Nuotr.: stopkadras
Nuotr. stopkadras

Neįprastomis aplinkybėmis laikinai „Barcelonos“ vyriausiuoju treneriu tapęs Tomas Masiulis po patirtos nesėkmės Sankt Peterburge išskyrė pralaimėjimo „Zenit“ klubui priežastis.

16
22
11
2

Katalonijos klubas mače Rusijoje ketvirtajame kėlinyje turėjo 5 taškų pranašumą, bet susitikimą užbaigė atkarpa 2:11 ir nusileido 70:74.

„Sveikinimai „Zenit“ su pergale. Mes gerai pradėjome rungtynes, bet antrajame kėlinyje pametėme koncentraciją tiek puolime, tiek gynyboje, bei taip leidome „Zenit“ sugrįžti, – kalbėjo Masiulis. – Džiaugiuosi dėl to, kaip ketvirtajame kėlinyje žaidėme gynyboje, „Zenit“ pataikė gana sunkius metimus. Visgi trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose nerodėme savo komandinio krepšinio. Bandėme rungtynes laimėti žaisdami po vieną. Manau, kad tai buvo didžiausia problema.“

Masiulis laikinai „Barcos“ vairą perėmė po to, kai Šarūnas Jasikevičius susirgo koronavirusu. Komandoje virusu užsikrėtė ir pagrindinis trenerio asistentas Darius Maskoliūnas.

Tuo metu „Zenit“ vyriausiasis treneris Xavi Pascualis pasidžiaugė pergale neįprastomis aplinkybėmis, mat Sankt Peterburgo klubas, kaip teigė specialistas, dėl koronaviruso neturėjo keturių krepšininkų.

Susitikime nežaidė Artūras Gudaitis, Austinas Hollinsas, Antonas Puškovas, Dmitrijus Chvostovas, Vladislavas Truškinas ir jaunasis rusų krepšininkas Maximas Karvanenas.

Prieš susitikimą „Zenit“ paskelbė tik apie du koronavirusu užsikrėtusius krepšininkus: Austiną Hollinsą ir Antoną Puškovą. Apie tai, kad mače nežais Gudaitis, nebuvo žinoma iki pat jo pradžios.

„Žinoma, mes esame laimingi. Ypatingai dėl krepšininkų, nes tai buvo labai sunki savaitė, labai sunkios pastarosios 24 valandos, – sakė Pascualis. – Dėl koronaviruso netekome keturių krepšininkų. Buvo sunku suvaldyti situaciją, po rytinės treniruotės visai nesiilsėjau, mes laukėme koronaviruso rezultatų. Esu laimingas dėl visų žaidėjų ir to, kaip jie šiandien kovojo.

Antroje rungtynių pusėje bandydami suvaldyti situaciją mes vietomis rizikavome. Žinojome tai, bet negalėjome daryti nieko kito, kadangi būtume prisirinkę pražangų ir rungtynių pabaigą nebūtume pasitikę taip stipriai.

Per paskutines 5 minutes galėjome įprastai gintis, galėjome kontroliuoti pražangas ir laimėti šias svarbias rungtynes. Nežaidėme tokiame lygyje, kokiame galime būti. Mes galime tobulėti. Visi krepšininkai tikėjo pergale ir tai yra svarbiausia.“

„Barcelona“ kitą savaitę Eurolygoje antradienį svečiuose žais su „Valencia“, o ketvirtadienį namuose priims Atėnų „Panathinaikos“.

„Zenit“ abejas rungtynes sužais svečiuose. Antradienį ekipa susikaus su „Baskonia“, ketvirtadienį – su „Valencia“.