5 dvit., 2/9 trit.), K.C. Riversas 11 (3/4 trit.), Willas Thomasas 10.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14 (6/6 dvit., 0/6 trit., 7 atk. kam., 22 naud. bal.), Alexas Abrinesas 11 (3/5 trit.), Brandonas Daviesas (2/8 dvit.) ir Victoras Claveras po 8.

Atrinkti (0) Visi (25)
Va kad buna kai pagrindiniai treneriai pas laisvo elgesio mergaites ligu pasigauna ir atsistentui patiki komanda