Nuotr.: Zuma Press – Scanpix

Antrąjį ketvirtį įspūdingai sužaidusi „Barcelona“ (4-1) principiniame „El Clasico“ mūšyje susikrovė triuškinamą persvarą, tačiau jos išlaikyti nesugebėjo.

Rungtynių pabaigoje Madrido „Real“ (1-4) puolimo bangas atrėmę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo aikštėje triumfavo 79:72 (18:14, 30:13, 16:25, 15:20).

Katalonai antrąjį kėlinį laimėjo net 30:13, o trečiojo ketvirčio pradžioje pirmavo daugiau nei užtikrintai – 50:27.

Visgi po ilgosios pertraukos pamažu atsilikimą mažinę svečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo priartėję per aštuonis taškus – 56:64, bet „Barca“ tuoj pat vėl grįžo prie įtikinamo pranašumo – 72:58.

Dar sykį į lemiamą šturmą pakilusi „Real“ spurtavo 11:2 ir kvėpavo Šaro auklėtiniams į nugaras – 69:74.

Kitoje atakoje Brandonas Daviesas pataikė vieną baudą, 21-erių Sergi Martinezas įmetė keturis taškus iš eilės ir iniciatyvą savo rankose išlaikę šeimininkai nužygiavo pergalingu keliu – 79:72.

„Barcai“ nepadėjo saviizoliaciją po apsikrėtimo COVID-19 virusu baigęs Nikola Mirotičius ir Victoras Claveras.

„Real“ gretose Anthony Randolphas žaidė vos 3 minutes, Rudy Fernandezas – 9. Abu krepšininkai antrąją mačo pusę stebėjo nuo suolo.

Trečiojo ketvirčio viduryje čiurną susižeidė Gabrielis Deckas, kuris iš karto po kontakto su varžovu patraukė į rūbinę ir į aikštę nebegrįžo.

Didelio Jasikevičiaus pasitikėjimo sulaukęs Martinezas žaidė daugiausiai komandoje – 31 minutę. „Barcos“ jaunuolis pasižymėjo 7 taškais (2/3 dvit., 1/2 trit.), 9 atkovotais kamuoliais ir surinko 10 naudingumo balų.

Tai buvo pirmasis Jasikevičiaus laimėtas „El Clasico“ mūšis treniruojant Barselonos ekipą. Prieš Eurolygos sezoną „Barcelona“ ir „Real“ buvo susitikusios Supertaurės finale, kuriame titulą apgynė Pablo Laso vadovaujama komanda.

„Barcelona“: Kyle'as Kuricas 15, Brandonas Daviesas 14, Cory Higginsas 13, Alexas Abrinesas 8.

„Real“: Trey Thompkinsas 14 (7 atk. kam.), Alberto Abalde 13, Sergio Llullas 9, Usmanas Garuba 8.