Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Sankt Peterburgo „Zenit“ komandą trumpam palikęs Mateušas Ponitka prisijungė prie Lenkijos rinktinės (2-2) antroms lapkričio mėnesio burbulo rungtynėms, tačiau šalies žvaigždės pastangų neužteko pergalei.

27-erių puolėjas ketvirtajame kėlinyje surinko 14 taškų, kai varžovai iš viso – 16, ir padėjo lenkams sugrįžti iš dviženklio deficito, bet Mike'o Tayloro auklėtiniai Valensijoje 72:78 (18:16, 14:25, 20:21, 20:16) galiausiai krito prieš Izraelį (4-0).

Ši pergalė žydams garantavo vietą 2022 m. Europos čempionate.

Ponitka per 32 minutes įmetė 23 taškus (5/8 dvit., 3/7 trit., 4/9 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavo 18 naudingumo balų.

Prieš prasidedant paskutinei minutei Ponitka įmetė vieną baudą iš dviejų ir Lenkija priartėjo per tašką – 72:73, bet kitoje atakoje prasileido Guy Pnini tritaškį ir žydai įgijo saugesnį pranašumą – 76:72.

Po minutės pertraukėlės Michalas Sokolowski prametė dvitaškį, pražanga sustabdytas Galis Mekelis realizavo abi baudas, Ponitka netaikliai atakavo krepšį iš toli ir Izraelis atrankoje išliko nepralaimėjęs – 78:72.

Lenkija ketvirtąjį kėlinį pasitiko atsilikinėdama 10 taškų (52:62).

Izraelis: Jake'as Cohenas 14, Galis Mekelis 12, Yiftahas Zivas ir Guy Pnini (3/4 trit.) – po 9.

Lenkija: Mateušas Ponitka 23 (8/15 metimai), Michalas Sokolowski 15 (3/6 trit.), Damianas Kuligas 11.