Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Pirmąją pergalę pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre iškovojo Vilerbano ASVEL (1-3) klubas.

19
28
60%
3/5
5

T.J. Parkerio auklėtiniai išvykoje 88:86 (26:20, 17:23, 23:18, 22:25) nugalėjo Roko Giedraičio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (2-3) ekipą.

ASVEL ekipai šiandien negalėjo padėti Paulas Lacombe ir Guerschonas Yabusele.

Giedraitis per 30 minučių pelnė 6 taškus (3/5 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 7 naudingumo balus.

Kitas „Baskonia“ lietuvis Tadas Sedekerskis aikštelėje nepasirodė.

Tai buvo istorinė pergalė ASVEL ekipai. Jokia Prancūzijos komanda nuo 1986 metų nebuvo įveikusi Vitorijos klubo namų tvirtovės.

Giedraičio dėjimas:

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Vilerbano, kurie antrojo kėlinio viduryje po Noua Amine dvitaškio susikrovė 10 taškų persvarą (37:27). Tačiau prieš ilgąją pertrauką „Baskonia“ surengė galingą spurtą (16:3) ir po Tonye Jekiri taiklios baudos įgijo 3 taškų pranašumą (43:40).

Lemiamo ketvirčio pradžia priklausė ASVEL ekipai, kuri po Moustapha Fallo dėjimo su pražanga nutolo per 9 taškus (75:66). Likus 2 minutėms Antoine'as Diot smeigė tritaškį (82:77), tačiau Pierria Henry atsakė dvitaškiu, Tonye Jekiri pridėjo dėjimą ir baskai priartėjo iki 1 taško (81:82).

Netrukus Fallas pelnė 4 taškus paeiliui ir likus 22 sekundėms nutolino ASVEL per 3 taškus (86:83). Kitoje atakoje Henry pataikė iš po krepšio (85:86), o Charlesas Kahudi atsakė taikliais baudų metimais (88:85).

Paskutinėje atakoje pražanga sustabdytas Luca Vildoza specialiai prametė antrąją baudą, tačiau Ispanijos ekipai atkovoti kamuolio nepavyko ir ASVEL šventė pergalę.

ASVEL į pergalę atvedė Fallas. 218 centimetrų bokštas per 27 minutes pelnė 19 taškų (8/9 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą ir surinko 28 naudingumo balus.

Baskus tempė Jekiri. Prancūzas per 24 minutes pelnė 23 taškus (9/12 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 33 naudingumo balus.

„Baskonia“: Tonye Jekiri 23 (7 atk. kam.), Pierria Henry 20 (6 rez. perd., 4 per. kam.), Zoranas Dragičius 12, Ilimane Diopas 7, Rokas Giedraitis 6 (3/5 dvit.), Achille'as Polonara 2 (10 atk. kam.).

ASVEL: Moustapha Fallas 19 (8/9 dvit., 5 atk. kam.), Antoine‘as Diot (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Charlesas Kahudi (6 atk. kam.) po 15, Norrisas Cole‘as 10 (6 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (11)
siaip
klausimas del aukstu seno tipo centro puoleju siuolaikiniame krepsinyje: stai, Asvel turi Moustapha Fall, kuris visiem parodo, kad siuolaikiniame krepsinyje auksti, tradiciniai centrai vis dar kazka reiskia. O, atvirksciai, jei nera kam mesti trajaku (kaip kad buvo GSW), tai komanda ir gauna i kaulus
2020-11-06
+3
Propeleris
Tu nelygink NBA ir Eurolygos kur zaidziama ant gynybos. Nba tokie Falai Jakiri sedetu ant suolo nes per leti, kol nubegtu po krepsiu jau kazkas tritaski butu paleides ir bek atgal.
2020-11-06
+1
fgf
O visi egZpertai verkė, kad Žalgiris per daug vargo su Asvel :)