Liepos pirmąją NBA komandoms oficialiai leista pradėti derybas su laisvaisiais agentais. Tiesa, dėl užsitęsusio naujos darbo sutarties patvirtinimo sutartis su žaidėjais leidžiama pasirašyti tik nuo liepos 22-osios.

„Sports Illustrated“ interneto svetainė pateikia dešimties trokštamiausių šios vasaros žaidėjų sąrašą. Žvaigždute pažymėtas krepšininkas yra apribotas laisvasis agentas, tai reiškia, kad jei dabartinė jo komanda pateiks didžiausią pasiūlymą, krepšininkas privalės joje likti.

Ray Allenas, atakuojantis gynėjas.
Domisi: „Seattle SuperSonics“, „Cleveland Cavaliers“, „Denver Nuggets“, „Milwaukee Bucks“, „Dallas Mavericks“.

„Sonics“ savo krepšininkui gali pasiūlyti pačią didžiausią algą – apie 115 mln. JAV dolerių per šešerius metus (tiksli suma nebus žinoma, kol nebus patvirtinta naujoji darbo sutartis). Kitose komandose jis daugiausia uždirbtų apie 90 mln. JAV dolerių per penkerius metus.

Vasario mėnesį R.Allenas jau atmetė penkerių metų 75 mln. JAV dolerių pasiūlymą ir „Sonics“ nelinkusi mokėti daugiau gynėjui, kuriam liepos 20-ąją sukaks trisdešimt metų. Jei nepavyks rasti kompromiso, Sietlo ekipa gali bandyti pasirašyti kontraktą ir tada iškeisti krepšininką į keletą jaunesnių žaidėjų.

Michaelas Reddas, atakuojantis gynėjas.
Domisi: „Cavaliers“, „Bucks“, „Nuggets“, „Mavericks“, „Indiana Pacers“.

Būdamas vos 25-erių metų, kairiarankis snaiperis gali pritraukti net didesnį dėmesį nei R.Allenas. Ne paslaptis, kad „Cavaliers“, kuriems reikia krepšininkų, galinčių pataikyti iš toliau, trokšta šio Ohajo valstijoje gimusio krepšininko.

M.Reddas ne kartą pabrėžė, kad jį tenkina Milvokis, tačiau nori išbandyti save žaidėjų rinkoje. „Bucks“ jam gali pasiūlyti daugiau pinigų, tačiau noras žaisti namų valstijoje kartu su LeBronu Jamesu gali būti kur kas labiau viliojantis.

Tuo tarpu „Mavericks“ prieš dvejus metus jau buvo pasirašę sutartį su M.Reddu ir tik apriboto laisvojo agento statusas tada išsaugojo M.Reddą Milvokyje.

Žydrūnas Ilgauskas, vidurio puolėjas.
Domisi: „Cavaliers“, „Hawks“.

220 cm ūgio milžinas įveikė problemas su pėda ir jau dukart žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Jam patinka Klivlendas, tačiau netrokšta, kad buvusi alga (14,6 mln. JAV dolerių) būtų apkarpyta.

Anot pranešimų, praėjusį pavasarį Ž.Ilgauskas atmetė trejų-ketverių metų kontraktą, pagal kurį jis per metus uždirbtų apie 10 mln. JAV dolerių.

L.Jamesas ne kartą pareiškė, kad nori žaisti kartu su Ž.Ilgausku, o naujasis klubo generalinis vadybininkas Danny Ferry su lietuviu palaiko gerus santykius. Tačiau Z amžius (30 m.) ir problemos dėl draudimo gali priversti „Cavaliers“ eiti kita linkme.

Eddy Curry*, vidurio puolėjas.
Domisi: „Chicago Bulls“, „Hawks“, „Cavaliers“.

„Bulls“ atstovai kartoja, kad viršytų bet kokį kitą pasiūlymą, tačiau krepšininko sveikatos problemos apsunkino situaciją. 210 cm ūgio krepšininkas praleido dalį reguliariojo sezono ir visas atkrintamąsias varžybas dėl širdies ritmo sutrikimo. Jis tikisi, kad gydytojai netrukus leis sportuoti, tačiau niekas nežino, kaip tai paveiks jo rinkos kainą.

„Hawks“ atstovai teigė, kad jam yra pasiruošę mokėti apie 10 mln. JAV dolerių per metus, tačiau jie kalbėjo dar prieš sveikatos problemas. Jei E.Curry visgi gaus pelningą sutartį, „Bulls“ gali nuspręsti, kad jis nėra vertas tokios rizikos ir pasirašę sutartį išmainys jį į kitą komandą.

Larry Hughesas, atakuojantis gynėjas.
Domisi: „Washington Wizards“, „Cavaliers“, „Nuggets“, „Hawks“, „Mavericks“, „SuperSonics“.

Septynis sezonus lygoje praleidęs krepšininkas šiemet džiaugėsi sėkmingiausiais karjeros metais – jo taškų vidurkis siekė 22 taškus ir pirmą kartą buvo išrinktas į geriausiai besiginančių krepšininkų pirmąją komandą.

„Wizards“ generalinis vadybininkas Ernie Grunfeldas teigė, kad sutarties pasirašymas su L.Hughesu yra pats svarbiausias jo dabras vasarą, o ir pats krepšininkas nieko prieš likti Vašingtone.

Visgi jei „Cavs“ neįkalbės R.Alleno ar M.Reddo, L.Hughesui jie gali pasiūlyti nemenką pinigų sumą. „Nuggets“ šio atakuojančio gynėjo gali siekti per mainus.

Joe Johnsonas*, atakuojantis gynėjas.
Domisi: „Phoenix Suns“, „Cavaliers“, „Hawks“, „Los Angeles Clippers“, „Nuggets“.

Kaip ir L.Hughesui, praėjęs sezonas J.Johnsonui buvo pats sėkmingiausias. Per rungtynes jis pelnydavo vid. 17 taškų, o iš tritaškio zonos atakuodavo 47,8% taiklumu (antras rezultatas NBA). Ir lygiai taip pat, kaip L.Hughesas, jis nelabai nori trauktis iš dabartinės komandos.

Kad turėtų daugiau pinigų J.Johnsono sutarčiai, Fynikso komanda netgi išmainė Quentiną Richardsoną. Visgi J.Johnsonas turėtų sulaukti nemažai dėmesio iš kitų ekipų, todėl „Suns“ turėtų nuspręsti, ar verta investuoti į šį krepšininką.

Tysonas Chandleris*, sunkusis krašto puolėjas.
Domisi: „Bulls“, „Hawks“, „Mavericks“, „SuperSonics“, „Minnesota Timberwolves“.

215 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną pasižymėjo kaip geras kovotojas dėl kamuolių ir išsiskyrė savo blokuotais metimais, todėl stiprią komandą jis gali pakylėti į aukštesnį lygį. Tačiau kaip ir E.Curry, T.Chandleris yra apribotas laisvasis agentas ir „Bulls“ teigia esą pasiryžę pranokti bet kokį pasiūlymą.

Ribotos T.Chandlerio galimybės puolant ko gero neleis jam prašyti maksimalaus atlyginimo, taigi Čikagos ekipos vadovai turėtų išlaikyti jį savo komandoje. Tačiau jei ir E.Curry, ir T.Chandleris gaus pelningus pasiūlymus, „Buliams“ gali tekti rinktis vieną iš dviejų.

Shareefas Abdur-Rahimas, sunkusis krašto puolėjas.
Domisi: „Portland Trail Blazers“, „New Jersey Nets“, „Cavaliers“, „Bulls“.

Praėjęs sezonas jam buvo ypatingai nesėkmingas – krepšininkas taip ir nesugebėjo nukonkuruoti Zacho Randolpho, o be to, pirmąkart savo karjeroje patyrė traumą. Nepaisant to, 206 cm ūgio krepšininkas domina daug komandų.

„Blazers“ vertina Sh.Abdur-Rahimo profesionalumą, tačiau jie atjaunina komanda, todėl tikėtina, kad jis paliks ekipą per mainus. Tai reiškia, kad krepšininkas gali atsidurti bet kuriame NBA klube.

Didžiausia dėmesį jam rodo „Nets“ ir „Bulls“ – jei praras E.Curry.

Samuelis Dalembertas*, vidurio puolėjas.
Domisi: „Philadelphia 76ers“, „Hawks“, „Cavaliers“, „New Orleans Hornets“.

210 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną pelnydavo 8 taškus ir atkovodavo 7 kamuolius, tačiau aikštelėje praleisdavo vos 25 minutes ir neįgavo trenerio Jimo O‘Brieno pasitikėjimo. Tačiau daug generalinių vadybininkų tiki, kad kitą sezoną gli įvykti šio žaidėjo „persilaužimas“.

Paskutiniu metu pasirodė pranešimų, kad ypatingą dėmesį šiam krepšininkui teikia „Hawks“ – ypač, jei E.Curry sveikatos problemos atrodys ne itin viliojančios.

„Sixers“ planuoja pranokti bet kokį pasiūlymą, ypač kai trenerį J.O‘Brieną pakeitė Maurice‘as Cheeksas, tačiau turėdami dar du laisvuosius agentus – Kyle‘ą Korverį ir Willie Greene'ą jie gali tiesiog pristigti pinigų.

Antoine‘as Walkeris, sunkusis krašto puolėjas.
Domisi: „Boston Celtics“, „New York Knicks“, „Sacramento Kings“, „SuperSonics“, Pacers“.

Dėl noro švaistyti tritaškius šis krepšininkas susilaukia daug kritikos, tačiau 206 cm ūgio krepšininkas triskart žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir sėkmingai gali užbaigti greitas atakas.

Praėjusio sezono viduryje iš „Hawks“ mainais gautas krepšininkas padėjo „Celtics“ pasiekti atkrintamąsias varžybas, tačiau Bostono klubas atsijaunina, todėl A.Walkeriui gali tekti ieškoti kitos komandos.

A.Walkeriui dėmesį rodo „Knicks“ ir „Kings“, o jei praras Vladimira Radmanovičių – ir „SuperSonics“ klubas.

Geriausi iš likusiųjų: Donyellis Marshallas, Vladimiras Radmanovičius*, Bobby Simmonsas, Antonio Danielsas, Damonas Stoudamire'as, Bonzi Wellsas, Jerome'as Jamesas, Stromile'as Swiftas, Cuttino Mobley, Earlas Watsonas, Glennas Robinsonas, Gary Paytonas, Nickas Van Exelis, Latrellas Sprewellas, Robertas Horry, Jonas Barry, Willie Greene'as.


Rodyti komentarus
2005-07-05 20:02
pz, krc beveik prie visu zaideju cavaliers :DDD o klyvlendas nemazai pinigu turi :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-05 19:39
Nu ka Alenn'as susitare su SONICS penkeriu metu sutarciai.Manau ir McMillan'as liks SONiCS'uose.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-05 15:43
yo, samuel'į dabar daug kas medžioja. sammy agentas jau pirmą dieną sulaukė 7 komandų pasilymus. ir yra dėl ko..playoff'uose: 11.6pts 12.8reb (#1 in playoffs) ir ne prieš bet ką, o prieš wallace bros..nerealiai atletiškas, greitas, puikiai blockuoja kamuolius. tai tikrai turėtų būt vienas geidžiamiausių agentų.. billy king (sixers' gm) jau pasakė jog žut būt stengsis jį išlaikyt. aišku jei visokios altantos nepradės blūdyt ir siūlyt maximalias sumas..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-05 13:52
Tarp geriausiu iš likusiųjų: pamirso paminet Songaila... ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-05 08:13
To Stresas:
Tai straipsnio pradžioje apie tai ir rašoma. Skaityk viską ir nevaidink čia labai protingo.
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2005-07-05 02:15
ak47: Dar karta perskaityk sito straipsnio antra sakini: negali buti jokio pasirasymo ar pratesimo iki liepos 22 d. Tik drafte pasirinkti naujokai jau pasirasineja naujo tipo sutartis.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-05 01:52
tai kad su radmanoviciu lyg pratese kontrakta, ar klystu ?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-04 23:37
bet nugets ziuriu daugeliu zaideju domisi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-04 23:06
Nu cia reik patikslint autorius, kad laisvieji agentai gali buti apriboti ir neapriboti, taigi tik apriboti privalo pasilikti buvusioj komandoj, jei ji pateikia didesni pasiulyma, tuo tarpu neapriboti gali rinktis ka nori.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas