Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kovingumą pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė trečią nesėkmę paeiliui – namuose 78:87 nusileista Maskvos CSKA.

Fotogalerija

Rungtynių likimą nulėmė Willo Clyburno ir Mike'o Jameso individualus meistriškumas. Būtent pastarasis tapo mačo MVP – 27 taškai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 32 naudingumo balai per 26 minutes.

Kauniečių gretose ir toliau lyderystę demonstruoja Marius Grigonis – 19 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos ir 24 naudingumo balai per 23 minutes.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą mače su CSKA.

Marius Grigonis – 9,5 balo
24 min., 19 tšk. (0/2 dvit., 5/6 trit., 4/4 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 4 praž., 7 išpr. praž., 24 naud. balai.

Nuotr. D.Lukšta

Nuostabiai žaidusiam Grigoniui dešimtuko negalime parašyti dėl dviejų priežasčių – poros nereikalingų pražangų trečiajame kėlinyje, privertusių jį ilgam atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio, bei paskutinių trijų minučių, kai Kauno klubo lyderis buvo visiškai atkirstas nuo kamuolio. Marius toliau išlaiko aukštą žaidimo lygį, yra neabejotinas komandos lyderis, gerai realizuoja metimus ir pretenduoja į elitinį 50-40-90 klubą (49 proc. dvit., 50 proc. trit., 100 proc. baud.).

Thomasas Walkupas – 8 balai
29 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 2/5 trit.), 2 atk. kam., 7 rez. perd., 2 per. kam., 5 kld., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Thomasas puikiai kūrė žaidimą greitose atakose, tačiau strigo pozicinėse. Kauniečiams jau ne pirmą kartą sezone yra sunku, kuomet nepavyksta apsiginti ir greitai pasileisti į puolimą – pozicinėse atakose dažnai trūksta gero judėjimo be kamuolio ir žaidimas tampa statiškas, o iš to – ir klaidos, kurių Walkupas prieš CSKA padarė 5. Vis dėlto amerikietis solidžiai dirbo gynyboje, užsiimdavo geras pozicijas tiek perimetre, tiek ir likęs prieš varžovų aukštaūgius, o taip pat išdaljo 7 rezultatyvius perdavimus.

Paulius Jankūnas – 7 balai
20 min., 2 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 2 per. kam., 10 naud. balų.

5/6

Dvikovą pirmą kartą šį sezoną Jankūnas pradėjo starto penkete ir turėjo aiškią užduotį – prižiūrėti Tornikę Šengeliją. Su užduotimi kapitonas puikiai tvarkėsi ir stipriai prisidėjo prie to, jog žvaigždė iš Sakartvelo mačą baigtų su vos 3 naudingumo balais. Pats Paulius pelnė tik 2 taškus, tačiau surinko 10 naudingumo balų ir praleido daugiausiai minučių ant parketo šį sezoną – 20. Taip pat vieninteliai Jankio taškai buvo labai svarbūs, kuomet rungtynių pabaigoje jis pergudravo tą patį Šengeliją ir baudų metimais sumažino „Žalgirio“ deficitą iki minimumo.

Augustine'as Rubitas – 6,5 balo
11 min., 9 tšk. (3/4 dvit., 3/4 baud.), 0 atk. kam., 4 praž., 4 naud. balai.

Rubitas buvo efektyviausias „Žalgirio“ priekinės linijos ginklas puolime – krepšininkas baudė Nikolą Milutinovą pikenpopais, o taip pat išnaudojo pranašumą likęs prieš už save žemesnį varžovą. Taip pat amerikietis gynyboje yra mobiliausias priekinės linijos žaidėjas ir tikrai turėjo gerų epizodų ant perimetro, tačiau po krepšiu buvo sunku, ypatingai prižiūrint tą patį Milutinovą. Augustine'o žaidimo laiką stipriai apribojo greitai susirinktos pražangos.

Rokas Jokubaitis – 6,5 balo
21 min., 8 tšk. (3/5 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 5 rez. perd., 4 kld., 7 naud. balai.

Rungtynės Rokui prasidėjo sunkiai – penki paeiliui praleisti Darruno Hilliardo taškai, pražanga puolime, netikslus perdavimas Lauvergne'ui ir galiausiai – dar vienas Hilliardo tritaškis iš aikštelės krašto, žalgiriečiui užkliuvus už užtvaros. Vis dėlto vėliau Jokubaitis reabilitavosi ir drąsiai veržėsi į baudos aikštelę bei gerai skaitė žaidimą. Tiesa, rungtynių pabaigoje be penkių minučių 20-mečiui nepavyko gerai perskaityti situacijos ir viena iš paskutinių „Žalgirio“ atakų baigėsi ketvirtąja Jokubaičio klaida.

Nigelas Hayesas – 6 balai
27 min., 6 tšk. (0/1 dvit., 2/3 trit.), 3 atk. kam., 7 naud. balai.

Hayesas pirmą kartą rungtynių nepradėjo starto penkete ir ne veltui – jam buvo sunku situacijose prieš Šengeliją ir kartvelas kelis kartus laimėjo mikrodvikovas prieš žalgirietį. Vis dėlto Nigelo du tritaškiai antrajame kėlinyje sugrąžino „Žalgirį“ į rungtynes ir šiek tiek keista, jog vėliau Hayesui beveik nebuvo surasta progų išmesti kamuolį. Taip pat Nigelas pirmą kartą šį sezoną epizodiškai rungtyniavo trečiojo numerio pozicijoje, kur turėjo užduoti prižiūrėti Clyburną, bet tai truko labai trumpai, todėl sunku daryti išankstines išvadas.

Lukas Lekavičius – 6 balai
11 min., 4 tšk. (1/1 dvit., 2/2 baud.), 2 rez. perd., 0 kld., 8 naud. balai.

Visose statistikos grafose pas Luką – tik teigiami rodikliai ir iš dalies keista, jog jam ant parketo buvo atrasta tik 11 minučių. Taip, puolime daug progų draskyti varžovų gynybą Lekavičius neturėjo, tačiau ir neklydo. Žinoma, tiesioginiai oponentai antradienio vakarą Kaune lietuviui nebuvo parankūs ir galime prisiminti praleistą Jamesą į stipriąją pusę, bet iš kitos pusės, niekam nebuvo lengva tvarkytis su CSKA lyderiu.

Joffrey Lauvergne'as – 6 balai
19 min., 8 tšk. (4/8 dvit.), 4 atk. kam., 1 blk., 7 naud. balai.

Dvikovą Lauvergne'as pradėjo bandymu laužti ant ūselio Milutinovą ir tai nepasiteisino, o bendrai pirmoji mačo dalis prancūzui buvo labai blanki. Po pertraukos centras jau buvo žymiai aktyvesnis ir ne tik kelis kartus sėkmingai užbaigė atakas, bet ir turėjo gerų epizodų, kai blokavo Hilliardo metimą ir išmušė kamuolį Clyburnui. Tiesa, įsiminė ir tokie neigiami epizodai, kaip Nikita Kurbanovo blokas, bandant įdėti kamuiolį į krepšį, bei atsitraukimas į nežinia kur nuo Joelio Bolomboy, kas pasibaigė lengvais varžovo taškais.

Artūras Milaknis – 5,5 balo
17 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/2 trit.), 4 atk. kam., 8 naud. balai.

CSKA neleido Milakniui laisvai judėti be kamuolio ir krepšininkui (be vieno metimo iš toli po handoffo) nesisekė atsilaisvinti. Krepšininkas ir pats atrodė šiek tiek vangesnis nei įprastai, o tam įtakos galėjo turėti prieš porą dienų LKL žaistos net 34 minutės. Asmeninėje gynyboje Artūras turėjo prižiūrėti Clyburną, kur visada ateidavo komandos draugo pagalba, o dėl jos „Žalgirio“ gynyba kelis kartus buvo sudraskyta.

Martinas Gebenas – 4 balai
9 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 3/4 baud.), 3 atk. kam., 4 praž., 2 naud. balai.

Puolime Martinui porąsyk pavyko gerai sužaisti pikenrolą, tačiau jau ne pirmą kartą į akis krenta krepšininko gynyba. Aukštaūgis pats nespėja prieš varžovų pikenrolus ir arba juos praleidžia, arba stabdo pražangomis, kurių prieš CSKA per 9 minutes susirinko 4.

Steve'as Vasturia – 3 balai
13 min., 2 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 3 praž., -2 naud. balai.

Pirmajame kėlinyje Vasturia staigiai susirinko dvi pražangas, abi jos buvo padarytos individualioje gynyboje ir, jei viena buvo padaryta prieš metimą, tai už kitą varžovai stojo prie baudų metimo linijos. Vėliau krepšininko bėdos gynyboje nesibaigė: Šengelijos praėjimas veidu į krepšį ar pražanga prieš Danielį Hackettą, likus sekundei iki atakos pabaigos. Puolime taip pat krepšininkas neturėjo, ką pasiūlyti. Tai buvo eilinės rungtynės, po kurių kyla klausimas: ką komandai naudingo ilgoje perspektyvoje gali duoti Steve'as?

Atrinkti (0) Visi (20)
Žalgiris šalies klubas
cska biudžetą pažiūrėkime, o rungtynėse prieš Žalgirį pora žaidėjų geriau sužaidė, brolis kartvelas į mūsų pusę dirbo.
2020-11-19
+3
Dede
jus protinguoliai, kodel jus nesat skautai, vadybininkai.tai la jus cia mokinat.atleidineja dx matai puse.turit babkiu kuo pakeist? lopai.ekspertai blet po visko. ir neskaiciuokit svetimu pinigu, glusiai
2020-11-18
-1
Jankunas maloniai nustebino gal iena i forma, o vasturia tai jis nrtempia to lygio. Jau tam paciam dimsai ar KItam lietuviui geriau duotu žaist tobulet
2020-11-18
-1
Grigoniui labai pagalbos trūksta.Gerai vakar buvo pastebėta-puolime daug jėgų atiduoda,nes viskas per jį sukasi,o tada gynyboje jis nespėja.Tenka prasiženginėt,nuo to kenčia komanda,nes lyderio netenkama.Tai būtų bent dar vienas taškų darytojas,daug lengviau ir Mariui būtų.Na,turim,ką turim.
2020-11-18
+5
Kaunas
aplamai ta vasturia reikia mest lauk ir ziureti kita zaideja,nes nulis is jo naudos tiek puolime tiek gynyboje, su cbet jam pasiseke suzaist vienas rungtynes o eurolygoje nulis is jo, ir is isvaizdos bjaurus ziurkenas
2020-11-18
-1
gerai kad susirinko covidiniu pergaliu sezono pradzioj, penktadieni va dar viena bus pries ka tik is izoliacijos grizusius dzinsus - bet nebera Jasikeviciaus, nebera kam ir kaisyt visu organizacijos spragu. Ta pati Vasturia Saras kviete ateiciai, siemet turejo but grynai roles zaidejas (net, itariu, ir pagal alga), bet Motiejunas su austru taip sumale viska, kad tik atejes is bundeslygos jis tapo vos ne vieninteliu lengvu krastu Eurolygoj, net ne visai savo pozicijoj, aisku nesusitvarko, dabar karia sunis ant jo
2020-11-18
-9
rr
Vasturia tai kažkoks nesusipratimas. Jis ir LKL kitoje komandoje sunkiai įsitvirtintų. Jis tiesiog silpnas ginyboje.