Puikiai pirmajame kėlinyje tritaškius pataikęs Kauno „Žalgiris” (4-1) vėliau užstrigo ir taip baigėsi jų pergalingas startas Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtadienį namie 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 27:24) nusileido „Valencia” (3-1) komandai.

Tai buvo pirma „Žalgirio” nesėkmė šio sezono Eurolygoje.

Kauniečiai per pirmąsias 10 rungtynių minučių realizavo 7 tritaškius iš 9, o įpusėjus mačui buvo įmetę 9 iš 14 ir pirmavo 45:37. Visgi antra mačo dalis buvo visai kita istorija.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris” prametė pirmus 10 tritaškių, „Valencia” per šią atkarpą realizavo 9 tritaškius iš 17 ir, likus žaisti 4 minutes, svečiai pirmavo 80:64.

Lukas Lekavičius taikliu metimu nutraukė tritaškių badą, iš toli taip pat pasižymėjo Artūras Milaknis ir sumažino atsilikimą iki 70:80, tačiau Guillemas Vivesas netrukus smeigė dar vieną svečių tritaškį ir „Žalgirio” viltys pakeisti dvikovos eigą atšalo.

„Gera pamoka, kad puolimu kalnų nenuversi, – po rungtynių sakė Artūras Milaknis. – Nesame stipriai išskirtiniai ir individualiai stiprūs, kad vien puolimu nušluotume Eurolygą. Taip nebus, reikia grįžti prie gynybos, nes gynyba laimi rungtynes.“

Williamso dėjimas:

Pirmoje rungtynių pusėje Shillerio auklėtiniai pavyzdingai mėtė tolimus metimus ir jų realizavo net 9. Tačiau po ilgosios pertraukos „Žalgirio” toliašaudė artilerija užsikirto – įmesti vos 2 tolimi metimai.

„Žalgirio” nuo pralaimėjimo neišgelbėjo sėkmingas Augustine'o Rubito žaidimas. Aukštaūgis per 20 minučių pelnė 12 taškų (6/6 dvit), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

16
21
50%
2/4
100%
2/2

Nigelas Hayesas atliko 15 metimų, o iš jų pataikė 5 (4/10 dvit., 1/5 trit.).

„Žinau, kad jis nemetė ten, kur galėjo tai daryti, tačiau jis pataikė ir sunkių metimų bei situacijose, kuriose baiginėjosi 24 sekundžių laikmatis. Tokiose situacijose kaltinti krepšininko negalima“, – apie Hayeso 15 metimų sakė Schilleris.

Rubito blokas:

Baskus į pergalę atvedė Bojanas Dubljevičius. Valensijos klubo simbolis per 23 minutes pelnė 16 taškų (4/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir perėmė 1 kamuolį bei surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiris“ vertėsi be Martino Gebeno, o jį dvyliktuke pakeitė Marekas Blaževičius. Visgi centras aikštėje nepasirodė. Apie tai, kad Gebenas nežais, buvo praneša iki mačo likus pusantros valandos.

„Nemanome, kad jo trauma yra labai rimta. Turėsime atlikti papildomų tyrimų, bet nemanome, kad jam nutiko kažkas rimto“, – sakė Schilleris.

„Žalgiris”: Augustine'as Rubitas (6/6 dvit.) ir Marius Grigonis (2/4 trit.) po 12, Joffrey Lauvergne'as (4/8 dvit. 4 atk. kam.) ir Nigelas Hayesas (1/5 trit.) po 11, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd. 21 naud. bal.), Rokas Jokubaitis (2/2 trit.) ir Artūras Milaknis po 8, Steve'as Vasturia 6.

„Valencia”: Bojanas Dubljevičius (5 atk. kam.) ir Vanja Marinkovičius (4/8 trit.) po 16, Nikola Kaliničius 14 (2/3 trit., 3 rez perd.), Klemenas Prepeličius 13 (3/8 trit., 4 rez. perd.), Louisas Labeyrie 12 (5 atk. kam.), Derrickas Williamsas 6.