Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Praleistas smūgis iš Danijos krepšininkų prikėlė Lietuvos rinktinę galingai pergalei dvikovoje su Belgija. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pasiekė revanšą 84:71, bet laimėti didesne persvara nei buvo pralaimėta pirmajame lange nepavyko (buvo nusileista 65:86).

Fotogalerija

Nepaisant to, Maskoliūnas liko patenkintas žaidėjų reakcija po labai skaudaus pralaimėjimo bei kėlė klausimą, kodėl auklėtiniai negali taip rungtyniauti iš pradžių nepatyrus pasekmių.

„Esame patenkinti, jog vyrai parodė visiškai skirtingą veidą, – spaudos konferencijoje kalbą pradėjo Maskoliūnas. – Nežinau, kodėl mes turime kaboti ant bedugnės krašto, jog demonstruotume tokį krepšinį, bet nutiko, kaip nutiko. Labai džiaugiuosi, kad jie parodė charakterį ir galimybes, jog gali žaisti agresyvų krepšinį, su didžiule energija.“

– Kiek ši pergalė pataisė nuotaikas po pralaimėjimo danams?
– Aišku, pataisė. Ką matėme penktadienį, to niekas nenori matyti, ypatingai Lietuvoje. Kai šiandien matai, kaip jie žaidžia, kaip jie užsivedę, kokia buvo energija... Belgai žaidžia labai fizišką krepšinį, pavasarį jie taip mus pastatė į vietą, kad skauda ir dabar. Šiandien vyrai išėjo į aikštę ir parodė nuo pirmųjų minučių, kad ne tai, jog (belgai) neturi šansų, jie kažkiek kabinosi, bet parodė, kad savyje turi savigarbos. Aišku, pasitaiko (visko). Nežinau, kodėl taip pasitaiko mums, bet gavę į veidą mes keliamės ir su dvigubu pykčiu vožiame atgal. 

– Kiek svarbu buvo pergalė didesniu pranašumu nei pralaimėta ir kiek tai buvo akcentuota?
– Nebuvo tai akcentuota išvis nė karto. Jeigu žinote mūsų situaciją grupėje, tai nėra svarbu. Rungtynių eigoje matėme šią situaciją ir per vieną minutės pertraukėlę kalbėjomės, bet nebuvo taip, kad mums būtinai reikia tai padaryti. Toliau įrodinėjome ir tikėjomės, kad gal pavyks mums tai įvykdyti.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
19
Naudingumas
19
Tritaškiai
56%
5/9
Atkovoti kamuoliai
4

– Kaip vertinate Arno Veličkos vadovavimą komandai ir situacijų sprendimą vienas prieš vieną?
– Vertinu gerai. Vėlgi, Arnas šiame lange atsidūrė dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių, kurias visi žinote. Prie viso to, Arnas šiuo metu neturi žaidimo ritmo, nes Prancūzijos čempionate nėra vykdomas, jie žaidžia tik draugiškas rungtynes. Atvykus į Lietuvą, jis su mumis nesitreniravo, jis prisijungė tik penktadienio rungtynių išvakarėse į vieną treniruotę. Viskas labai pozityvu. Galima prie daug kabinėtis, bet aš net nesiruošiu to daryti. Esu dėkingas jam, kad atvyko, ir jis mums tikrai stipriai padėjo.

– Rungtynių metu Veličkai nevengėte priekaištų. Kiek imliai jis priėmė jūsų pastabas ir informaciją?
– Viskas su juo gerai. Gal su laiku greičiau priiminės greičiau. Bet viskas gerai.

– Kaip Regimantui Miniotui pavyko pasinaudoti gautu šansu?
– Jis labai juo pasinaudojo. Esu labai juo patenkintas. Per tokį trumpą laiką jis įsisavina tikrai ganėtai greitai, supranta situacijas. Buvo pasimetimo, nes jis buvo naudojamas per dvi pozicijas – ketvirtoje ir penktoje. Jis mums tikrai padėjo. Lietuvoje demonstravo puikią formą ir labai džiaugiuosi, jog keliasi į stipriausią Europos lygą – ACB. Linkiu kuo didžiausios sėkmės Ispanijoje.

– Retsykiais naudojote itin aukštą penketą su Jonu Mačiuliu, Mindaugu Kuzminsku, Eimantu Bendžiumi ir skirtingais centrais ir įžaidėjais. Kokia buvo mintis ir kaip jūsų vertinimu aukštas penketas suveikė?
– Manau, suveikė gerai. Belgai iki šių rungtynių turbūt buvo geriausiai tritaškius metanti komanda, todėl mums reikėjo uždaryti tritaškininkus ir kad galėtume keisti ginamaisiais. Belgai taip pat daug taškų surenka iš antrųjų šansų. Buvo svarbu, kad po susikeitimo mes turėtume aukštą žmogų einant ant kamuolio. Momentais tai labai gerai suveikė ir davė rezultatą.

– Jonas Mačiulis šiose rungtynėse buvo labai garsus nuo atsarginių suolelio. Kiek svarbus toks jo vaidmuo?
– Jonas paprasčiausiai buvo savimi, nieko naujo. Viskas, kaip ir natūralu. Vienu momentu aš jį net tildžiau, nes teisėjai davė perspėjimą atsarginiam suoleliui. 

– Tiek pirmajame, tiek antrajame atrankos lange neišvengėte skaudžių nesėkmių. Ar kažką keistumėte pasiruošime prieš trečiąjį langą?
– Supraskite teisingai, mes turėjome treniruotę antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį. Pas mus komandoje – šeši nauji žmonės. Norėčiau būti, bet negaliu, nemoku, nespėju perteikti. Ir taip esu dėkingas žaidėjams, kurie atvyko, kad jie stengiesi. Jie atvažiuoja iš klubo, kur turi po 50 derinių, čia vėl reikia išmokti juos, dar kita gynybos sistema. Vienareikšmiai norėčiau keisti. Aš nenorėčiau pralaimėti prieš danus, norėčiau turėti geresnę energiją pirmose rungtynėse, norėčiau kažką keisti. Bet ar aš galiu taip greitai kažką pakeisti, jau nekalbant apie tai, jog mes neturime teisės pralaimėti danams. Mes tikrai stengėmės, kiek įmanoma. Kaip ir sakiau po pirmojo klaikaus pralaimėjimo (Belgijoje), tai yra mano kaltė, aš per trumpą laiką nesugebėjau paruošti žaidėjų, kad laimėtume prieš danus.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (23)
man irgi neaiski zaideju selekcija.. neturiu nieko pries Blazeviciu, visi astuoniolikos yra kvailu sprendimu padare, bet ka Maskoliunas galvojo leisdamas ji i aikste ? Abejose rungtynes didziausias minus rodiklis, -14 su danais, -6 su belgais.. ir nieko cia nuostabaus, visi rinktiniu treneriai prioriteta teikia reguliariai zaidziantiems savo klubuose, kartais net ir zvaigzdes nepakvieciamos jei kube zaist negauna.. tai klausimas tada, ar Maskoliunas rinktinei, ar klubui norejo padet duodamas jaunam zaidejui minuciu ? Kita vertus, kodel pernai, kai Blazevicius daug ir vietomis visai sekmingai zaisdavo Ryte, nerupejo jis jokiai rinktinei, tik persikele pasedet ant Zalgirio suolo, ir iskart - perspektyvus, kuri reikia ugdyt..
2020-11-30
+1
Atsakyti
leopoldas
ka cia stebuklingo parode??? sorry, nepamaciau
2020-11-30
+1
Atsakyti
Lg
Maskoliūnas didžiausia gėda lietuvos krepšiniui. Bėk nuo rinktinės, kol žaidėjai patys nepraspyrė. Gėdų gėda lietuvai
2020-11-30
+1
Atsakyti
Revizor
Ir ka gi jus cia tokio pademonstravot p.maskoliinai?as maciau viso labo varzybas tarp dvieju zemesnio negu vidutinio lygio komandu! kovojat tokioj grupej del patekimo...cia pzdc!
2020-11-30
-1
Atsakyti
Anonimas
todel kad reikia babkiu pasidaryt :)
2020-11-30
Atsakyti
lol
ai px laimejo ir zjb
2020-11-30
+2
Atsakyti
Jonas
nuo danu dar karta arsiraunat ir jau galesit but ramus...nereikes del nieko nervuotisgero ir juokint zmoniu, nevykeliai. pasieket lietuvos futbolistu lygy, ir jau galvokit apie nauja antra religija , klaunai
2020-11-30
-1
Atsakyti
Anonimas
ir jeigu Maskoliūnui nėra svarbu pirma ar antra vieta, ypač tokio lygio grupėje, tada asorry, Maskoliūnai, ne tau rintinę treniruot. Visas varžybas buvo einama kryptingai link to būtino +22 taškų skirtumo ir kai jau buvo pasiekta tai į aikštę išleidai iki tol nei minutės nežaidusį Blaževičių ir visas padarytas darbas nuėjo į vieną vietą... Jei tau tai normalu, tai sorry, tavo nuomonė nesutampa su visos Lietuvos nuomone, o tokio trenerio ar reikia Lietuvai?
2020-11-30
+2
Atsakyti
Topsport
Sutapimas? Maskoliunas arba bato aulas, arba ne uz dyka eina pries rinktines interesa
2020-11-30
+2
Atsakyti
Anonimas
nezinau kodel maskoliunui turi butinai degti sikna kad galetu leisti geriausius zaidejus. kuom geresnis blazevicius ir miniotas uz echoda kad echodas pries net registruotas nebuvo? maskoliunai, pats parodei, kad pries danus buvai nusiteikes lengvoms varzyboms, o dar kazko is zaideju reikalauji.
2020-11-30
+2
Atsakyti
Visi ir taip mato, kad esi beviltiškas ir tavo kaltė, tad gal mažiau to vaidinimo aukos (aš kaltas, aš labai kaltas) o daugiau veiksmų - išnykti iš posto, kuriam jokių sugebėjimų nerasta?
2020-11-30
-1
Atsakyti
Tomas
Kiek svarbu buvo pergalė didesniu pranašumu nei pralaimėta ir kiek tai buvo akcentuota? Nebuvo tai akcentuota išvis nė karto. Pralaimėtojo požiūris. Maskoliūnas iš anksto atidavė pirmą vietą belgams. Nors jei šiandien laimėtume 22 (vienu metu 4 kėlinį tiek pirmavom) ir vėl laimėtume prieš čekus būtume pirmi grupėj. Dar rinktinės treneris. Strategas iš jo nekoks...
2020-11-30
Atsakyti
zalia balta
atsilupeliai
2020-11-30
-2
Atsakyti
Pala jis sako keliasi į stipriausią europos lygą, o tai eurolyga silpnesnė nei ACB?
2020-11-30
Atsakyti
Anonimas
tai blazevic isleido ir visa pliusa susiko +20 buvo kol to neisleido
2020-11-29
+5
Atsakyti
x
Nepaisant to, kad buvo žaidžiama realiai 1 vs 1, spjaunant į visas sistemas ir jų diegimą, nesugebėtą net ir skirtumo atlošti. Apgailėtina.
2020-11-29
-4
Atsakyti
Fanas
Šiandien gerai pamakalavom:))
2020-11-29
Atsakyti
Wtf
Koki krepšinį? +13 prieš belgus...
2020-11-29
Atsakyti
OGIS
kodėl niekas nedirba individualiai su tuo mediniu Marek?
2020-11-29
+2
Atsakyti
hwk
bicas apart treniruociu yra be tikros zaidybines praktikos. Atvaro jaunas i rinktine kur net nera laiko susizaist ir laukia kol kalnus nuvers, bet aisku vistiek geriau p@p1st prota
2020-11-29
+1
Atsakyti
OGIS
tai kam leidi medini MAREK,su DANIJA BUVO -14,BELGIJA -8.
2020-11-29
-2
Atsakyti
Klausimas Maskoliuinui
o "demonstruotume toki krepsini" tai cia tipo siandien kazka ispudingo pademonstravo??? nesugebejot net disesniu skirtumu belgu padeti nei kisot ir tik atmazas kad tai nesvarbu. ble ble nuo kada atejo laikai kai nebesvarbu nes belgai taip ar taip bus pirmi tipo :) o mums fabar reikia ziureti kad danai neaplenktu musu :) vau
2020-11-29
Atsakyti
Anonimas
man cia labai didelio ispudzio irgi nepaliko.
2020-11-29
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 23

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Lietuvos rinktinė
Belgijos rinktinė
48%
29/61
Metimai iš žaidimo
46%
24/52
37
Atkovoti kamuoliai
30
19
Rezultatyvūs perdavimai
10
2
Perimti kamuoliai
2
71%
17/24
Baudų metimai
78%
18/23
9
Prarasti kamuoliai
10

Rungtynių žaidėjai

Eimantas  Bendžius
19 PTS
7/11 FG
0/0 FT
Retin  Obasohan
21 PTS
7/14 FG
7/10 FT
Mindaugas  Kuzminskas
8 REB
5 DREB
3 OREB
Hans  Vanwijn
5 REB
4 DREB
1 OREB
Jonas  Mačiulis
4 AS
1 TO
24 MIN
Alexandre  Libert
3 AS
2 TO
24 MIN
Eimantas  Bendžius
19 EFF
100% 2P%
56% 3P%
Retin  Obasohan
12 EFF
58% 2P%
0% 3P%