Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: BNS

Artūras Milanis smeigė 5 tolimus metimus, dar septyni jo komandos draugai įmetė bent po vieną ir fenomenaliai tritaškius pataikęs Kauno „Žalgiris“ (7-7) Eurolygoje iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Fotogalerija

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 92:73 (25:22, 19:14, 24:11, 24:26) nugalėjo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (6-7).

19 taškų pergalinga persvara yra didžiausia kauniečiams šį sezoną.

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ realizavo 18 tolimų šūvių iš 26 ir buvo per vieną tritaškį nuo 2019-2020 metų sezone pasiekto klubo rekordo (19). Nedaug trūko ir iki visų laikų rekordo, kuris priklauso Podgoricos „Budučnost“ – 21 taiklus tritaškis.

Su šia pergale „Žalgiris“ turnyrinėje lentelėje aplenkė baskus ir šiuo metu 9-10 vietas dalijasi su Stambulo „Anadolu Efes“.

Kauno krepšininkai tolti ėmė antrajame kėlinyje, kai spurtavo 6:0 ir po Thomaso Walkupo tritaškio įgijo dviženklį pranašumą (39:29). Po baskų mini spurto 4:0 ir Achille’o Polonara dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų, tačiau Augustine‘as Rubitas sumetė baudas, Artūras Milaknis smeigė tritaškį ir „Žalgirio“ persvara išaugo iki rekordinės – 11 taškų (44:33).

Per pirmąją rungtynių dalį kauniečiai realizavo 60 procentų savo mestų tritaškių – 9 iš 15 ir šis skaičius net nublanksta prieš pasirodymą po ilgosios pertraukos, kai buvo realizuoti 9 tolimi metimai iš 11.

Taiklūs tritaškiai ir solidi gynyba trečiajame kėlinyje įtvirtino „Žalgirio“ laimėjimą.

Paulius Jankūnas karaliavo baudos aikštelėje, susirinkdamas visus kamuolius ir puikiai atsitverdamas po krepšiu, o Milaknis toliau smaigstė tritaškius. Po dviejų iš eilės Milo tolimų metimų kauniečiai įgijo 15 taškų pranašumą (55:40).

13
16
100%
3/3
4

Po Joffrey Lauvergne’o puskablio šeimininkai įgijo 21 taško persvarą (68:47).

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo sezono rungtynes sužaidęs Milaknis, kuris per 17 minučių pelnė 15 taškų (5/7 trit.), prarado vieną kamuolį ir surinko 10 naudingumo balų.

Penkis tritaškius Milaknis iš viso buvo įmetęs per 7 ankstesnes rungtynes kartu sudėjus.

Vienas naudingiausių kauniečių žaidėjų buvo kitas veteranas – Jankūnas. Aukštaūgis per 21 minutę pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 naudingumo balų. Tai – geriausias jo sezono rezultatas.

Dvikovą staro penkete pradėjęs Giedraitis per 21 minutę pelnė 7 taškus (2/6 dvit., 1/3 trit.), prarado 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 2 naudingumo balus.

Kitas „Baskonia“ lietuvis Sedekerskis rungtynėse taip pat startavo nuo pradžių ir per 21 minutę taškų nepelnė (0/1 dvit.), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius ir surinko 4 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 15 (5/7 trit.), Lukas Lekavičius 13 (2/3 dvit., 2/3 trit., 4 rez. perd., 16 naud, bal.), Joffrey Lauvergne‘as 12 (6 atk. kam., 6/7 dvit.), Nigelas Hayesas ir Marius Grigonis (5 rez. perd.) po 11, Augustine'as Rubitas (7 atk. kam.), Rokas Jokubaitis (5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas (2/2 trit.) po 6.

„Baskonia“: Youssoupha Fallas 14 (5/8 dvit.), Alecas Petersas 12, Luca Vildoza ir Zoranas Dragičius po 10, Achille Polonara 9 (7 atk. kam.), Rokas Giedraitis 7, Pierria Henry 6 (9 rez. perd.).

Gera Atmosfera
Gera Energyja Zaideju veiduose Pasitikejimas Auga Dziugu uz Tritaskius Pagereja gynyba
2020-12-15
+3
praeivis
Įdomu, kiek taškų pelnė tobulas 3-4 numeris, kuris jau greit nebebus įkandamas Žalgirio kišenei (Sedekerskis). Ar viršijo savo 1,8 taško vidurkį?
2020-12-15
-1
Lapkriti
Milas Uzsikure Nuo pao Milas koki iprae Matyti 😃
2020-12-15
+1
Nežinia kiek čia sutapimas, kiek ne, bet su Vasturios trauma grįžo daug taiklesnis ir gražesnis krepšinis.
2020-12-15
-2
uz zalgiri
koks yra didziausias 3 pts % per game eurolygoj? as neatsimenu tokio high % kaip siandien sumete zalgiris. sukrito siandien netik grigoniui ir kitiem geresniem, bet net jankunas pagaliau pataike, milakniui atsiriso krepsys. baskonia savaitgali turejo sunku maca, antroj pusej pavarge lakste visur atsilikdami jei net milaknis sugebejo be prazangu gintis o jokubaitis pirma bauda tik 4 keliny gavo. poryt bus labai sunku bet komanda ant bangos, jei nekeis ledo ritulio penketais sansu tikrai bus daugiau
Muahahaha
Matyt ruosiasi kelionei į Ryga, juk reikia įkasti "galingajam VEF".
2020-12-15
+1
?
Ka as senai sakiau kad Hayes turi zaist 3 numeriu visai kitaip atrodo tiek puolime tiek gynyboj, Vasturia per zemas ir silpnas stumdytis su varzovais, nebeliko skyles gynyboj ir visai kitas zaidimas. Dar noretusi ateity pamatyt Vasturia gynejo pozicijoj gal irgi atsiskleistu kitaip.
2020-12-15
+1
baikit visi svaigt su Vasturia. jis nezaidzia 3numeriu visi expertai ir podcasteriai nusikalba non stop. vasturia ir nezaise 3ciu Zalgiri, grigonis yra pastumtas i ta pozicija kai vasturija penkete arba milas, jiems gynyboj ir tenka gintis pries aukstesni varzova. tiesiog puolime vasturijai nera suteikiama zaisti kaip gynejui ir sukti pick n rolus
2020-12-15
+1
O čia buvo visiškas baskų subombardavimas.Dažnai būna,kad Žalgirį taip apšaudo,tačiau atėjo ir mūsų vakaras!Nerealus pataikymas,visiškas kosmosas ir pagerintas šio sezono EL tritaškių rekordas.Taip gerai sužaista,kad net nėra prie ko prikibti.Vienas malonumas buvo matyti tokį Žalgirį ir tikėkimės su Feneriu bus kažkas panašaus.Su nuostabia pergale!!!
2020-12-15
+4
👍
2020-12-15
-1
Herodot
trajakai sukrito tai buvo svarbus faktorius, bet labiau mane dziugino pagerejusi zalgirio gynyba. labai gerai atrodom gynyboje su Nigeliu 3 pozicijje, daug geriau nei kai ten žaidė Vasturia.
2020-12-15
Nu
cia tipo antra pagal gynyba komanda Eurolygoje ? 😀
2020-12-15
-2
Propeleris
Tritaskius sumete pasakiskai, bet vo taip ir turi mest nes beveik visi tritaskiai buvo sukurtos progos laisviem, Grigonis pora ir 1 Lukosiunas per rankas paleido daugiau viska laisvi. Mldc tikekimes su Feneriu irgi kris :)
2020-12-15
+3
Muahahaha
Net per karantina Antanas gauna kaip su bybiu per snuki ir dar 8000e kaip i subine😂😂😂
2020-12-15
+7
mod123
Jo, uzlose gera pravala, ir be zmonos pas kuria istisai eina kaimynas Ceslovas, ir dar be bapkiu liko... Karma.
2020-12-15
+4
Dfg
Neina suprast ar prieš Ryta ar prieš Baskonia žaidžiam triuškinam tiek tuos tiek tuos
2020-12-15
+4
Antanas
nagi baskai dar yra laiko lauzkit rungtynes!! kokia geda bus gaut nuo eurolygos patranku mesos!