Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Vienu iš perspektyviausių savo kartos krepšininkų laikytas Vitalijus Kozys šį rudenį turėjo persikelti į LKL, tačiau galiausiai pradėjo šeštąjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL – VIKINGLOTTO) sezoną.

Kauno „Žalgirio-2“ ekipoje jau ketvirtus metus rungtyniaujantis ir kapitono pareigas užsitarnavęs 21-erių 201 cm ūgio puolėjas išsiskiria savo universalumu.

Kretingiškis išplečia aikštę bei turėdamas įvairų puolimo arsenalą gali pataikyti iš tolimos distancijos, tačiau taip pat sėkmingai geba grumtis ir po krepšiu bei beveik kiekvienose rungtynėse būna ant dvigubo dublio ribos.

Visgi nepaisant demonstruojamo potencialo, Koziui nepavyksta padaryti lemiamo šuolio bei įsitvirtinti aukščiausiame lygyje, kol tuo metu kiti 1999-ųjų kartos krepšininkai – Arnas Velička, Lukas Uleckas ir Marius Valinskas – jau ne pirmą sezoną rungtyniauja aukščiausiuose krepšinio divizionuose.

Pasak Kozio, pagrindinė priežastis, kodėl jam nepavyksta įsitvirtinti, yra nepalankios sąlygos, o jos lydėjo ir šią vasarą, kai Kozys turėjo persikelti į Alytaus „Dzūkiją“.

„Atrodo, jau seniai galėjau rungtyniauti LKL ir vaizdo ten tikrai nebūčiau gadinęs, bet išlenda visokie akibrokštai ir kuriozinės situacijos su kontraktais ar kitais dalykais, per kurias taip ir nepakylu ten, kur norėčiau“, –  apie barjerus, neleidžiančius pasiekti tikslo, tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Kozys.

Per pirmąsias 4 šio sezono NKL rungtynes Kozys vidutiniškai renka po 9,8 taško, atlieka po 2,5 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja po 8,3 kamuolio bei fiksuoja 13,3 naudingumo balo rodiklį.

Tinklalapiui „BasketNews.lt“ Kozys papasakojo apie pamokas jaunesniems žaidėjams, nesusipratimą su Alytaus „Dzūkija“, kilimą į aukštesnį lygį, socialinių tinklų įtaką bei asmeninius ir komandos artėjančio sezono tikslus.

Šį sezoną metami tritaškiai

27%
5,8
Pataiko: 5,8
Taiklumas: 27,4%
Vieta lygoje: 14
Geriausias pasiekimas: 9
Blogiausias pasiekimas: 2
Daugiausia pataiko: Vitalijus Kozys

– Kaip vertinate komandos pasirodymą sezono pradžioje?
– Džiaugiuosi pasirodymu KMT taurės starte prieš „CBet“, tačiau tokios rungtynės prieš aukšto lygio komandą padarė neigiamos įtakos NKL sezono startui. Truputį užaugo sparnai ir pasijautėme, jog esame labai gerai pasiruošę, tačiau po šalto dušo ir pralaimėjimo „Telšių“ komandai sugrįžome į realybę. Po nesėkmingo starto susiėmėme ir pasiekėme 3 pergales iš eilės. Manau, kad viskas bus gerai.

– Ar esate patenkintas savo žaidimu ir ko galbūt trūksta?
– Nesu patenkintas. Koją kišo nuo pat pasirengimo pradžios tvyrojusi nežinomybė. Nežinojau, ar man jau lipdytis prie „Žalgirio“ dublerių, ar mane išsiųs į LKL, ir tas nestabilumas truputėlį kirto per psichologiją bei išmušė iš vėžių. Dabar, kai jau viskas aišku, bandau atsigauti ir įeiti į savo žaidybinį piką, nes kol kas įsivažiuoti sunku. Manau, jog su laiku viskas susitvarkys.

– Šį sezoną komandą papildė daug jaunų krepšininkų. Ar dažnai tenka jiems dalinti patarimus, pamokyti?
– Tenka. Jeigu treniruočių metu matau jaunesnius komandos draugus darančius kažką ne taip, treneris Arvydas Gronskis dažnai manęs prašo juos pamokyti, duoti patarimų. Dažniausiai tai duoda vaisių, nes jie mato, kad tam tikri mano atlikti judesiai veikia ir patys bando kažką pasiimti. Visgi esu komandos kapitonas, čia jau esu ilgą laiką ir turiu kažkokį rimtesnį žodį, tai tikrai tenka su jaunais žaidėjais padirbėti.

– Prieš sezoną turėjote žodinį susitarimą su LKL rungtyniaujančia „Dzūkija“, bet į Alytų taip ir neišvykote. Kas nutiko?
– Ten buvo labai įdomi ir paini situacija. Prieš sezoną su agentu Šarūnu Broga kalbėjome, kad manim domisi keli LKL klubai, o didžiausią norą rodė „Dzūkija“. Paskui tos derybos su Alytumi staiga nutrūko ir vėl pradėjau sportuoti su „Žalgirio“ dubleriais.

Po kelių dienų vėl skambina agentas ir sako: „Rašysime skolinimo raštą, po truputėlį pakuokis daiktus ir vyksi į „Dzūkiją“. Vis dar sportuodamas su dubleriais aš pradėjau ruoštis persikėlimui ir kiekvieną dieną laukdavau, kada reikės vykti į tą Alytų, bet niekas taip ir neišaiškėjo.

Po savaitės neiškentęs pats paskambinau agentui, kad paaiškintų klubo delsimą. Paaiškėjo, kad „Dzūkijos“ įteiktoje sutartyje buvo absurdiškų punktų, dėl kurių nei aš, nei „Žalgiris“ nenorėjo sutikti. Jei būčiau pasirašęs, būčiau nusileidęs jiems. Neminėsiu konkrečiai, kas buvo tuose punktuose, tiesiog paminėsiu pinigus. Nesupratome Alytaus klubo veiksmų ir agentas man tiesiog patarė nebesigilinti į visas šias peripetijas.  

– Minėjote, kad sulaukėte dėmesio ir iš kitų LKL komandų. Kurių?
– Agentas vedė derybas su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir „Šiaulių“ ekipomis, tačiau derybos toli nepažengė. Turbūt buvau nereikalingas, bet pernelyg nesigilinu.

– Nemažai jūsų kartos krepšininkų jau pakėlė sparnus į LKL ar kitų šalių aukščiausius krepšinio divizionus. Kokie veiksniai pačiam neleidžia atsiskleisti ir padaryti šuolio aukštyn?
– Nepalankios kortos. Atrodo, jau seniai galėjau rungtyniauti LKL ir vaizdo ten tikrai nebūčiau gadinęs, bet išlenda visokie akibrokštai ir kuriozinės situacijos su kontraktais ar kitais dalykais, per kurias taip ir nepakylu ten, kur norėčiau. Dar turiu vienerių metų sutartį su „Žalgiriu“, kuri irgi sudaro tam tikrų barjerų derantis su kitais klubais. Jeigu tos sutarties nebūtų, gal būtų lengviau komandoms susitarti su manimi. Žinoma, čia yra šalutiniai niuansai.

Man atrodo, kad stengiuosi, dirbu daug, bet galbūt neįtikinu LKL komandų. Viskam ateis savas laikas, dabar turiu dirbti užčiaupta burna ir kantriai laukti. Jaunam žaidėjui svarbiausia yra kantrybė ir didelis minučių kiekis. Abu dalykus turiu.

– Ar jaučiatės neįvertintas?
– Būna tokių minčių. Iš tikrųjų jauniems žaidėjams didelę įtaką daro socialiniai tinklai. Kai parašo apie bendraamžį kokį nors straipsnį, tu pagalvoji: „Velnias, čia galėjau būti aš, galėjo parašyti apie mane.“

Bet kiekvienas esame savo likimo kalvis ir kuo toliau, tuo mažiau stengiuosi žiūrėti į visas tas antraštes. Galiu pasidžiaugti tuo, kad visi treneriai, pas kuriuos esu dirbęs, tikrai įvertina mano darbą ir pastangas, gaunu daug žaidybinio laiko. Svarbiausia man yra trenerių įvertinimas.

– Tai jau šeštasis jūsų sezonas NKL. Ar jaučiatės subrendęs žengti į aukštesnį lygį?
– Jaučiuosi subrendęs. Neslėpsiu, prieš sezoną tikėjausi, jog dėsiu tą lemiamą žingsnį į priekį ir šiemet žaisiu LKL. Jaučiausi dėl to tvirtai, nes žinau, kad galiu žaisti aukščiausiame lygyje. Tai galiu pasakyti iš patirties, nes prieš dvejus metus apšilau kojas LKL ir tikrai neiškritau iš konteksto.

Juolab, kad per praėjusį sezoną kažkur patobulėjau į priekį ir dėl to jaučiuosi dar labiau užtikrintas. Jaučiu, kad galiu, bet šiemet situacija susiklostė nedėkingai ir nieko nepadarysi. Lieka tik būti geriausia savo versija ten, kur esu, ir padėti komandai iškovoti kuo daugiau pergalių bei pačiam tobulėti.

– Kuo jūsų manymu skiriasi NKL ir LKL?
– Labiausiai skiriasi situacijų skaitymu ir sprendimų priėmimo greičiu. Atletiškumo ir jėgos skirtumai savaime suprantami, tačiau jie nėra tokie esminiai. Kuo žaidėjas gali greičiau priimti teisingą sprendimą ir perskaityti situaciją, tuo aukštesnio lygio krepšininku jis gali tapti.

– Ko jūs asmeniškai, kaip krepšininkas, tikitės iš šio sezono?
– Dėti tą lemiamą žingsnį į priekį. Per tuos daug metų žaidžiant krepšinį pažinau save ir pastebėjau, jog su kiekvienu sezonu vis po truputį žengiu į priekį. Manau, kad šie metai bus lemtingi ir man pavyks.

– Ką šiemet gali nuveikti „Žalgirio“ dubleriai?
– Mes galime nuveikti labai daug. Esame labai jauna ir ambicinga komanda, turinti daug talentingų žaidėjų bei puikų trenerį. Jeigu visi talentai supras, kad komanda svarbiau už individualius rezultatus, nemedžios statistikos, nueisime tikrai toli. Esame gerai pasiruošę tiek fiziškai, tiek taktiškai. Tiesiog reikia tolygaus darbo visą sezoną.

– Antradienį laukia atsakomosios KMT rungtynės su „CBet“. Kaip vertinate komandos šansus žengti į kitą etapą?
– Antradienį į mus Prienų klubas žiūrės visai kitaip nei pirmosiose rungtynėse, nes Kaune jie atrodė atsipalaidavę ir galbūt mūsų neįvertino. Manau, jog atsakomoje dvikovoje jie į mus žiūrės su visai kita pagarba ir labiau susitelks. Tuo metų mūsų uždavinys – duoti lygiai tokią pačią, galbūt dar aršesnę kovą, ir bandyti juos apžaisti savo jaunatviškumu: bėgti, kibiai gintis ar net provokuoti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (12)
Navaro
Žaidėjas be pozicijos. Jis ir NKL vidutiniokas, bet va agentas duoda 100€ žurnalistui - pyst straipsnis ir atrodo žvaigždė. Tuoj eilė LKL klubų išsirikiuos prie jo.
2020-10-27
-1
Atsakyti
djgaffer
Ney gaila man jo kažkaip pasidarė.Stengiasi vaikinas,viską gerai daro,bet taip ir nepavyksta žengti to žingsnio.Čia akmuo ir į silpnesnių LKL ekipų daržą,kad negalima pro akis praleisti jauno,darbštaus žaidėjo.Sėkmės jam didžiausios,pasieks savo.
2020-10-26
Atsakyti
P
Palangiškis, o ne kretingiškis*
2020-10-26
-1
Atsakyti
A.
lyg viskas aišku: laikas keisti agentą.
2020-10-26
+3
Atsakyti
Anonimas
Per tuos 5 metus pajūryje tikrai būtų pasiekęs bent šiuometinio Neptūno lygį..
2020-10-26
+1
Atsakyti
Fargo
Kai kurie skleidžiasi vėliau, tai negali atspėti teisingai kiek esami 20mečiai patobulės, bet kol kas man jis toks antras Lekunas, tik su darbo etika geresne. Bus matyt
2020-10-26
+5
Atsakyti
alioalio
nu bet come on 21 metai,net apgailetinos lygos NKL nieko neiissiskiria...kur 40+ metu Lavrinoviciai dominuoja,kur net Redikas pachmelingas zaisdamas po 3 dienu baliavojimo dominavo
2020-10-26
-1
Atsakyti
...
21 metu, max lkl lygis kokiam klube ras vieta, daugiau nepakils.
2020-10-26
-5
Atsakyti
Ka as zjnau
tai zalgiris neturi dabar sf kai garino iskrites nesuprantu kodel motiejunas jo nesusigrazina ir nepabando - pradziai lkl o paskui ir eurolygoje
2020-10-26
+3
Atsakyti
alioalio
9,8 taško, atlieka po 2,5 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja po 8,3 Na nezinau,niekad nemates jo zaidziancio...bet statistika apverktina...lygoje kur net 10 zaidejiu renka 20+ naudingumo balus per maca, 21 metai,jau turetum drasiai dominuoti o net 10 tasku neiispezdi per maca,kai esi tikriausiai vyriausias zaidejas komandoje..
2020-10-26
-1
Atsakyti
D
Nematęs žaidžiančio, bet duoda eksperto nuomonę :D Čia tavo IQ apverktinas. Įvairių žaidėjų yra, ne tik taškus renkančių.
2020-10-26
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Vitalijus Kozys

Vitalijus  Kozys
Vitalijus  Kozys
MIN: 29.07
PTS: 9.75 (40.43%)
REB: 8.25
AS: 2.5
ST: 0.75
BS: 0
TO: 1.5
GM: 4