Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lietuvos moterų rinktinė (1-2) Europos čempionato atrankos lange Turkijoje pergalės iškovoti nesugebėjo.

Manto Šerniaus auklėtinės Stambule 71:82 (14:14, 13:25, 22:27, 22:16) nusileido Serbijos rinktinei (3-0), kuri pasiekė trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.

Ši nesėkmė sukomplikavo lietuvių šansus patekti į pagrindinį Europos čempionato turnyrą, nes kol kas buvo laimėta tik prieš E grupęs autsaiderę Albaniją (108:43). Lietuvos rinktinė praėjusių metų lapkritį 51:74 nusileido Turkijos krepšininkėms.

Į finalinį Europos moterų krepšinio čempionato etapą pateks visų grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąsias vietas grupėse užėmusios komandos.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus (14:14), tačiau antrajame ketvirtyje serbės šovė į priekį.

Aleksandra Crvendakič smeigė tritaškį ir netrukus pridėjo tris tikslias baudas, Yvonne Anderson pelnė taškus iš po krepšio, Crvendakič atseikėjo dar vieną tolimą metimą, o Serbija spurtavo 17:0 bei susikrovė solidų pranašumą – 37:18.

Vis tik Lietuvos rinktinė atsitiesė ir dar prieš ilgąją pertrauką sumažino atsilikimą iki 12 taškų (27:39). Trečiajame kėlinyje Gabijos Meškonytės vedamos lietuvės sugebėjo nurėžti deficitą iki 7 taškų (44:51), tačiau tuomet Serbija vėl surengė galingą spurtą.

Sara Krnjič pelnė taškus iš po krepšio, Sonja Vasič smeigė tritaškį, Crvendakič realizavo baudas, o serbės laimėjo atkarpą 13:3 bei susikrovė 20 taškų persvarą – 64:44.

Nepaisant to, lietuvės vėl sugebėjo atsitiesti. Gintarė Petronytė pelnė taškus iš po krepšio, Justė Jocytė atseikėjo tritaškį, dar du taškus pridėjo Eglė Šikšniūtė, o Lietuva laimėjo atkarpą 9:0 bei sumažino deficitą iki 10 taškų – 58:68.

Vis dėlto serbės mačo pabaigą sužaidė užtikrintai, dar labiau priartėti lietuvėms neleido bei įsirašė pergalę.

Lietuvių gretose naudingiausiai žaidusi Laura Juškaitė per 26 minutes pelnė 15 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 2/3 baudų), perėmė 5 ir atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 5 sykius suklydo bei surinko 16 naudingumo balų.

Tuo metu Serbijos rinktinėje sunkiausiai sulaikoma buvo Crvendakič, kuri per 25 minutes įmetė 19 taškų (0/2 dvit., 3/5 trit., 10/12 baudų), sugriebė ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo bei surinko 21 naudingumo balą.

Lietuvos moterų rinktinė: Laura Juškaitė (5/7 dvit.) ir Gabija Meškonytė (7/11 dvit.) po 15, Eglė Šikšniūtė ir Gintarė Petronytė po 9.

Serbijos moterų rinktinė: Aleksandra Crvendakič 19 (3/5 trit., 10/12 baud.), Sonja Vasič 15 (2/8 dvit., 3/5 trit.), Yvonne Anderson 13 (4/9 dvit.), Nevena Jonanovič 10.

Manto Šerniaus komentaras:

Atrinkti (0) Visi (16)
Juventus fanas
Norsk uzmusk nesupratau Serniaus. Nacickaite su Sulske visa graju suda male. Daug iniciatyvos, daug energijos ir daug skubotu, neparuostu metimu, nesuprantamu sprendimu. Pas abi blogiausias +/- rodiklis komandoje. Pas Sulske -33!!! Tuo tarpu pas Jocyte +20 per 14 minuciu. Pas vienintele is komandos teigiamas... Turime simtmecio talenta kuria ugdyti reikia, kuri jau dabar kur kas brandziau uz veteranes zaidzia, bet vistiek aiksteleje nurasytos kumeles laksto. Dar skundziasi kad moteru kasio populiarumas dugnus musa. Sita graju vien del Jocytes ziurejau, bet isvydau kazkoki siurealizma...