Nuotr.: Imago Images – Scanpix
Nuotr. Imago Images – Scanpix

Ketvirtąją pergalę Eurolygos pirmenybėse iškovojo Artūro Gudaičio atstovaujamas Sankt Peterburgo „Zenit“ (4-2).

17
24
80%
4/5
100%
6/6

Xavi Pascualio auklėtiniai išvykoje 73:66 (12:10, 21:12, 18:21, 22:23) nugalėjo Berlyno ALBA (2-5) krepšininkus.

Į pergalę Rusijos ekipą atvedė Gudaitis. Po ilgosios pertraukos dominavęs lietuvis per 24 minutes pelnė 16 taškų (3/3 dvit., 10/10 baud.), atkovojo 3 ir prarado 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 varžovų pražangų, 5 kartus prasižengė bei surinko 24 naudingumo balus.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. Nė viena komanda nesugebėjo įgyti apčiuopiamo pranašumo, tačiau paskutinę pirmojo kėlinio minutę Andrejus Zubkovas pelnė dvitaškį ir suteikė „Zenit“ ekipai trapią 2 taškų persvarą (12:10).

Antrajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmė svečiai, kurie surengė spurtą 13:2 ir po taiklių Gudaičio baudos metimų rusų pranašumas išaugo iki 11 taškų (29:18).

Po ilgosios pertraukos Aito Garcia Reneseso auklėtiniai pabandė sugrįžti į rungtynes ir surengė atkarpą 7:2, kurią dvitaškiu užbaigė Jaysonas Grangeris (41:47). Ketvirčio pabaigoje pražangomis stabdytas Gudaitis įmetė visus 4 baudų metimus ir prieš lemiamą ketvirtį „Zenit“ pirmavo 8 taškais (43:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžia priklausė Gudaičiui. Aukštaūgis buvo nesustabdomas po krepšiais, pelnė 8 taškus paeiliui ir padidino rusų pranašumą iki 14 taškų (59:45). Tačiau netrukus ALBA spurtavo 11:2 ir po Peytono Sivos tritaškio šeimininkai priartėjo iki 5 taškų (56:61).

Likus minutei Mateušas Ponitka realizavo abi baudas (69:60), ALBA krepšininkams pritrūko tikslumo ir Rusijos klubas šventė pergalę.

ALBA nuo pralaimėjimo neišgelbėjo naudingas Beno Lammerso žaidimas. Aukštaūgis per 25 minutes pelnė 15 taškų (6/10 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 10 kamuolių bei surinko 24 naudingumo balus.

ALBA: Benas Lammersas 15 (10 atk. kam., 24 naud. bal.), Luke‘as Sikma ir Peytonas Siva (8 rez. perd.) po 8, Jaysonas Grangeris 7.

„Zenit“: Willas Thomasas 17 (5 atk. kam., 24 naud. bal.), Artūras Gudaitis 16 (10 išpr. praž., 24 naud. bal.), Mateušas Ponitka 14, Andrejus Zubkovas 9.