Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Dėl sustabdyto Prancūzijos čempionato ir šalyje įvesto griežto karantino Šampanės Šalono CBA klube rungtyniaujantis Arnas Velička visą lapkričio mėnesį turėjo praleisti be krepšinio.

Vienas talentingiausių savo kartos krepšininkų buvo įtrauktas į išplėstinį Dariaus Maskoliūno 25 kandidatų sąrašą, tačiau galutiniame Europos čempionato atrankos dvyliktuke savo pavardės neišvydo. Jau atrodė, jog 20-metis lapkritį ant parketo taip ir nežengs, tačiau likimas nusprendė kitaip.

Prieš pat prasidedant Europos čempionato atrankos burbului Vilniuje, į dar miegančio 195 cm ūgio jaunuolio telefoną pradėjo plūsti Lietuvos krepšinio federacijos atstovų atsiustos žinutės: „Paskutinę minutę dėl sveikatos problemų į stovyklą negalės atvykti Šarūnas Vasiliauskas. Arnai, ar gali mums padėti?“

Iš miegų ką tik pabudusiam Veličkai reikėjo per 24 valandas iš Prancūzijos šiaurėje esančio Šampanės miesto patekti į Lietuvos sostinėje įsikūrusias atrankos varžybas. Pasak krepšininko, kortos sukrito itin palankiai ir sėkmės faktorius buvo esminis.

„Laiko buvo labai mažai, tačiau man pasisekė, nes skrydis iš Prancūzijos į Lietuvą kaip tik buvo rytojaus dieną. Dėl koronaviruso pandemijos lėktuvai kursuoja rečiau, bet šiuo atveju man nusišypsojo sėkmė. Labai džiaugiausi, jog viskas taip susiklostė“, – sakė Velička.

Atvykęs į Lietuvą ir vos dieną prieš rungtynes prie komandos treniruočių prisijungęs įžaidėjas rinktinėje debiutavo prieš Daniją, kuomet per 16 minučių pelnė 6 taškus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 8 naudingumo balus.

Lietuviai patyrė vieną gėdingiausių pralaimėjimų šalies krepšinio istorijoje, tačiau pats Velička ant parketo atrodė solidžiai. Būdamas Manto Kalniečio dubleriu, burbule kaunietis puikiai įsiliedavo žaisdamas trumpomis atkarpomis.

Vos išėjęs į aikštelę, Velička draskydavo varžovų komandos gynybą aštriais reidais po krepšiu, atakuodamas priešininkų aukštaūgius, kas lietuviams padėjo antrajame mače pasiekti pergalę prieš Belgiją (84:71). 

„Treneris iš manęs reikalavo, jog veržčiausi, nes Belgijos gynėjai po užtvarų akcentavo sekimą iš paskos, o ne lindimą per apačią, todėl man atsirado proga atakuoti jų aukštaūgius. Kiekvienoje du prieš du situacijoje kažką sukurdavau ir puikiai sekėsi išnaudoti pranašumą prieš jų didelius žmones“, – savo užduotis aikštelėje apibūdino gynėjas.

Į Prancūziją sugrįžęs Velička tinklalapiui „BasketNews.lt“ papasakojo apie netikėtą skambutį, ilgą laiką be krepšinio, debiutą rinktinėje, pralaimėjimą danams, laiką su artimaisiais bei artėjančius iššūkius.

– Į rinktinę patekote paskutinę minutę. Kas tuo metu virė galvoje, kai gavote skambutį?
– Kai dar miegojau, šeštadienį į mano telefoną pradėjo plūsti žinutės iš Lietuvos krepšinio federacijos, kurios mane prikėlė. Viskas gavosi taip netikėtai, kad jau kitą dieną turėjau būti Lietuvoje ir reikėjo kažkaip susiorganizuoti kelionę. Laiko buvo labai mažai, tačiau man pasisekė, nes skrydis iš Prancūzijos į Lietuvą kaip tik buvo rytojaus dieną. Dėl koronaviruso pandemijos lėktuvai kursuoja rečiau, bet šiuo atveju man nusišypsojo sėkmė. Labai džiaugiausi, jog viskas taip susiklostė.

– Kiek džiugino pati galimybė sužaisti oficialias rungtynes, ypač žinant, jog nemažai laiko praleidote be krepšinio?
– Labai džiaugiausi. Dar lapkričio pradžioje interviu su „BasketNews.lt“ minėjau, jog būtų smagu ištrūkti iš Prancūzijos, nes čia sėdime uždaryti, turime mažai treniruočių, o jose yra beveik vien individualus darbas. Gavau puikią galimybę praskaidrinti savo liūdną rutiną.

– Kiek laimės suteikė žinia, jog gavai galimybę atstovauti Lietuvai?
– Realiai, nebuvo kada galvoti. Kai tik gavau skambutį, reikėjo krautis lagaminus ir skubėti į oro uostą. Kol nenuvažiavau, nespėjau suprasti, kad žaisiu už rinktinę. Tačiau kai susitikau su komandos draugais ir įsiliejau į tą atmosferą, buvau neapsakomai laimingas.

Nuotr. BNS

– Treneris Darius Maskoliūnas minėjo, jog pirmąjį kartą su komanda treniravaisi rungtynių su Danija išvakarėse. Kokios to priežastys?
– Turėjau problemų su COVID-19 testais, nes Prancūzijoje pasidariau po vieną 3 dienas paeiliui. FIBA labai griežtai žiūri į šituos dalykus ir pranešė, jog testus pasidariau per dažnai, turėjo praeiti daugiau laiko. Teko dar kartą išsitirti Lietuvoje ir todėl prie komandos prisijungiau tik rungtynių su danais išvakarėse.

– Ko treneris Maskoliūnas iš jūsų prašė prieš rungtynes?
– Mano užduotis buvo aštrinti žaidimą, kurti progas du prieš du situacijose ir agresyviai dirbti gynyboje.

– Esate žinomas kaip atakuojančio plano žaidėjas, tačiau per sužaistas 30 minučių burbule išmetėte vos 1 tritaškį. Kodėl buvo tiek mažai žiūrima į krepšį?
– Treneris iš manęs reikalavo, jog veržčiausi, nes Belgijos gynėjai po užtvarų akcentavo sekimą iš paskos, o ne lindimą per apačią, todėl man atsirado proga atakuoti jų aukštaūgius. Kiekvienoje du prieš du situacijoje kažką sukurdavau ir puikiai sekėsi išnaudoti pranašumą prieš jų didelius žmones, todėl atakuoti iš tolimesnės distancijos neprireikė. Kiekvienose rungtynėse žaidžiau maždaug po 15 minučių ir automatiškai negavau daug šansų išsimesti tolimų metimų.

– Kaip sekėsi įsilieti į trenerio schemas?
– Treneris akcentavo, jog turiu naudoti savo stipriausią ginklą – prasiveržimą, nes burbule draskyti varžovų gynybą sekėsi neblogai. O dėl sistemos, tai Prienuose praėjusį sezoną rungtyniavome pagal „Žalgirio“ sistemą, kurią dabar rinktinėje taiko treneris Maskoliūnas. Dėl šios priežasties įsilieti nebuvo sunku, kažkiek žinojau kaip komanda žaidžia ir tai padėjo greičiau pagauti ritmą. 

Nuotr. BNS

– Kaip pats vertinate savo pasirodymą šiame FIBA lange?
– Visumoje atrodžiau neblogai. Aišku, daug laiko praleidau be rungtynių ir tas jautėsi, nebuvau geriausios fizinės kondicijos, greičiau pavargdavau. Jeigu sezonas Prancūzijoje nebūtų nutrauktas, atrodyčiau geriau, tačiau žaisdamas du prieš du ir atakuodamas varžovų aukštaūgius jaučiausi puikiai. Gal ir galėjau daugiau atakuoti pats, bet pasirinkau sukurti progų savo komandos draugams. Į rinktinę atvažiuoja daug puikių žaidėjų, todėl reikia dairytis po visą aikštelę. Tiek prieš danus, tiek prieš belgus turėjome pranašumų po krepšiu, todėl logiška, kad stengėmės kišti kamuolius aukštaūgiams.

– Pirmajame mače nusileidote Danijos rinktinei. Kokios, jūsų akimis, buvo pralaimėjimo priežastys?
– Kaip ir visi kiti kalbėjo, į rungtynes su danais išėjome su netinkamu požiūriu. Visuomet galvoje buvo mintis, kad „vis tiek laimėsime“. Atmosfera ant suoliuko buvo niūri ir atrodė, jog žaidžiame nieko nelemiančias rungtynes. Paprasčiausiai nebuvo rinktinės atmosferos. Su Belgija viskas buvo kitaip. Ant suolo buvo tokia atmosfera, kad atrodė, jog jau žaidžiame Europos čempionate, o prieš danus jautėsi apatija. Gavome gerą pamoką.

– Kokios buvo kitos dienos nuotaikos po rungtynių su Danija? Kas buvo pagrindinis žmogus, kuris stengėsi užvesti komandą?
– Veteranai. Jonas Mačiulis prieš rungtynes su Belgija pasakė užvedančią kalbą, kad toliau taip žaisti negalime ir turime užgauti savo ambicijas. Manau ir taip visi supratome, kad pasidarėme gėda. Kai nugaros prispaustos, žodžių daug nereikia. Turėjome sužaisti kaip lietuviai, o ne kiekvienas sau.

– Ar prieš rungtynes jautėte įtampą? Visgi pralaimėjimas belgams būtų stipriai sukomplikavęs Lietuvos šansus patekti į Europos čempionatą.
– Tikrai jautėsi. Rūbinėje vyravo didžiulis susikaupimas ir ypatinga rimtis. Visi sugrįžo į realybę, nes prieš pirmąjį mačą nuotaikos rūbinėje rodė, jog tai – lyg draugiškos rungtynės. Supratome, kad jei pralaimėsime, čempionatą matysime kaip savo ausis.

– Su kuriuo krepšininku du prieš du žaisti buvo patogiausia? 
– Man kaip ir nelabai svarbu. Mano užduotis yra pritraukti varžovų centrą prie savęs, o tuomet kamuolį nusimesti lengva bet kam. Kai danų ir belgų aukštaūgiai buvo labai panašūs, man veržtis sunku nebuvo, kartais atakas užbaigdavau ir pats, ar provokuodavau pražangas. Bet koks mūsų komandos centras, kuris leidžiasi po krepšiu, gali vienodai gerai užbaigti atakas ir su kuo žaidžiu nėra svarbu.

Nuotr. FIBA

– Po burbulo turėjote 2 laisvas dienas, kurias praleidote Lietuvoje. Ką nuveikėte?
– Didžiąją laiko dalį praleidau su šeima, nes paskutinį kartą buvau grįžęs prieš 4 mėnesius. Smagu visus pamatyti. Taip pat nuvažiavau aplankyti senelių, kurie buvo manęs pasiilgę. Žinoma, neapleidau ir savo kūno, buvau nuvykęs pas savo nuolatinius gydytojus, kurie patikrino mano sveikatą, raumenų būklę. Visuomet noriu, kad viskas būtų stabilu ir prižiūrėta.

– Ar turėjote galimybę pasidžiaugti lietuviška virtuve?
– Kai buvau pas senelius, po ilgo laiko teko pasimėgauti cepelinais (juokiasi). 

– Vakar sugrįžote atgal į Prancūziją. Kokie yra tolimesni planai ir kokie iššūkiai laukia?
– Pagaliau buvo nuspręsta pratęsti Prancūzijos čempionatą. Gruodžio 12 ir 19 dienomis turėsime rungtynes, todėl dabar treniruotės taps intensyvesnės ir pradėsime ruoštis. Aišku, šiais metais sužaisime vos 2 mačus, nes vėliau būsime išleisti kalėdinių atostogų. Tikiuosi, jog per jas pavyks grįžti namo į Lietuvą.

– Kaip reagavote, kai sužinojote, jog nacionalinis čempionatas sugrįžta ir nebereikės tiek laiko sėdėti užsidarius?
– Labai džiaugiamės. Sėdėjimas namuose ir negalėjimas kažkur išeiti labai kerta per smegenis. Nėra malonu ir psichologiškai sunku, kai gyveni nežinioje, o dabar žengtas didelis žingsnis į priekį. Smagu, kad pagaliau turėsime konkretų pasiruošimo tikslą.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (3)
TTT
Saunuolis Arnas. Tikiuosi nesustos dirbti ir eiti i prieki.
2020-12-04
+1
Atsakyti
....
Malačius. Atvarė mėnesį nežaidęs nesitreniravęs ir gerai atžaidė be atmazų kaip DMO kad trūksta žaidybinės praktikos ir ritmo, ar tipo susižaisti su kolegom reikia laiko. Manau kad Vasiliauskui reikia padėkoti už praeities indėlį į rinktinę ir kviesti ateityje jei Velička negalės žaisti 🙂
2020-12-03
-1
Atsakyti
gerai dirba LKF
"Kai dar miegojau, šeštadienį į mano telefoną pradėjo plūsti žinutės iš Lietuvos krepšinio federacijos, kurios mane prikėlė. Viskas gavosi taip netikėtai, kad jau kitą dieną turėjau būti Lietuvoje ir reikėjo kažkaip susiorganizuoti kelionę. Laiko buvo labai mažai, tačiau man pasisekė, nes skrydis iš Prancūzijos į Lietuvą kaip tik buvo rytojaus dieną." - ta prasme LKF sms paraso kad atsilaisvino vieta jei nori ir susiorganizuosi pats tai atvaziuok galesi pazaisti... bl ble
2020-12-03
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.