Dešimtąją pergalę Eurolygoje iškovojo „Barcelona“ (10-3).

28
100%
5/5
6

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 87:71 (23:15, 16:28, 21:18, 27:10) palaužė Milano „Armani Exchange“ (7-5) krepšininkus.

Šios rungtynės tapo įsimintinos „Barcelonos“ ekipos įžaidėjui Nickui Calathesui. Graikas išdalino 14 rezultatyvių perdavimų ir užfiksavo naują Katalonijos klubo rekordą.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Etorre Messinos auklėtiniai spurtavo 6:0 ir po Malcolmo Delaney tolimo šūvio nutolo per 7 taškus (67:60).

„Barca“ nepasidavė, atsakė įspūdinga atkarpa 25:2 bei likus minutei po dviejų Brandono Davieso dėjimų ir Nikola Mirotičiaus baudų įgijo 16 taškų persvarą (85:69), kurios panaikinti svečiams nepavyko.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Daviesas. Buvęs žalgirietis per 24 minutes pelnė 21 tašką (8/10 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 6 bei prarado 4 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

Jam talkino Nikola Mirotičius, kuris per 29 minutes pelnė 19 taškų (7/13 dvit., 0/2 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 10 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 28 naudingumo balus.

Rungtynes aukštu tempu pradėję šeimininkai surengė spurtą ir po Higginso dvitaškio nutolo 11:0. Svečiams pavyko atsitiesti ir po kėlinio pabaigoje pataikyto Shavono Shieldso dvitaškio Milano ekipa sumažino deficitą iki 5 taškų (20:25).

Antrojo kėlinio pradžioje Šaro auklėtiniai pirmavo 29:20, tačiau italai surengė atkarpą 9:0 ir po Vladimiro Micovo tolimo šūvio išlygino rezultatą (29:29). Prieš ilgąją pertrauką svečiai po dar vieno Micovo tritaškio paskutinėmis sekundėmis įgijo 4 taškų pranašumą (43:39).

Trečiajame ketvirtyje abi komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau po Kalebo Tarczewskio dvitaškio minimalią persvarą į lemiamą ketvirtį nušinešė „Armani Exchange“ (61:60).

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 21 (8/10 dvit., 6 atk. kam.), Nikola Mirotičius 19 (10 atk. kam.), Cory Higginsas 16 (6 atk. kam.), Alexas Abrinesas 7, Kyle'as Kuricas 6, Nickas Calathesas 5 (6 atk. kam., 14 rez. perd.) ir Adamas Hanga po 5.

„AX Armani“: Malcolmas Delaney 23 (4/8 trit., 4 rez. perd.), Shavonas Shieldsas 12, Vladimiras Micovas 11 (3/6 trit.), Kyle‘as Hinesas 10 (5/6 dvit.), Kevinas Punteris 6.