Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Marius Grigonis ir praktiškai visa „Žalgirio“ arena jau tikėjo, kad pirmoji rungtynių pusė bus uždaryta tritaškiu. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iki tol buvo įmetę devynis tolimus metimus ir Nigelo Hayeso šūvis turėjo būti dešimtasis.

Fotogalerija

Prieš kelias akimirkas Grigonis buvo prasiveržęs palei galinę liniją ir atmetęs kamuolį dešiniajame kampe buvusiam Hayesui. Šis buvo visiškai laisvas ir perdavimą atidavęs Grigonis jau pasileido į kitą aikštės pusę, tarsi neabejodamas, kad metimas skros tinklelį.

Tik jis taip ir nepasiekė tikslo.

Hayesas prametė ir, nors „Žalgiris“ turėjo 8 taškų persvarą, tas nepataikytas tritaškis tarsi tapo įžanga į tragišką antrą rungtynių pusę.

Trečiojo rungtynių su „Valencia“ kėlinio viduryje „Žalgiris“ krito į giliausią duobę, kai 6 minučių atkarpą pralaimėjo 2:17 ir prarado ne tik mačo kontrolę, bet ir pergalę.

Per šią atkarpą „Žalgiris“ prametė visus 8 metimus iš žaidimo ir du kartus suklydo. Pro šoną skriejo Grigonio, Hayeso, Thomaso Walkupo, Artūro Milaknio tritaškiai, nors dar pirmoje dvikovos dalyje jų metimai skrodė tinklelį.

Skrodė taip, kaip dabar tai darė „Valencia“ metimai. Pirmoje mačo dalyje tylėjęs Bojanas Dubljevičius antrą pusę pradėjo dviem tritaškiais, Vanja Marinkovičius ir Klemenas Prepeličius pridėjo po vieną, o apskritai „Valencia“ vien trečiajame kėlinyje įmetė 6 tritaškius, kai per pirmas 20 minučių jų buvo vos 3.

„Turėjome akcentuoti jų metikus, jų žaidimą baudos aikštelėje, bet to neįvykdėme, nes, manau, buvome nesusikaupę, – po dvikovos kalbėjo Rokas Jokubaitis. – Puolimu „Žalgiris“ sunkiai ką gali laimėti. Pirmas trejas rungtynes Eurolygoje tikrai gerai atrodėme, ketvirtas su „Efes“ gerai atrodėme puolime.

16
21
5
50%
2/4

Gal šiandien po pirmų dviejų kėlinių pagalvojome, kad galime juos aplošti puolimu. Gal antroje pusėje nebeliko motyvacijos gynyboje. Net nemoku paaiškinti.“

Martinas Schilleris neprasidėjus paskutiniam kėliniui sudegino savo antrą iš trijų minutės pertraukėlių, bet tai mažai ką keitė.

Po trijų ketvirčių varžovų persvara buvo dviženklė (57:67), o ketvirtajame kėlinyje ji toliau augo.

Į tritaškių vakarėlį prisijungė Fernando San Emeterio, du iš eilės tolimus metimus realizavo Marinkovičius, o po Derricko Williamso dvitaškio viskas buvo aišku – 80:64.

„Neapsigynėme nuo jų stiprybių, taip pat individualiai vienas prieš vieną, – „Žalgiris TV“ kalbėjo Thomasas Walkupas. – Leidome jiems daryti, ką nori. Nesustabdėme jų ritmo puolime, antroje dvikovos dalyje jie darė, ką norėjo, viskas jiems buvo lengva.“

„Mes daugiau nei pusę kėlinio žaidėme su nuliu pražangų,– apie trečio ketvirčio situaciją kalbėjo Artūras Milaknis. – Sunku paaiškinti. Kažkiek tai pradedama akcentuoti, dirbsime ir bandysime to nebekartoti. Kai neduodi kontakto, leidi varžovams (gerai) pasijusti, ypač Ispanijos komandai. Jiems krepšys atrodė labai didelis.“

„Žalgiriui“ tuo metu krepšys toliau atrodė mažas. Antrą rungtynių pusę jie pradėjo dešimčia netaiklių tritaškių iš eilės. Pridėjus tą Hayeso metimą antrojo kėlinio pabaigoje, tai būtų 11 iš eilės pramestų tritaškių.

„Visai laisvi išsimesdavome, tačiau ką pirmoje pusėje pataikėme sudėtingesnio, pramesdavome. Gal išsimėtėme, – svarstė Jokubaitis. – Galvojome, kad puolimu viską padarysime ir taip gavosi, kad net laisvi nepataikėme.“

„Žalgiris“ mačą pradėjo pataikydamas keturis iš eilės tritaškius, o vien per pirmą ketvirtį realizavo 7 tolimus metimus iš 9.

Tiek daug tritaškių „Žalgiris“ nebuvo pataikęs per visas rungtynes su Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Pirėjo „Olympiakos“ (abejose įmetė po 6 tritaškius).

„Nors ir trečiajame kėlinyje užstrigome, reikėjo atsakyti tuo pačiu, bet neatsakėme, – sakė Grigonis. – „Valencia“ – gera komanda, kuri mus apžaidė ir buvo stipresnė. Reikia tobulėti.

Jei laimėjome pirmas ketverias rungtynes, nereiškia, kad visus šluosime. Turime savo silpnybių, kurias reikia tobulinti, su jomis dirbti. Tą darome kiekvieną dieną ir manau, kad kitose rungtynėse turėsime geresnį rezultatą.“

Kitos rungtynės – jau sekmadienį Vilniuje su „Rytu“, vienintele iki šiol nepralaimėjusia LKL komanda. Jokubaitis vylėsi, kad pralaimėjimas „Valencia“ komandai bus aliarmo skambutis.

„Gal ir gerai toks pralaimėjimas prieš derbį, – sakė jaunasis „Žalgirio“ įžaidėjas. – Šiandien atrodėme tikrai ne taip Eurolygos lyderiai, tas liūdina, bet kartais tie pralaimėjimai veda prie pozityvo.“

Atrinkti (0) Visi (3)
Revizor
sios rungtynes aiskiai parode kokio lygio gynyba egzistoja nba g lygoje...tksliau kad jos ten nerasta!na o mokyt shileri neapsimoka nei laiko nei sirgaliu kantrybes atzvilgiu(jam dar su dubleriais tik bandyt galima),taigi sprendimas turi buti greitas nes dirba jau trecia menesi o tokiu pasimetusiu gynyboj zalgirieciu po krapiko neteko.
2020-10-23
-2
cgfg
Ilgai laukei kol galesi paraysit :d Ir pagaliau sulaukei. Prieš 4 pergales, sakei mest Šileri, tada patylėjai ir po pirmo pralaimejimo ir vėl: "Mest Šilerį" :D