Eurolygos mėnesio nominacijos bei geriausių ir labiausiai nuvylusių žaidėjų penketukai

2020-11-04 12:15
Karolis Tiškevičius, Jonas Miklovas, Jonas Lekšas
Nuotr.: BNS, ZumaPress – Scanpix, Crvena Zvezda
Nuotr. BNS, ZumaPress – Scanpix, Crvena Zvezda

Marius Grigonis buvo išrinktas mėnesio naudingiausiu Eurolygos krepšininku, o sveikindami žalgirietį Karolis Tiškevičius, Jonas Miklovas ir Jonas Lekšas „BasketNews.lt podkaste“ sudėliojo mėnesio geriausių ir labiausiai nuvylusių krepšininkų penketukus.

Taip pat buvo sukurtos keturios nominacijos – „Mėnesio vargšas“, „Mėnesio sensacija“, „Mėnesio prisikėlimas“ ir „Mėnesio nusivylimas“.

Mėnesio geriausieji

Lekšo sudarytame geriausių spalio žaidėjų penketuke komandų rezultatai nebuvo esminis reitingavimo aspektas, o įžaidėjo vietą jame užėmė Sergio Rodriguezas.

Ispanas su Milano „AX Armani Exchange“ klubu per ketverias rungtynes iškovojo tris pergales, pats per 24 minutes fiksuodamas 16,3 taško, 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir 19,8 naudingumo balo statistiką. Įžaidėjas pataikė 60 proc. dvitaškių, 50 proc. tritaškių ir 91,7 proc. baudų.

„Jei Milano klubas spalį būtų sužaidęs šešerias rungtynes, Rodriguezas būtų buvęs vienas pagrindinių pretendentų į Eurolygos mėnesio MVP“, – sakė Lekšas.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje atsidūrė Belgrado „Crvena Zvezda“ lyderis Jordanas Loydas – 22,6 taško, 5,4 atkovoto kamuolio, 2,6 rezultatyvaus perdavimo, 6,4 išprovokuotos pražangos ir 21,2 naudingumo balo.

„Jis – Eurolygos sezono starto Aleksejus Švedas, per rungtynes išmetantis daugiau nei po 16 metimų ir juos realizuojantis geru procentu. Statistiškai naudingiausias spalio mėnesio žaidėjas, bet iš esmės visa „Crvena Zvezda“ ir žaidžia per jį. Tiesa, manęs nenustebintų, jei po sezono Loydas persikeltų į Eurolygos „Top 4“ komandą, atsižvelgiant į tai, ką jis dabar demonstruoja“, – argumentavo Lekšas.

Lengvojo krašto pozicijoje Lekšo sudarytame penketuke atsidūrė Miuncheno „Bayern“ puolėjas Vladimiras Lučičius – 15,5 taško, 4,8 atkovoto kamuolio ir 20,3 naudingumo balo.

„Lučičius daro fantastišką įtaką „Bayern“ žaidimui, sąlyginai neišmetantis daug metimų (vid. po 5,7), tačiau juos realizuojantis įspūdingu tikslumu – 75 proc. dvitaškių, 64 proc. tritaškių. Jam jau 31-eri, jis ilgą laiką žaidžia „Bayern“ ir aš manau, kad tai yra jo paskutinis sezonas Miunchene. Žinant, kokia yra maža gerų lengvųjų kraštų pasiūla, jam laikas kilti į aukštesnio lygio komandą“, – mano Lekšas.

Nuotr. ZUMAPRESS.com-Scanpix

Į sunkiojo krašto poziciją Lekšas penketuke pastūmė Maskvos CSKA puolėją Willą Clyburną – 18,5 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 5,3 išprovokuotos pražangos ir 17,3 naudingumo balo.

„Šioje vietoje pabūsiu išradingesnis ir pastumsiu Clyburną į ketvirtą poziciją. Nors tai nėra jo tikroji vieta aikštėje, jis yra Eurolygos LeBronas Jamesas. Kur tu jį padėsi, jis bus naudingas ir darys gerus skaičius. Tritaškius meta 40 proc. tikslumu. Anksčiau tai buvo jo silpnybė, o dabar varžovai negali prie jo rizikuoti.

Žaidimas rungtynių pabaigose taip pat daro įspūdį, kad ir mače su Stambulo „Fenerbahče“, kai Mike'as Jamesas darė viską, kad CSKA pralaimėtų, Clyburnas pasiėmė kamuolį, pasakė: „Ne, ne, ne“ ir pats nulėmė dvikovos likimą“, – kalbėjo Lekšas.

Vidurio puolėjo vietą penketuke užėmė „Valencia“ centras Bojanas Dubljevičius – 13,6 taško, 5 atkovoti kamuoliai, 16,4 naudingumo balo, iš toli atakuojant 47,6 proc. tikslumu.

„Dubljevičius baudžia varžovus įvairiais būdais – į Madrido „Real“ krepšį įmetė 6 tritaškius, „Žalgirį“ terorizavo žaisdamas nugara į krepšį ir tas universalumas daro įspūdį“, – teigė Lekšas.

Labiausiai nuvylę

Labiausiai nuvylusių krepšininkų penketuką sudarė Miklovas, pradėjęs nuo vidurio puolėjo pozicijos, kurioje atsidūrė Vitorijos „Baskonia“ centras Tonye Jekiri.

Iš Nigerijos kilęs krepšininkas sezoną pradėjo labai prastai – 4,8 taško, 5 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos ir 3 naudingumo balai per 22 minutes.

„Tikrai galima iš jo tikėtis daugiau. Pernai Vilerbano ASVEL jis buvo viena maloniausių Eurolygos staigmenų, o šiemet Vitorijoje atrodo labai silpnai. Baisūs skaičiai, atakuojant iš dviejų taškų zonos – 6 iš 19 ir 32 proc. tikslumas. Jis turi atsigauti, nes yra geresnis žaidėjas nei dabar jo rodomi skaičiai“, – kalbėjo Miklovas.

Nuotr. Zuma Press - Scanpix

Sunkiojo krašto pozicijoje – Draganas Benderis. Tel Avivo „Maccabi“ aukštaūgis sezono starte per 14 minučių pelno po 2,7 taško, atkovoja po 2,7 kamuolio ir renka po 1,3 naudingumo balo.

„NBA jis buvo centras, Europoje labiau sunkusis kraštas. Tikrai ne to tikėjosi „Maccabi“, pasirašė su juo trijų mėnesių kontraktą su mintimi, kad jam netrukdys po to išvykti į NBA, bet neįsivaizduoju, kaip jis ten galėtų grįžti, kai čia nieko nerodo. Meta daugiau tritaškių nei dvitaškių, tačiau juos pataiko vos 20 proc. tikslumu. „Maccabi“ taip pat stebina, nes sezono starte tikrai buksuoja“, – teigė Miklovas.

Taip pat Miklovas prie nuviliančių sunkiųjų kraštų paminėjo „Žalgirio“ kapitoną Paulių Jankūną – 2,7 taško ir 2,3 naudingumo balo per 13 minučių.

Lengvojo krašto pozicijoje Miklovo sudarytame labiausiai nuviliančių žaidėjų penketuke atsidūrė Maskvos srities „Chimki“ krepšininkas Sergejus Karasiovas – 2,8 taško, 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir 1,3 naudingumo balo per 18 minučių.

„Jis buvo vienas iš tų, kuris rungtyniavo, kai „Chimki“ komandoje daug kas negalėjo žaisti. Galėjai tikėtis, jog fiksuos gerus skaičius, bet nieko panašaus. Pro šoną švaistė metimus – 3 tikslūs iš 15 bandymų“, – argumentavo Miklovas.

Perimetro linijoje kritikos strėlių sulaukė CSKA gynėjas Darrunas Hilliardas. Gynėjas per 19 minučių fiksuoja 6,7 taško ir 3,2 naudingumo balo statistiką.

„Jis gal niekada nebuvo efektyviausias žaidėjas, bet iš krepšininko, kuris CSKA žaidžia beveik po 20 minučių, yra tikimąsi daugiau“, – mąstė šį penketuką sudaręs Miklovas.

Nuotr. TASS – Scanpix

Įžaidėjo vietoje – Berlyno ALBA vokietis Maodo Lo. Iš „Bayern“ persikėlęs gynėjas per 18 minučių pelno po 6,3 taško, atlieka po 1 rezultatyvų perdavimą ir renka po 3,5 naudingumo balo.

„Skaičiai neblizgantys komandoje, kuri žaidžia atvirą krepšinį ir žaidėjai ten gali pasikelti savo skaičiukus. Žinoma, šiemet gal nėra taip, bet Lo dabar žaidžia statistiškai blogiausią sezoną karjeroje“, – svarstė Miklovas.

Mėnesio nominacijos

Tuo metu Tiškevičius išskyrė keturias Eurolygos mėnesio nominacijas, kuriose savo balsus atidavė Lekšas ir Miklovas.

Nuotr. TASS – Scanpix

Pirmoji nominacija – „Metų vargšas“, į kurią pretendavo Stambulo „Fenerbahče“ gynėjas Leo Westermannas, dėl Vasiilio Spanoulio žaidimo kenčiantis Pirėjo „Olympiakos“ klubas ir Maskvos srities „Chimki“. Būtent pastarajai vienbalsiai ir atiteko ši nominacija.

„Chimki“ ir Rimas Kurtinaitis. Buvo labai gaila matyti, kai vieniems leidžiama nežaisti, o „Chimki“ aukojosi ir dabar yra 1-5 situacijoje“, – sakė Lekšas.

„Man irgi „Chimki“ verti užuojautos. Jie tikrai nukentėjo labiausiai“, – pritarė Miklovas.

„Mėnesio sensacija“ tapo 19-metis Rokas Jokubaitis. Į nominaciją taip pat pretendavo „Chimki“ jaunasis talentas Vladislavas Odinokovas bei Stambulo „Anadolu Efes“ veteranas Krunoslavas Simonas.

„Aš savo balsą atiduodu Jokubaičiui. Mes žinojome, kad jis gali žaisti gerai, galvojome, jog tai gali būti jo proveržio sezonas, bet negalėjome pagalvoti, kad pirmą mėnesį per rungtynes kalbėsime, jog mums trūksta 19-mečio ir nėra, kuo jį pakeisti“, – Jokubaičiui duoklę atidavė Lekšas.

Nuotr. BNS

„Mėnesio prisikėlimu“ pretendavo tapti Vilerbano ASVEL milžinas Moustapha Fallas, „Valencia“ puolėjas Nikola Kaliničius bei „Fenerbahče“ centras Janas Vesely ir čia „BasketNews.lt podkasto“ vedėjų nuomonės išsiskyrė.

Tiškevičius balsą atidavė Fallui, kuris, anot jo, sugrąžino Roberto Duenaso dvasią aikštėje šiuolaikiniame krepšinyje, Lekšas – Kaliničiui, Miklovas – Vesely. Nugalėtoją išsprendė skambutis komentatoriui Robertui Petrauskui, atidavusiam balsą Fallui.

Paskutinė nominacija, „Mėnesio nusivylimas“, vienbalsiai buvo skirta Anthony Randolphui ir visam „Real“ klubui. Taip pat tarp nominuotų buvo „Žalgirio“ gynėjas Steve'as Vasturia, „Barcelonos“ krepšininkas Thomasas Heurtelis, minėtasis Benderis ir „Fenerbahče“ talentas Tarikas Biberovičius.

„Vasturios aš nelaikau nusivylimu žinant visas aplinkybes ir su kokia idėja jis buvo perkamas. Heurtelis taip pat mane nuvilia, bet žinant, kad pas Šarūną Jasikevičių įsivažiuojant ilgiausiai užtrunka įžaidėjai, turime palaukti ir prancūzo, todėl renkuosi „Real“.

Šią savaitę kaip tik rengiu tekstą apie „Real“ ir svarstau, kokius sprendimus turi atlikti klubo vadovai, nes akivaizdu, kad tai veteranų komanda ir jai reikia permainų. Apie Randolphą taip pat sklando kalbos, kad jam sezono starte trukdo problemos už aikštelės ribų, tokios kaip depresija“, – argumentavo Lekšas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (6)
Anonimas
su savo rinkimais pis kites y sikna EGSpertai
2020-11-04
+1
Atsakyti
djgaffer
Benderis netgi labai nuvilia.Dar tuose pačiuose GSW beveik 10 tšk.rinko,tai kas jam čia pasidarė,sunku ir suprasti.Atrodo viską turi,dominuotų,bet ties tritaškiu tik stovi ir dartų nepataiko.Sakyčiau gal dirbti sunkiai tingi,nes turėdamas tiek potencialo jo visai neišnaudoja.
2020-11-04
+4
Atsakyti
Bukis
Pamiršote Viačeslavą Zaicevą. Pažiūrėkite į jo statistiką kol nebuvo švedo...
2020-11-04
+2
Atsakyti
Fargo
Tas Jankio nuvylimas tinka nebent, jei yra kažkas, kas tikėjosi jo bent 7+ pt vidurkio, bet iš esmės keista, kad toks kaip Milutinovas renka po 3 taškus ir niekam neužkliuvo. Arba tas pats Gudaitis nuvilia kur kas labiau. O kas dėl Benderio, dar jaunas bičas, 22 metai. Iš kitos pusės, atsimenu varžybas (berods u18), kur jis beveik dviem metais vyresniam Sabui 35 užkrovė. Keista, kad taip kol kas sėdęs
2020-11-04
+6
Atsakyti
Aaaa
**** jie gal nezino ka reiskia ,,Labiausiai nuvylę". tai krepsininkai ia kuriu buvo tikimasi daug bet jie parodo mazai. Ir aklas žmugus butu zinojes kad Jankunas siemet taip atrodys, niekaip nesuprantu kaip to nemato zalgirio vadovybe
2020-11-04
+5
Atsakyti
Gitana
Galiu pasiūlyti dar vieną nominaciją - "Mėnesio nulis". Į ją drąsiai gali pretenduoti Karolis Tiškevičius.
2020-11-04
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.