Nuotr. BNS

Panevėžio „Lietkabelis“ (1-3) Europos taurėje iškovojo pirmąją ir gyvybiškai svarbią pergalę.

26
38
56%
5/9
88%
7/8

C grupės autsaiderių akistatoje Nenado Čanako auklėtiniai namuose po dramatiškos kovos 80:73 (19:20, 23:15, 18:23, 16:15) palaužė Antverpeno „Telenet Giants“ (0-4) krepšininkų pasipriešinimą.

Rungtynių drama vyko paskutinėmis minutėmis – iš pradžių Marinas Maričius baudų metimais išlygino rezultatą (73:73), o prasidėjus priešpaskutinei minutei Gytis Masiulis trimis baudų metimais išvedė šeimininkus į priekį – 76:73.

Likus žaisti 13 sekundžių, Belgijos klubo puolėjas Stephaunas Branchas prametė abu baudų metimus, o kitoje atakoje „Lietkabelio“ pergalę įtvirtino tas pats Masiulis, nubaudęs priešininkus už nesportinę pražangą.

Pavojaus signalas Panevėžyje nuskambėjo ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai Antverpeno ekipa, pridedant trečiojo ketvirčio pabaigą, spurtavo 13:0 ir perėmė mačo kontrolę (66:60), tačiau Masiulio ir Pauliaus Valinsko tritaškiai išlaikė „Lietkabelį“ kovoje – 66:66.

Karjeros rungtynes „Lietkabelyje“ sužaidęs Masiulis per 34 minutes įmetė 26 taškus (5/9 dvit., 3/5 trit., 7/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

Puolėjui geriausiai talkinęs Valinskas per 29 minutes pelnė 17 taškų (3/7 dvit., 3/5 trit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, tiek pat kartų suklydo ir surinko 11 naudingumo balų.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26 (7/8 baud., 10 atk. kam., 38 naud. bal.), Paulius Valinskas 17, Troy Barniesas 11.

„Telenet Giants“: Kennethas Smithas 15 (8 rez. perd.), Ibrahima Faye 14, Vincentas Kestelootas 12, Stephaunas Branchas 11 (9 atk. kam.), Davidas Dudzinskis 10.