Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Tiek puolime, tiek gynyboje priešnuodžių Tel Avivo „Maccabi“ klubui neradęs Kauno „Žalgiris“ patyrė didžiausią sezono pralaimėjimą – 57:85.

16
21
4
4

Rungtynių likimą Ioannio Sfairopouloso auklėtiniai išsprendė dar pirmoje mačo dalyje, po kurios turėjo 30 taškų pranašumą – 53:23.

Lietuvos čempionų komandoje Tel Avive naudingiausiai žaidęs Joffrey Lauvergne'as per 21 minutę pelnė 11 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 efektyvumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą dvikovoje Izraelyje.

Joffrey Lauvergne'as – 7 balai
21 min., 11 tšk. (5/9 dvit., 1/4 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 1 blk., 14 naud. balų.

Nuotr. BNS

Po poros nesėkmingų mačų paeiliui Lauvergne'as atrodė solidžiau, tačiau ir vėl stigo užtikrintumo užbaigiant atakas. Prancūzas jau įrodė, kad didžiausia jo stiprybė yra greitas sukimasis po krepšiu, tačiau norėtųsi ir kietesnio žaidimo nugara į krepšį, juolab kai tavo varžovas Draganas Benderis, bei užtikrinto atakų užbaigimo iš po krepšio. Žalgirietis šioje dvikovoje be surinkto dviženklio taškų skaičiaus pademonstravo gerą aikštės matymą ir gerus perdavimus iš už baudos aikštelės ribų.

Marius Grigonis – 6 balai
29 min., 11 tšk. (3/6 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 0 rez. perd., 2 kld., 7 išpr. praž., 11 naud. balų.

Grigonis buvo vienintelis žalgirietis, pataikęs tolimą metimą (iš 14 bandymų) ir tai įvyko tik trečiajame kėlinyje. Mačas Mariui tikrai nebuvo lengvas, „Maccabi“ sugebėjo išspręsti „Žalgirio“ pikenrolų klausimą ir kauniečiai buvo priversti improvizuoti. Pagrindinis „Žalgirio“ kūrėjas savo individualiu meistriškumu sugebėjo surinkti dviženklį taškų skaičių, bet liko su 0 rezultatyvių perdavimų, o gynyboje kaip ir visi perimetro žaidėjai turėjo problemų su šeimininkų gynėjais, įleidžiant juos į baudos aikštelę.

Thomasas Walkupas – 5,5 balo
25 min., 12 tšk. (6/9 dvit., 0/3 trit.), 6 atk. kam., 1 rez. perd., 3 kld., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Walkupas rungtynes pradėjo agresyviai, atakuodamas varžovus floateriais, tačiau tada buvo ilgam sustabdytas ir tik vėliau ketvirtajame kėlinyje susirinko taškus iš vidutinio nuotolio, tačiau jie jau nieko nekeitė. Puikią formą pastaruoju metu demonstravusiam Thomasui „Maccabi“ parodė didelę pagarbą, skirdami ypatingą dėmesį gynyboje ir tai visiškai atkirto įžaidėją nuo komandos. Per pastarąsias ketverias rungtynes 6,2 rezultatyvaus perdavimo vidurkiu pasižymėjęs Walkupas Tel Avive tik kartą asistavo komandos draugams ir tai stipriai prisidėjo prie kauniečių strigimo pozicinėse atakose.

Paulius Jankūnas – 5 balai
13 min., 5 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 6 atk. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kapitonas sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias sezono rungtynes, tačiau visus taškus Jankūnas susirinko mačo pabaigoje. Paulius taip pat atkovojo ir daugiausiai kamuolių šį sezoną, tačiau tai tikrai jo neguodė Tel Avive, o visą nusivylimą ir nesusipratimų kupiną susitikimą atspindėjo epizodas mačo pabaigoje, kai kovoje dėl kamuolio susikibo Lauvergne'as su Jankūnu ir jis buvo prarastas. Taip pat dar kartą pasikartosiu, jog veteranui Eurolygoje sunku rasti tinkamus varžovus ketvirtoje pozicijoje ir šiandien tai atsispindėjo, kuomet nebuvo spėjama su pagalbomis gynyboje.

Lukas Lekavičius – 4,5 balo
26 min., 9 tšk. (3/9 dvit., 3/4 baud.), 2 rez. perd., 0 kld., 5 naud. balai.

Nuo pirmųjų minučių aikštėje Lekavičiui buvo sunku prie savojo krepšio – iš pradžių lietuvio silpnybėmis naudojosi Chrisas Jonesas, o vėliau netrūko įžaidėjo klaidų ir komandinėje gynyboje, kai buvo priimami prasti sprendimai einant į pagalbas. Puolime krepšininkui taip pat neįkrito keli jam įprasti metimai, tačiau nepaisant to ir skylių gynyboje, Martinas Schilleris Lekavičių laikė ilgiausiai ant parketo šį sezoną – 26 minutes.

Martinas Gebenas – 4 balai
9 min., 2 tšk. (0/1 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 6 naud. balai.

Per trumpas atkarpas Gebenas gynyboje nespėjo tiek prieš tiesioginius oponentus, tiek pikenrolo situacijose ant perimetro. Puolime Martinas galėjo turėti bent dvigubai daugiau taškų, tačiau neužbaigė atakos iš puikios padėties. Iš pozityvių dalykų – 3 puolime atkovoti kamuoliai.

Steve'as Vasturia – 3 balai
19 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit.), 2 rez. perd., 1 kld., 4 praž., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Amerikietis nuo pradžių rungtynėse nesusitvarkė gynyboje su Elijah Bryantu, o vėliau nesusipratimų savoje aikštės pusėje ir toliau netrūko. Puolime Steve'as toliau nelabai, ką išskirtinio gali pasiūlyti, tačiau, kad ir koks buvo prastas amerikiečio pasirodymas, ketvirtadienio vakarą, jų „Žalgiryje“ buvo dar prastesnių.

Artūras Milaknis – 2 balai
20 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/3 trit.), 1 rez. perd., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Prastas snaiperio vakaras – visi trys pramesti tritaškiai ir net, kai puikiai sau susikūrė progą, nepataikė laisvas iš vidutinio nuotolio. Kai puolime Milaknis nesumeta savo metimų, yra didelė prabanga jį laikyti aikštėje 20 minučių, žaidžiant prieš tokią komandą, kurioje visi perimetro krepšininkai yra stiprūs individualiai ir dėl to yra sunku paslėpti veterano asmeninės gynybos problemas.

Augustine'as Rubitas – 2 balai
12 min., 3 tšk. (1/4 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 kld., -3 naud. balų.

Nuotr. BNS

Tel Avive aukštaūgis priminė tą žaidėją, kurį matėme sezono starte – medinėmis kojomis gynyboje ir neužtikrintais veiksmais puolime. Rubitui nekrito metimai iš vidutinio nuotolio, o ir sprendimų priėmimas puolime dažnai buvo blogas. Gynyboje Augustine'as niekaip negalėdavo sustabdyti „Maccabi“ perimetro žaidėjų ir ne kartą liko jiems už nugaros.

Nigelas Hayesas – 1 balas
23 min., 0 tšk. (0/2 dvit., 0/2 trit.), 3 atk. kam., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Hayeso nestabilumas atakuojant krepšį jau nieko nestebina ir vakaras Tel Avive buvo tas, kai metimai buvo labai netikslūs, tačiau ne dėl to yra labiausiai vertinamas puolėjas. Vis dėlto vienas patikimiausių „Žalgirio“ gynybos žaidėjų ne kartą pasimetė prie varžovų užtvarų ir komandinėje gynyboje, o tai kauniečiams kainuodavo lengvus taškus. Nigelas aikštėje praleido 23 minutes, tačiau pastebimas buvo tik nesusipratimais gynyboje.

Atrinkti (0) Visi (35)
Jonas
oij kaip mylimas ir koks geras mokinys kapitonas Aulius, net 5 gavo. aikstelej kvepsi kaip zuvis ismesta ant kranto, ir nezino ka daryt kur begt tai rankom makaluoja tas 5 min. o ant suoliuko gerai juda kitas reikalas...ploja saukia rekia, po minutines visada Davai Davai Davai uzvedineja....visada. tikras suoliuko LYDERIS. bet galetu nuo jo ir nekilti. turejo BIRUTY supude, dabar MAREKA pudo, o sitas LAVONAS po aikstele prisisikes laksto. liuks ZALGRYBIS!!!
2020-11-13
geras komentaras isskyrus ta "ZALGRYBIS". Koks tu fanas, kad niekini klubo pavadinima? Vadinas tu joks ne fanas, tad tavo nuomone shudo verta.
2020-11-13
+2
Georgy Čekovsky
aš praeitą sykį pajuokavau, kad žurnaliūgos turbūt yra prigąsdinti nerašyt apie Jankūną blogai ar labai blogai, nes ne tik basket newse, bet ir tie iš 15min diletantams jis niekad neužkliūna. Ir dabar visi gavo po 2,3 ar 4 balus, o didžiausias lavonas 5:))!
2020-11-13
+1
uz zalgiri
viskas labai paprasta, bijo kad veliau gaus totalu ignora is zalgirio todel raso tik gerai arba labai gerai.
2020-11-13
+1
50centu
aj gerai pastatyti i vieta, tik dar ne i tikraja vieta, t.y. 14-18 vieta prie albu ir zvezdu, bet link to einama su situo draugeliu treneriu be jokio pasiruosimo ir 5 centrais, bet 1 zaideju per 3-4 pozicijas :D sekmytes renkantis sekancias barankas nuo casko, zenito, armarnio, barcos ir t.t. PS Klauneliui uztat sansu bus isbegt po pora min bent kai -20 bus skirtumai
2020-11-13
-1
x
ar čia sutapimas, kad tuo pačiu laiku žaidė ir Barselona, Motiejūnas neturėjo kam parašyt sms, ir rezultatą matom.
2020-11-13
-3
kada jie grizta? varytume su chebra uzmetyt tualetiniu popierium.
2020-11-13
Tavo architektas
Dėkoju Jasikevičiui, kad iš turkų padarė didesnius nelaimėlius.
2020-11-13
-1
Visi norime daug, gero rezultato, bet šiemet Žalgirio komplektacija tokia, kad jei sezono gale užims 11-14 vietą bus šventė, jei 14-18 bus normalus rezultatas. Centro nėra tinkamo Eurolygai, tai iš visos krūvos tėra Rubbit (vidutinis Eurolygos žaidėjas, kiti arba veteranai arba netraukia). SF nenupirko, nu nenupirko. Vienintelė šviesa gynėjai, bet jie irgi ne kažkokie elitiniai. Net trenerių štabe be vyr trenerio eksperimento įmestas vaikėzas, kuris suprask su raide "M". Tai va Shilleris tiesiog gynyboje tegul padirba kiek eis, o daugiau su šia sudėtimi nieko nebus.
2020-11-13
+1
uz zalgiri
o kas rinko komanda? ar ne genialusis vadybininkas?
2020-11-13
+1
Pool
lekšai nusišneki kaip visada,rubitas tik 11min žaide ir iškarto panašus kaip sezono pradžioje
2020-11-13
Nu jo
turet 10 zaideja ant suolo toki kaip Jankuna su 300 k - 350 k sezono alga tik zalgiris gali :) beje zurnakistai pasidomekite kokios yra administracijos algos (motiejunas, javtokas ir oan). o dar eileje prie lovio laukia karjeras baigiantys milkanis, jankunas, kalnietis, maciulis - ir visus juos reiks sutalpinti i z administracija