Nuotr.: BNS
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgirio“ arenoje antradienio vakarą buvo vienas kitas pirmasis kartas. Pirmas kartas, kai Eurolygos rungtynės žaidžiamos be žiūrovų. Pirmas kartas, kai prieš dvikovą negiedamas Lietuvos himnas. Pirmas kartas, kai Paulius Jankūnas šį sezoną pradėjo rungtynes starto penkete. Pirmas kartas, kai Nigelas Hayesas žaidė trečioje pozicijoje.

Fotogalerija

Ir visgi vienas, rungtynes nulėmęs dalykas, buvo įprastas kaip pilkas rudens dangus Lietuvoje: Mike’as Jamesas prieš „Žalgirį“ vėl buvo nesustabdomas.

Trisdešimtmetis 185 cm ūgio gynėjas pelnė 27 taškus, 22 iš jų – antroje mačo pusėje, o 13 iš jų – paskutiniame ketvirtyje.

Galų gale, jis pataikė svarbiausią mačo metimą. „Žalgiriui“ paskutinę mačo minutę priartėjus iki 78:79, Jamesas, likus žaisti 42 sek., segė tritaškį per Augustine’ą Rubitą. Po to jis dar realizavo dvi baudas, o sulig finaline dvikovos sirena švystelėjo tritaškį ir buvo taip užtikrintas dėl jo taiklumo, kad tiesiog nusisuko nuo krepšio, kol kamuolys dar tik skriejo link lanko.

„Gerai jaučiuosi žaisdamas vienas prieš vieną. Šįvakar man varžovai leido žaisti vienas prieš vieną ir tuo pasinaudojau“, – po dvikovos kalbėjo Jamesas.

Antroje dvikovos pusėje jis iš žaidimo pataikė 7 metimus iš 8 ir visas 4 baudas, tačiau trenerio Dimitrio Itoudžio pagyrų susilaukė už pasirodymą visų rungtynių metu.

„Jis sužaidė puikias rungtynes nuo pat pradžių, – po susitikimo kalbėjo Itoudis. – Tai, kaip ir su kokiu agresyvumu žaidė Mike‘as bei Danielis (Hackettas) gynyboje, yra nuostabu, nes kiti pasekė jų pavyzdžiu. Mike‘as gali puikiai sukurti, išpildyti ir apsiginti. Visi žaidėjai kovojo.“

„Turime nukelti kepurę dėl jų pademonstruoto lygio, – omenyje turėdamas ne tik Jamesą, bet ir Willą Clyburną, sakė Schilleris. – Galėjome geriau susitvarkyti su jų metimais paskutinėmis sekundėmis ir kai kuriuos juos nuimti.“

27
32
5
83%
5/6

Nors ketvirtajame kėlinyje praleido 21 tašką, „Žalgiriui“ tai buvo geriausias ketvirtis gynyboje per visas rungtynes. Atmetus Jamesą ir Clyburną, likę CSKA žaidėjai ketvirtajame kėlinyje pataikė tik 1 metimą iš 10.

Bėda ta, kad Jamesas (4/4) ir Clyburnas (2/2) kartu sumetė visus 6 metimus ir pelnė 19 iš 21 savo komandos taško.

„Todėl jie ir gauna tuos milijonus“, – reziumavo Marius Grigonis.

„Žalgirio“ lyderiui tai buvo solidus, bet sunkus mačas. Grigonis pelnė 19 taškų, pataikydamas 5 tritaškius iš 6, bet trečiojo kėlinio pradžioje gavo ketvirtą pražangą ir maždaug dešimčiai žaidimo minučių sėdo ant suolo.

Prisėdęs, Grigonis taip garsiai nusikeikė, kad tuščioje „Žalgirio“ arenoje tai girdėjo ko gero kiekvienas žmogus iš aptarnaujančio personalo, „Žalgirio“ administracijos ar žurnalistų.

Tai buvo pirmos Eurolygos rungtynės Kaune visiškai be žiūrovų ir jose netrūko daugiau tokių epizodų.

Po komandų pristatymo Kaune įprastai giedamas himnas, tačiau šį kartą to nebuvo. Eurolyga draudžia groti nacionalinius himnus, tačiau ši nauja realybė krepšininkus vis tiek užklupo netikėtai – jie iš pradžių buvo tradiciškai sustoję prie atsarginių suolo, laukdami, kaip bus su tautine giesme.

Net ir sėdint per keliolika metrų nuo aikštelės, buvo puikiai girdėti, kaip „Žalgirio“ atsarginiai žaidėjai skatindavo aikštėje esančius komandos draugus, o Itoudis gimtąja kalba ginčydavosi su vienu iš teisėjų, graiku Ioanniu Foufiu.

Tokioje atmosferoje puikiai girdėjosi ir teisėjų fiksuojami taisyklių pažeidimai, kurie ne tik parodomi rankų gestais, bet ir ištariami balsu.

Tarsi sutrikę tokioje aplinkoje, „Žalgirio“ krepšininkai pirmas 15 dvikovos minučių buvo tokie pat slogūs kaip praėjusią savaitę Tel Avive. Įpusėjus antrajam kėliniui CSKA pranašumas išaugo iki 37:22 ir Schilleris paprašė antrosios minutės pertraukėlės rungtynėse.

Po jos Rokas Jokubaitis aktyviai pasijungė į žaidimą, išdalijo 3 rezultatyvius perdavimus, pataikė iš baudos aikštelės ir „Žalgiris“ grįžo į rungtynes – 34:42.

„Kažkaip keista, vis kalbame, kodėl negalime nuo pat pradžių visi kalbėti, vienas kitam padėti. Tai įsijungia tik apie trečiąjį kėlinį, – po dvikovos sakė Grigonis.– Visi turbūt ateina su savo reikalais ir vienas kitam nepadeda. Kai mes žaidžiame kartu, o tai ir turime daryti, nes esame mažesnė komanda, tuomet visai gerai atrodome.“

Trečiajame kėlinyje po keturių iš eilės Thomaso Walkupo taškų „Žalgiris“ priartėjo iki metimo (47:50), bet ir tada, ir vėliau išsiveržti į priekį kauniečiai nepajėgdavo.

Kai po Artūro Milaknio prasiveržimo „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki 64:66, rusai atsakė spurtu 8:0, kurį paženklino Clyburno ir Jameso tritaškiai.

Kauniečiai tada patys pelnė 8 taškus iš eilės, bet jų entuziazmą vėl atšaldė iš toli įmetęs Clyburnas.

Po to, kai Jankūnas baudų metimais priartino „Žalgirį“ iki 78:79, Jamesas tarė savo žodį švystelėdamas taiklų metimą.

Tai priminė pernykštį Jameso pasirodymą šių komandų tarpusavio rungtynėse Maskvoje, kai per paskutines 63 pratęsimo sekundes jis pelnė 10 taškų, įskaitant pergalingą metimą sulig sirena.

Šį kartą „Žalgiris“ po Jameso šūvio dar turėjo 42 sekundes, tačiau per jas net nesugebėta išsimesti į krepšį, o rezultatyviausias kauniečių žaidėjas Grigonis nė neprisilietė prie kamuolio.

Pirmiausia po minutės pertraukėlės kauniečiai pasirinko variantą išsimesti kamuolį iš už galinės linijos savoje aikštės pusėje, o ne iš už šoninės ties vidurio linija. Taip „Žalgiris“ atakai gavo 24, o ne 14 sekundžių, tačiau ilga ataka jiems čia ir nebuvo reikalinga.

Siekiant turėti dvi atakas, kauniečiams reikėjo atakuoti per 10-12 sekundžių, bet jokios didelės skubos šiuo klausimu, atrodo, nebuvo.

Pagal planą, „Žalgiris“ turėjo žaisti pikenpopą su Jokubaičiu ir Rubitu, tačiau po susikeitimo prie pastarojo liko Jamesas ir „Žalgirio“ amerikietis 10-ąją atakos sekundę neatakavo. Jau tada tapo aišku, kad laiko „Žalgiriui“ lieka per mažai.

Rubitas galiausiai pabandė centruoti prieš kur kas žemesnį Jamesą, nepavyko, nusimetė kamuolį Jokubaičiui, o šis pasirinko ne metimą, bet perdavimą Jankūnui, o tai baigėsi klaida.

„Aš prakirtau ir netikėtai kamuolys nukrito man po krepšiu, – šią ataką prisiminė Jokubaitis. – Aišku dabar galima sakyti, kad man reikėjo mesti arba pašokdinti Tornikę Šengeliją, nes jis tikrai būtų šokęs, bet dabar labai sunku pasakyti, kaip viskas būtų pasisukę. Man atrodė, kad Šengelija ant manęs šoks, tačiau pasirinkau perdavimą Pauliui Jankūnui, kurio kamuolys visgi nepasiekė.

Man tai – labai skaudi klaida, kuri atitolino mus nuo pergalės. Truputį liūdna. Tikrai.“

Po to, kai Jamesas realizavo baudas, „Žalgiris“ paėmė dar vieną minutės pertraukėlę, tačiau ji taip pat jokių vaisių nedavė – kamuolys buvo metamas po krepšiu Joffrey Lauvergne’ui, kur į pagalbą atskubėjęs Tornike Šengelija padėjo kamuolį perimti.

Taip ištirpo bet kokios viltys apie pergalę.

„Gynyboje tikrai atrodėme solidžiau, be to, kad prasileidome 87 taškus, – sakė Jokubaitis. – Tačiau, mano nuomone, čia kalta pirmoji rungtynių pusė. Po ilgosios pertraukos gynybą sutvarkėme ir vaizdas buvo neblogas. Antroje pusėje padarėme tai, ko treneris prašė.

Aišku, rungtynių pabaigoje gavome nemažai sunkių metimų, kuriuos sunku uždengti. Rungtynes nulėmė ne prasta gynyba, o CSKA žaidėjų meistriškumas.“

Jamesas po ilgosios pertraukos pelnė 22 iš komandos 42 taškų ir tai braukė gerą darbą, kurį „Žalgiris“ atliko prieš kitus CSKA žaidėjus.

Pavyzdžiui, Šengelija sužaidė prasčiausias rungtynes šį sezoną – per 25 minutes jis pelnė 7 taškus, pataikydamas tik 3 metimus iš 10.

Kartvelą nuo mačo pradžios dengė Jankūnas, pirmą kartą šį sezoną pradėjęs dvikovą starto penkete ir per 19,5 min. atkovojęs 6 kamuolius.

Toks Schillerio sprendimas leido Hayesui pirmą kartą šį sezoną pažaisti trečioje pozicijoje, kuri išlieka vienu didžiausiu „Žalgirio“ galvos skausmų sezono pradžioje.

Neturėdami ir galbūt net visą sezoną neturėsiantys Patricio Garino, kauniečiai lengvojo krašto puolėjo poziciją dangsto Grigoniu, Milakniu ir Steve’u Vasturia.

Akivaizdžios išlieka ir problemos po krepšiu, kur Hayesas yra mobiliausias aukštaūgis, susikeisti gynyboje gali ir Rubitas, o likę centrai kenčia dėl greičio trūkumo. Joffrey Lauvergne’as mače su CSKA apskritai atrodė pametęs bet kokį kompasą gynyboje ar kovoje dėl kamuolio ir dėl to kelis kartus net sulaukė garsių Schillerio priekaištų.

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo trečią kartą iš eilės ir šią savaitę dar žais Milane. Geros naujienos tos, kad Mike’o Jameso ten nebebus.

Atrinkti (0) Visi (17)
Pajuokavus,tai Jamesas galėtų į NBA varyti,tada ir problemų tiek nepridarytų.O jei rimčiau,tai nelabai ką prieš tokį padarysi.Nėra didelis,bet greitas ir judrus,tokio praktiškai nesugaudysi.Ir dar jėgos kaip pas buliuką yra.Įsiminė,kai veržėsi į dešinę pusę,tai kūnu lengvai mūsiškius nusistumdavo ir taškus be problemų pelnydavo.Nieko nepadarysi,tiesiog stipresni žaidėjai pas juos su buliuku priešakį.
2020-11-18
+2
Vel sudina komplektacija surinkta, permokant grybams. Zalgiris tik viena sezona turejo su labai gera komplektacija, kai buvo pangosas, micic ir davies. Ir po to iskart juos ispirko. O dabar atvirksciai, paimti zaidejai niekam nereikalingi, prancuzo ir argentiniecio atsisake ju komandos, hayes negavo visai jokio pasiulymo, vasturia kaip perezas jau turejo lekti lauk bet neturi jie normalaus SF tai stato sita locha i ne sava pozicija.
2020-11-18
+3
visiskai sutinku, pagal biudzeta tai ziauriai silpna sudetis.
2020-11-18
+1
Obama
Grigas > Lekas = Walkup > Rubitas >>>> Hayes > Rokas >>>>>> kiti >>> Prezidentas Nauseda >>> Vasturia
2020-11-18
-1
rr
Kažkas negerai jiems su tuo pirmu kėliniu. Išeina be ugnies, azarto, emocijų. Čia koks protestas?
2020-11-18
+3
Miunx
palaikau bet kuri kluba kuris losia pries zalb.ybi. Valio su pergale visus mastancius ;)