Nuotr.: Erikas Petrikas, MKL
Nuotr. Erikas Petrikas, MKL

Antradienį vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdyje buvo priimtas nutarimas dėl Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) varžybų lygio tvirtinimo ir priskyrimo aukšto meistriškumo sporto varžyboms. 

„Stengėmės operatyviai reaguoti į besikeičiančią situaciją, tačiau dėl biurokratinių priežasčių procesas vis tiek šiek tiek užtrukto, tačiau tikimės, jog šis LKF sprendimas padės krepšinio mokykloms ir jų auklėtiniams grįžti į treniruotes šiuo sudėtingu laikotarpiu. Prašome mokyklų, klubų bei centrų atsakingai pažiūrėti į visą šitą procesą bei laikytis visų SAM nustatytų saugumo reikalavimų, rekomendacijų ir apribojimų organizuojant krepšinio treniruotes moksleiviams“, – teigė LIDL-MKL direktorius Irmantas Birbalas.

Norime atkreipti dėmesį, kad Lietuvos moksleivių krepšinio lygos varžybos ir toliau nevyks, kol nesibaigs karantino galiojimas ir nepagerės bendra situacija šalyje.

Į krepšinio treniruotes galės grįžti tik U14 – U19 amžiaus grupių merginų ir vaikinų komandos, kurios rungtyniauja tiek A tiek B divizionų varžybose, nes būtent jų pagrindu yra sudaromos oficialios šalies rinktinės, kurios atstovauja Lietuvą tarptautinėse varžybose ir čempionatuose.

„Susidariusi unikali situacija dėl šalyje siaučiančio viruso ir taikomų įvairių apribojimų padėjo atskleisti ir kartu užpildyti spragas LKF galiojančių dokumentų bazėje. Džiaugiamės, kad aktyviai komunikuojant su MKL Mokyklų taryba, ŠMSM bei Meistriškumo komisijos nariais galėjome sudėlioti aiškius kriterijus, kodėl MKL varžybos turėtų būti vertinamos, kaip aukšto meistriškumo lygio. Keletas pagrindinių argumentų, kuriais buvo remtasi: MKL vadovaujasi varžybų nuostatais, kuriuos kiekvienais metais tvirtina LKF sprendžiamasis organas – Vykdomasis komitetas, čempionatai yra įtraukti į oficialų šalies varžybų kalendorių, varžybos vyksta pagal iš anksto suplanuotą grafiką ir trunka apie 8 mėn., o pasiekimai jose yra aukščiausi, ką galima pasiekti nacionaliniu lygiu. Prie visa to galime pridėti, jog moksleiviai sportuoja pagal sudarytus treniruočių grafikus, o jiems vadovauja licencijuoti krepšinio treneriai – specialistai. Kadangi pagal dabar galiojantį Sporto įstatymą sporto šakų federacijos nustato, kurie sportininkai yra laikomi aukšto meistriškumo tvirtindami varžybų tvarkaraščius, todėl, manome, jog tai yra tikrai svarūs argumentai“, – paaiškino lygos direktorius Birbalas.

Šie meistriškumo lygiai MKL čempionatams įsigaliojo nuo gruodžio 8 dienos, o švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) taip pat yra informuota apie Lietuvos krepšinio federacijos oficialių varžybų/čempionatų meistriškumo lygio pasikeitimus.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (3)
Treniruotes
Visas varzybas galima baigti jr per 2savaites. bet jalba eina apie nenutrukstanti treniruociu procesa. varzybu trukuma ar nebuvima visada atstatysi esant normalioms salygoms. Tokiame amziuje esminis principas yra individualus tobulejimas, kurio paskui nekompensuosi niekaip. sveikininai federacijai priimus ryztingus zingsnius ir sekmes jaunimui tobulejant ir siekiant savo tikslu !!!
2020-12-11
-1
Atsakyti
Are you serious?
Jūs juokaujat, kam tuos vaikus leist dabar? jūsų tas sezonas ne koks lkl\'as nevyksta 4ratai, juokinguoliai :D Per pusę metų gali tą sezoną pabaigt
2020-12-11
+1
Atsakyti
Jis
prie ko tas sezonas?jiems mokytis reikia zaist krepsini !tobuleti! ne sezone esme!
2020-12-11
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.