Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Nuo antrosios Ispanijos lygos atsispyręs Steve’as Vasturia per pirmuosius dvejus karjeros metus Europoje pasiekė elitinį lygį. Pernai sėkmingai savo talentus atskleidęs Vokietijos pirmenybių vidutiniokų gretose, 25-erių gynėjas atsidūrė Kauno „Žalgirio“ radare, o sulauktą susidomėjimą priėmė kaip asmeninį įvertinimą. 

Stephen Paul Vasturia

Stephen Paul Vasturia
Komanda: Kauno Žalgiris
Pozicija: SG, PG
Amžius: 25
Ūgis: 196 cm
Svoris: 96 kg
Gimimo vieta: Filadelfija, JAV

Žaliai-baltų stovykla amerikiečiui nebuvo visiškai svetima, mat joje pastaraisiais metais įsitvirtino labai artimas bičiulis Martinas Gebenas. Vasturia stebėjo, kaip sekasi Notre Dame universiteto laikų draugui, taip pat Berlyno ALBA klube sutiktam Mariui Grigoniui, ir sirgdamas už juos vylėsi ir pats galėsiantis patirti Eurolygos iššūkį.

Laukimas neužsitęsė, kai ant stalo nugulė „Žalgirio“ pasiūlymas.

„Buvo malonu išgirsti iš agento, jog manimi domisi tokia pripažinta organizacija. Mes apsitarėme ir tada palaikėme ryšį per likusią sezono dalį, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Vasturia. – Man tai – dar žingsnis į priekį. Eurolygoje varžosi geriausi krepšininkai.“

Martino Schillerio rotacijose startinio penketo vaidmenį išsikovojęs Vasturia visas dvylika Eurolygos rungtynių pradėjo nuo pat pradžių. Nuo FIBA Čempionų lygos į stipriausią Senojo žemyno turnyrą peršokęs 196 cm ūgio amerikietis per 15 minučių aikštėje vidutiniškai renka po 3,5 taško, 1,3 atkovoto kamuolio bei 1,5 naudingumo balo.

Atstovaudamas Vechtos RASTA klubui, Vasturia Čempionų lygoje spindėjo fiksuodamas 11,8 taško, 5,4 rezultatyvaus perdavimo ir 3,5 atkovoto kamuolio rodiklius. Pagal išdalintus rezultatyvius perdavimus jis buvo devintas tarp turnyro žaidėjų.

Žaidimo kūryba Vasturiai Schillerio schemose patikima labai minimaliai – Eurolygoje jis fiksuoja vos po 0,9 rezultatyvaus perdavimo, nors tai buvo vienas iš pagrindinių jo žaidimo elementų, dar 2019-2020 m. sezono įkarštyje patraukusių Šarūno Jasikevičiaus akį.

Stephen Paul Vasturia

Stephen Paul Vasturia
Stephen Paul Vasturia
MIN: 14.94
PTS: 3.5 (51.35%)
REB: 1.25
AS: 0.92
ST: 0.25
BS: 0.08
TO: 0.83
GM: 12

Pastarąją savaitę su „Barcelona“ Kaune besilankęs Šaras tai kartojo ne kartą, o kalbėdamas apie žalgiriečių sudėtį, Vasturią vis priskyrė prie žaidimo kūrėjų.

„Vasturia, mano manymu, tikrai gali kurti žaidimą, bet juk žinome, kokie yra sunkūs pirmi tranzicijos metai ir kaip yra sunku iš žemesnių lygų įžengti į Eurolygą, – spaudos konferencijoje po rungtynių sakė Jasikevičius. – Bet jis žaidžia daug, tai jis tikrai eis į priekį.“

Vasturia pasikeitusio vaidmens nesureikšmina bei akcentuoja komandai suteikiamą naudą demonstruojant universalumą. Apie tai, pasikeitimus „Žalgirio“ vyr. trenerio poste po pasirašytos sutarties, asmenines ambicijas ir bičiulį Gebeną Vasturia bendravo su tinklalapiu „BasketNews.lt“.

– Kokie jūsų žaidimo elementai buvo išskirti derybiniuose pokalbiuose su „Žalgiriu“?
– Jeigu pažvelgtumėte į mūsų sudėtį, visi vyrukai – protingi žaidėjai, sugebantys komandai duoti naudos skirtingais būdais. Ir būtent tuo aš džiaugiuosi dėl savęs, jog esu vienas iš jų, kuris aikštėje pasižymi galimybėmis daryti daug dalykų, savo krepšinio supratimu, taip pat prisidėjimu, kad kiti šalia tavęs taptų geresni. Per visą karjerą dedu pastangas, kad mano indėlis būtų kuo įvairiapusiškesnis. 

– Po sutarties pasirašymo su „Žalgiriu“ komandoje įvyko pokyčiai vyr. trenerio poste, kur vietoje išvykusio Šarūno Jasikevičiaus atvyko Martinas Schilleris. Kaip tai konkrečiai keitė jūsų situaciją?
– Priešingai galbūt nei kitiems, kurie dirbo su Šaru pernai, man niekas pernelyg nesikeitė. Buvau labai laimingas galėdamas prisijungti prie tokios organizacijos. Akivaizdu, jog Šaras – puikus treneris, jis Kaune nuveikė nuostabių dalykų. Bet po pokalbio su treneriu Schilleriu, kai jis buvo paskirtas, tas jausmas dar pagyvėjo ir nekantravau sulaukti, kada vyksiu į Lietuvą.

– Kokį įspūdį palieka Schilleris? 
– Jis yra sukaupęs puikią patirtį JAV krepšinyje, kur sėkmingai darbavosi. Jam taip pat teko dirbti Vokietijoje, kur rungtyniavau ir aš, todėl esame kažkiek patyrę to paties. Viskas kol kas klostosi puikiai, treneris suteikia žaidimo laisvę ir galimybes žaidėjams daryti tai, ką jie moka geriausiai. Pažvelgus į mus, kaip į komandą, manau, jog žaidžiame smagų krepšinį, prie kurio prisideda trenerio akcentuojamas pastovus ir nuoseklus darbas.

– Prieš sezoną „Žalgirio“ gynėjų grandis buvo perteklinė, dėl ko Tomas Dimša persikėlė į Las Palmą. Ar jūs asmeniškai jautėte papildomą spaudimą, jog atvykęs į Kauną dar turėsite išsikovoti vietą po saule?
– Nepavadinčiau to spaudimu. Komandoje visada yra natūrali konkurencija kovojant treniruotėse ir taip stumiant vienas kitą į priekį. Tomas – puikus žaidėjas, buvo smagu su juo susipažinti ir kartu lieti prakaitą. Kai tik atvykau į Kauną, labiausiai koncentravausi į kasdienį darbą, džiaugiausi prisijungęs prie šios organizacijos ir rodžiau, ką galiu duoti komandai.

– Žaisdamas tiek Ispanijoje, tiek Vokietijoje, jūs daugiau užėmėte žaidimo kūrėjo vaidmenį, bet „Žalgiryje“ tai nebėra toks didelis akcentas. Kaip jūs jaučiatės dabar didžiąją dalį žaisdamas be kamuolio?
– Kaip minėjau prieš tai, galiu gerai atlikti daug dalykų, kiekvienos rungtynės reikalauja skirtingo indėlio. Man, kaip krepšininkui, svarbiausia yra daryti, ko manęs prašo, ir ką galiu atlikti nuo savęs, jog padėčiau komandai laimėti – ar tai būtų žaidimas pirmoje, ar antroje, ar trečioje pozicijose. Manau, kad esu pajėgus prisiimti tokį vaidmenį. Tuo pačiu koncentruojuosi į individualų darbą ir stengiuosi toliau tobulėti.

– Dažniausiai žaidžiate antroje pozicijoje, taip pat priklausomai nuo situacijos tenka pasistumti ir į trečiąją poziciją. Kiek galbūt tai neleidžia jums iki galo jaustis patogiai?
– Bendrai kalbant, nesu sukoncentruotas žaisti tam tikroje pozicijoje, visas dėmesys yra sutelktas į tai, kaip padėti komandai laimėti. Aš suprantu, jog man dar reikia toliau dirbti, kad pagerinčiau tam tikrus žaidimo elementus, kurių reikia komandai.

– Peršokant iš Čempionų lygos į Eurolygą, kokie būtų pagrindiniai skirtumai?
– Aišku, kad Eurolyga – aukščiausio lygio turnyras, kuriame kiekvienos rungtynes – naujas iššūkis. Žinau, kad skamba kaip klišė, bet kiekviename mače turi demonstruoti geriausią savo žaidimą. Nepriklausomai, žaidžiame namie ar išvykoje, reikia būti pasirengusiems rimtam išbandymui, kadangi talento lygis šiame turnyre – pats aukščiausias.

– Jeigu galėtumėte išskirti tam tikrus aspektus iš žaidimo Eurolygoje, kokie jie būtų?
– Fiziškumas, greitis. Man tai – dar žingsnis į priekį. Eurolygoje varžosi geriausi krepšininkai, su kuriais kovojant automatiškai turi taikytis prie to žaidimo stiliaus. Greitesnis sprendimų priėmimas taip pat yra vienas tų dalykų, kas skiriasi įšokus į šį turnyrą.

– Sezoną Eurolygoje pradėjote puikia serija, tačiau dabar užsitęsė pralaimėjimų virtinė. Ar komandoje jaučiamas nervingumas?
– Komandoje visi supranta, kokios yra mūsų galimybės. Aišku, kur kas smagiau, kai skinamos pergalės, bet žiūrint į mūsų gruodžio tvarkaraštį, laukia daug rungtynių, kuriose galėsime atsitiesti. Mums visada pačios svarbiausios yra artėjančios rungtynės, kurioms mėginame sutelkti visą dėmesį ir pasiruošti geriausiai, kaip galime. Laimėjus vieną mačą, mums tai būtų stiprus impulsas, ko dabar būtent ir siekiame.

– Kokie trūkumai žaidime ryškėja per šią seriją?
– Pagrindinis dalykas turbūt yra tai, jog nepakankamai sudirbame stabdant varžovus gynyboje. Parodėme, jog galime užpulti, esame labai talentinga puolimo komanda. Taip pat buvo momentų, kai demonstravome, jog galime sėkmingai apsiginti. Tiesiog dabar mūsų gynybą reikia tinkamai sustyguoti.

– Su Martinu vėl tapote komandos draugais. Kiek jis pasikeitė nuo universiteto laikų?
– Kaip žaidėjas, jis toliau tobulėja. Labai gerbiu jį dėl pasiryžimo mokytis svetimoje šalyje, taip gerai nemokant kalbos, bet dabar, o Dieve, Martinas – suaugęs tiek kaip krepšininkas, tiek kaip asmenybė. Žinau, kaip jis didžiuojasi žaisdamas gimtinėje ir Kauno „Žalgiryje“. Buvo smagu žiūrėti, kaip Martinas auga.

– Prisimenant laiką kartu Martinu, kas jūsų draugystėje įsiminė labiausiai?
– Kartu esame patyrę daug puikių dalykų. Bet visada smagu prisiminti, kai Martinas apsistojo pas mane prieš įsipareigojant Notre Dame universitetui. Aš buvau pakankamai svari priežastis, kodėl jis pasirinko tą universitetą – supažindinau jį su aplinka, aprodžiau apylinkes. 

O dabar ta situacija apsivertė ir Martinas buvo tas žmogus, kuris padėjo man įsivažiuoti Kaune. Martinas jau anksčiau daug kalbėdavo apie savo gimtinę, o pasirašius sutartį su „Žalgiriu“, mano klausimai jam buvo labiau gyvenimiški – apie pačią organizaciją, apie žmonių gyvenimo būdą, apie maitinimo vietas mieste. Kiekvieną kartą išvykus į naują šalį, tu išeini iš savo komforto zonos, o toks žmogus, kuris tave nukreipia reikiama kryptimi skirtingose situacijose, padeda greičiau įsilieti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (18)
x
Planas buvo imti Vasturiją kaip kombo gynėją , tai trečias įžaidėjas ir Grigoniui leisti pailsėti. kad situacija su argentiniečiu tokia, ir kad nukonkuravo Milaknį ar čia Vasturija kaltas.? ir beje prisiminkit Meksikietį pernai, ar Bostą ir daug kitų kurie net neįsitvirtino pas žalius .
2020-12-08
+3
Atsakyti
Jie abu
su Gebenu , yra tik vidutiniai LKL žaidėjai . Vasturia tai kaip Vasturia , bet Gebenas antrą sezoną žaidžia , o tobulejimo jokio .Žmogus nesupranta kokią galimybę jam suteikė. O jei nesupranta tai kam tokius laikyti ?
2020-12-06
+1
Atsakyti
Nesakau, kad bus butinai tas pats variantas, visada su svieziais zaidejais nepataikysi, bet tikiuosi tie kurio ant jo varo prisimena situacijas su Pangos\'u, Davies\'u ar Walkup\'u? Juos visus mete is komandos po keliu pirmu menesiu. Pirmi metai atejus is zemesnio lygio visada sunkus, tokia realybe.
2020-12-06
+3
Atsakyti
Sitas “kurejas”
yra Saro uzgaida,tegul ir pasiima su savim,arba y komanda "inkaras"
2020-12-06
+3
Atsakyti
Milas
vemt vercia nuo straipsniu apie zalgeri. daugiau niekas nezaidzia krepsinio pasaulyje
2020-12-06
+3
Atsakyti
Kvietimas
Norit kaupt pinigėlius nieko neinvestavę,tik sugaišdami kelias sekundes per dieną? Junkitės prie manęs ir mano komandos. minepi.com/pajarolt Į invitation code laukelį suveskite pajarolt Tai virtualūs pinigai,kitąmet jau išeisiantys į rinką. Paskubėkite kol dar turime galimybę jungtis prie pasaulinio projekto. Jau tuoj bus pasijungę 10 milijonų žmonių iš viso pasaulio. Išsamesnė info prisijungus. Laukiu jūsų savo komandoje. Sėkmės ir iki ;)
2020-12-06
-3
Atsakyti
Antanas
is mordos tai grynas inva.lidas
2020-12-06
-1
Atsakyti
Žalgirio fanas
Antaniuk , ar drasiai šiuos žodžius tari , be nežinai kada pats toks gali likti.
2020-12-06
+1
Atsakyti
Šiaip
Jo,labai pripažinta organizacija....cirkas....už valstybės ir euro pinigus pasistatė areną ir prichvatizavo...paminėkit dar mors vieną tokią organizaciją
2020-12-06
-1
Atsakyti
ATI
Ritas.
2020-12-06
+4
Atsakyti
Propeleris
Nera jis toks blogas, tik kad del kvailos komplektacijos ir tokiu kaip Garino pirkiniu dabar turi zaist SF pozicijoje pries aukstenius ir stipresnius del to greit susirenka prazangu, metima turi nebloga jis bet progu negauna puolime visiskai, geriau duoda Milakniui metyt ...
2020-12-06
Atsakyti
Laris
blah blah blah. vaziuok namo. tokio lygio amerikonus imti i komanda vietoj to kad auginti savus zaidejus yra visiskas absurdas. sitoj vietoj zalgiris tikrai nusivaziavo
2020-12-06
-1
Atsakyti
djgaffer
Šaras iš jo įžaidėją norėjo padaryti,kaip ir Walkupą.Bet deja nepavyko šitas projektas.Matosi,kad Vasturia ne savo rogėse jaučiasi mėtomas per pozicijas.Bet kantrus yra ir reik tikėtis,kad su laiku rodys vis geresnį žaidimą.
2020-12-06
-2
Atsakyti
Direktorius
Vienintelis klausimas Motiejunui - kada sita juokdari atleisite ar toliau skandinsite sezona su tokiais pirkiniais?
2020-12-06
-3
Atsakyti
Anonimas
pamatysi, kad sitas tavo juokdarys geriau uz jokubaiti atrodis, is kurio nieko gero nebus
2020-12-06
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.