Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Fantastišku sugrįžimu vainikuotą pergalę Europos čempionato atrankos H grupėje iškovojo Graikijos (3-1) rinktinė, kuri 84:78 (17:25, 14:16, 15:11, 25:19, 13:7) per pratęsimą parklupdė Bulgarijos (1-3) krepšininkus.

Su šia pergale graikai užsitikrino vietą 2022 metų Senojo žemyno čempionate.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 30 sekundžių 5 taškų persvarą turėjo bulgarai (68:63), tačiau netrukus Graikijos krepšininkai sukūrė mažą stebuklą. Ioannis Athinaiou smeigė du tritaškius paeiliui, o likus 11 sekundžių rezultatą dėjimu išlygino Dimitrios Katsivelis – 71:71. Paskutinė Bulgarijos ataka ketvirtajame kėlinyje buvo netiksli ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per pridėtą laiką Graikija pasirodė šviežesnė ir išsaugojusi daugiau jėgų, likus 20 sekundžių vienas iš susitikimo herojų Athinaiou smeigė tolimą bombą, taip uždarydamas rungtynes (84:78).

Graikijos rinktinę į pergalę vedė Athinaiou, kuris pelnė 21 tašką (6/9 trit.), atkovojo 5 ir prarado 4 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų. Vasileios Kavvadas pridėjo 14 taškų, Dimitris Agravanis – 10, Dimitrios Kaklamanakis įmetė 9 (8 atk. kam.).

Bulgarijos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Chavdaras Kostovas, kuris įmetė 15 taškų (2/6 trit.), atkovojo 5 ir prarado 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 14 naudingumo balų. Buvęs žalgirietis Dee Bostas pridėjo 12 taškų (3/12 trit., 7 rez. perd.), Ventsislavas Petkovas – 11, Aleksandras Georgievas pasižymėjo 9 taškais. (8 atk. kam.), Vasilis Bachevas pridėjo 7.

Žalgiris
Tai kiek jie ten taškų per 30s įmetė 18? Buvo 53-58, o poto 71-71. Kitaip sakant pataisykit rezultatą.