Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Shane'as Larkinas sužaidė pirmąsias rungtynes šiame Eurolygos sezone, o jo vedama Stambulo „Anadolu Efes“ (2-4) pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre iškovojo antrąją pergalę.

8
15
2
5

Ergino Atmano auklėtiniai išvykoje 84:79 (29:26, 15:12, 19:19, 21:22) palaužė Pirėjo „Olympiakos“ (3-3) krepšininkus.

Po traumos ant parketo sugrįžęs amerikietis per 20 minučių pelnė 15 taškų (1/6 dvit., 3/7 trit., 4/7 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį ir surinko 10 naudingumo balų. Vien per ketvirtąjį kėlinį Larkinas surinko 11 taškų.

Gynėjas šiame mače taip pat atliko savo 400-ajį karjeros perdavimą Eurolygoje.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Turkijos ir per pirmąsias 13 žaidimo minučių susikrovė rekordinę  – 13 taškų persvarą, kurią taikliu tritaškiu įtvirtino Larkinas (41:28).

Tačiau Georgios Bartzoko auklėtiniai baltos vėliavos per anksti kelti neketino, surengė spurtą 7:0 ir po Vassilio Spanoulio tritaškio priartėjo iki 6 taškų (35:41).

Po ilgosios pertraukos „Oly“ traukinys dar labiau įsibėgėjo. Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Shaquielle'as McKissicas surengė benefisą ir jo 7 taškai iš eilės leido raudonai baltiems išsiveržti į priekį (47:44).

Svečių stovykloje atsaką surengė Rodrigue'as Beaubois, kurio 8 taškai paeiliui padėjo Atamano auklėtiniams perimti iniciatyvą į savo rankas (60:52).

Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms ant parketo sugrįžęs Larkinas ėmėsi darbo ir pelnė 8 taškus paeiliui, nutolindamas svečius per 12 taškų (75:63).

Likus 30 sekundžių Sloukas dvitaškiu priartino „Oly“ iki 77:80, tačiau pražanga sustabdytas Vasilije Micičius baudų metimais įtvirtino pergalę (82:77).

Daugiausia pelno: Krunoslav Simon

Turkus į pergalę vedė Micičius. Buvęs žalgirietis per 38 minutes įmetė 20 taškų (5/9 dvit., 2/6 trit., 4/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, 5 kartus suklydo, į savo sąskaitą įsirašė 3 blokus ir surinko 15 naudingumo balų.

Nuo pralaimėjimo „Oly“ neišgelbėjo naudingai rungtyniavęs Hassanas Martinas. Amerikietis per 26 minutes pelnė 11 taškų (4/5 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo 3 varžovų metimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Šios rungtynės buvo įsimintinos vienam iš „Anadolu Efes“ aukštaūgių Tiborui Pleissui. 221 centimetrų bokštas prieš „Olympiakos“ pasiekė 1000 atkovotų kamuolių Eurolygoje ribą.

Taikos ir draugystės sporto rūmuose rungtynes iš arti stebėjo NBA žvaigždė graikas Giannis Antetokounmpo.

„Olympiakos“: Hassanas Martinas 11 (6 atk. kam., 19 naud. bal.), Shaquielle'as McKissicas ir Kostas Sloukas (7 rez. perd.) po 10, Georgios Printezis 9, Octaviusas Eliisas 8 (6/6 baud.).

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 20 (7 rez. perd., 5 kl.), Shane'as Larkinas (3/7 trit.) ir Rodrigue'as Beaubois (3/3 trit.) po 15, Krunoslavas Simonas 11 (5/5 dvit., 5 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 8 (5 atk. kam.).