Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Trečiąjį pralaimėjimą Europos krepšinio čempionato atrankos H grupėje patyrė Latvijos (1-3) rinktinė.

Roberto Štelmaherio auklėtiniai 73:79 (17:20, 11:20, 17:20, 28:19) nusileido Bosnijai ir Hercegovinai (3-1).

Su šiuo pralaimėjimu Latvija stipriai susikomplikavo savo šansus kovoti dėl bilieto į Europos krepšinio čempionatą ir šiuo metu su 1 pergale bei 3 pralaimėjimais rikiuojasi H grupės dugne. Tuo tarpu Bosnija ir Hercegovina įveikusi latvius tapo trečiąja ekipa per sekmadienį, kuri iškovojo kelialapį į Senojo žemyno pirmenybes.

Rungtynes gerai pradėję latviai sugriuvo antrajame kėlinyje, kuomet sugebėjo sukrapštyti vos 11 taškų, kol tuo tarpu bosniai puolime įjungė aukštesnę pavarą bei per 10 minučių atkarpą atseikėjo 20 taškų (40:28).

Prasidėjus ketvirtajam rungtynių kėliniui bosniai turėjo 15 pranašumą, tačiau iš letargo miego prabudusi Latvijos komanda laimėjo atkarpą 22:11 ir po Rihardo Lomažo tritaškio iš Vedrano Bosničiaus auklėtinių pranašumo liko vos 4 taškai (67:71).

Vis dėlto, daugiau jėgų lemiamomis akimirkomis išsaugoję bosniai sugebėjo stabilizuoti situaciją, laimėjo atkarpą 7:4 ir likus minutei po Kenano Kamenjaso dvitaškio atstatė pranašumą iki 8 taškų, kurio latviai nebesugebėjo panaikinti (79:71).

Latvijos rinktinės gretose rezultatyviausias buvo Lomažas, kuris per 27 minutes pelnė 19 taškų (3/7 trit.), atkovojo 4 bei perėmė 3 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų. 16 taškų pridėjo Aigaras Škelė (7 atk. kam., 6 rez. perd.), 15 – Martinas Meieris (9 atk. kam.), po 8 - Martinas Lakša ir Marekas Mejeris.

Bosnių laivą į priekį vedė Kamenjasas (7 atk. kam., 27 naud. bal.) ir Edinas Atičius, kurie surinko po 19 taškų, Johnas Robersonas pelnė 12 (4/8 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), Emiras Sulejmanovičius – 10 taškų (7 atk. kam.), 9 pridėjo Aleksandras Lazičius (5 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (4)
Latviai gali praleisti antrą stambų turnyrą iš eilės.Žaidėjų jie ir NBA,ir EL turi,bet kai jie žaisti negali,tai atotrūkis nuo kitų latvių žaidėjų yra milžiniškas.Matome to rezultatą,kai greičiausiai bus praleistas ir EČ.
2020-11-30
-2
Fpiz-2
Jei bus praleistas EČ, tai jiems tikrai vėliau neužteks Fiba taškų patekt į PČ atranką jau nešnekant apie olimpines. Šiaip situacijos dabar panašios LTU ir LAT - mums danus, o jiems bulgarus tiesiog reik nunešt.