Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ fantastišku stiliumi Eurolygoje iškovojo antrąją pergalę paeiliui. Martino Schillerio kariauna namuose 92:73 nepaliko jokių vilčių Vitorijos „Baskonia“ krepšininkams.

Fotogalerija

Žalgiriečiai rungtynėse užfiksavo šio sezono Eurolygos pataikytų tritaškių rekordą, įmetę 18 tolimų metimų iš 26 bandymų (69,2 proc.).

Skaudžiausia tritaškių salve varžovus pavaišino Artūras Milaknis, smeigęs 5 tolimus metimus iš 7 ir su 15 pelnytų taškų sužaidęs rezultatyviausią sezono mačą.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą didžiausia sezono pergale pasibaigusiose rungtynėse.

Paulius Jankūnas – 10 balų
22 min., 7 tšk. (2/3 dvit., 1/2 trit.), 6 atk. kam., 3 išpr. praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Po tokių solidžių „Žalgirio“ rungtynių yra sunku išrinkti geriausią žaidėją, bet Paulius Jankūnas neabejotinai šiandien buvo vienas pagrindinių krepšininkų, leidęs greitai įgyti dviženklę persvarą. Kapitonas ne tik smeigė pirmąjį savo tritaškį Eurolygoje šį sezoną ir puolime visada atsirasdavo laiku ir vietoje, bet ir gynyboje ateidavo į puikias pagalbas bei tiesioginėje dvikovoje duodavo pamokų Achille Polonarai. 36-erių veteranas sužaidė antras paeiliui labai geras rungtynes Eurolygoje ir reikia tikėtis, jog ši serija tęsis.

Artūras Milaknis – 9 balai
17 min., 15 tšk. (5/7 trit.), 10 naud. balai.

Kai užsikuria Milas, užsikuria visas „Žalgiris“. Labai gerai, kad snaiperis savo nesėkmingą 6 rungtynių seriją nutraukė kovoje su gynybinio stiliaus komanda bei labai stipriai prisidėjo prie šeimininkų keliamo pavojaus oponentams visose aikštelės vietose. Be to, kad sužaidė rezultatyviausią sezono mačą, Milaknis tikrai sėkmingai gynyboje dirbo su Roku Giedraičiu, kuriam nepavyko susikurti lengvų metimų po užtvarų. Reikia tikėtis, jog nesėkminga tolimų metimų atkarpa bus palikta toli praeityje.

Marius Grigonis – 8,5 balo
21 min., 11 tšk. (1/2 dvit., 3/4 trit.), 5 rez. perd., 4 kld., 12 naud. balų.

13
16
100%
3/3
67%
2/3

Neskaitant mačo su „Barcelona“, Grigonis nuo rungtynių su CSKA (5 rungt.) pataikė 20 tritaškių iš 25 (80 proc.). Neįtikėtina, nerealu, negali taip būti, bet yra. Marius vėl buvo pirmasis, kuris uždavė gerą toną rungtynėms ir vos su 6 metimais surinko dviženklį taškų skaičių, o tokį pasiekimą lietuvis jau užfiksavo 12-ąjį sykį per 14 turų. Taip pat gynėjas pakartojo rezultatyvių perdavimų rekordą (5) ir tik 4 padarytos klaidos šiek tiek sugadino gražius skaičius statistikos protokole.

Nigelas Hayesas – 8,5 balo
28 min., 11 tšk. (1/3 dvit., 3/5 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 10 naud. balų.

Dar vienas puikus Hayeso pasirodymas ir jis su Grigoniu buvo pirmieji, paleidę puokštę tritaškių į „Baskonia“ krepšį. Nigelas vis daugiau laiko gauna trečioje pozicijoje ir ten tikrai atrodo solidžiai, kur turi savų pliusų prieš tiesioginius oponentus. Kai puolime Hayesas renka dviženklius skaičius, be jokios abejonės, kad jo pasirodymą galime vertinti tik labai gerai, nes gynyboje jis visuomet žaidžia stabiliai, o jo universalumas „Žalgiriui“ šį sezoną yra neįkainojamas.

Rokas Jokubaitis – 8 balai
21 min., 6 tšk. (1/2 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 0 kld., 15 naud. balų.

Rungtynių pradžia Rokui vėl buvo sunki, ypatingai gynyboje prižiūrint Zoraną Dragičių, bet vėliau negalėjo būti jokių priekaištų „Žalgirio“ talentui, kuris surengė įvairiapusį pasirodymą. Jokubaitis puikiai jautė rungtynių tempą ir, kuomet reikėdavo, paskubindavo arba pristabdydavo komandos puolimą. Svarbiausia, jog visa tai įžaidėjas darė be klaidų.

Lukas Lekavičius – 8 balai
22 min., 13 tšk. (2/3 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.), 4 rez. perd., 4 kld., 16 naud. balų.

Statistiškai Lukas buvo naudingiausias „Žalgirio“ žaidėjas ir svariai savo tolimais metimais bei aštriais prasiveržimais prisidėjo prie Lietuvos čempionų dominavimo. Taip pat įžaidėjui pavyko paslėpti savo trūkumus gynyboje ir fiziškai stipresniems varžovams nepavyko užatakuoti žalgiriečio. Vis dėlto į akis krito dvi padarytos klaidos savoje aikštės pusėje, kuomet Pierria Henry tiesiog lygioje vietoje apvogė Lekavičių.

Joffrey Lauvergne'as – 7 balai
20 min., 12 tšk. (6/7 dvit.), 6 atk. kam., 13 naud. balų.

Rungtynes puolime prancūzas pradėjo sėkmingai ir greitai susirinko 6 taškus, tačiau vėliau ilgam atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio ir į aikštę grįžo tik antrojo kėlinio pabaigoje. Lauvergne'as nuo pirmųjų minučių turėjo problemų gynyboje prieš Youssouphą Fallą, bet nepaisant to aukštaūgis svariai prisidėjo prie triuškinamai laimėtos kovos dėl kamuolių. Joffrey išlieka naudingas ir devintą sykį per 13 rungtynių surinko dviženklį efektyvumo balų skaičių.

Augustine'as Rubitas – 6,5 balo
24 min., 6 tšk. (2/8 dvit., 2/2 baud.), 7 atk. kam., 2 rez. perd., 3 per. kam., 11 naud. balų.

Schilleris nusprendė naudoti dviejų vidurio puolėjų rotaciją ir dėl to Rubitas rungtyniavo ilgiausiai šį sezoną, neskaitant rungtynių Mytiščiuose prieš „Chimki“, kuomet komandai nepadėjo Lauvergne'as. Galima sakyti, jog šis sprendimas pasiteisino – abu vidurio puolėjai vienas kitą papildė ir davė didelės energijos kovojant dėl kamuolių, kurių puolime Augustine'as nusiėmė 3. Amerikietis buvo labai agresyvus ir stengėsi atakuoti varžovus, tačiau pastaruoju metu krepšininkui sunkiai sekasi realizuoti metimus – nuo rungtynių su „Barca“ (3 rungt.) Rubitas pataikė vos 23,5 proc. dvitaškių (4/17).

Thomasas Walkupas – 4 balai
18 min., 3 tšk. (0/3 dvit., 1/2 trit.), 2 rez. perd., 4 kld., -2 naud. balai.

Įžaidėjas antradienio vakarą krito iš konteksto ir laimė, jog „Žalgiriui“ neprireikė geresnio jo žaidimo. Walkupas strigo organizuojant žaidimą, suklydo 4 sykius ir aikštėje nebuvo pernelyg pastebimas. Pagrindinis Lietuvos čempionų atakų organizatorius aikštėje praleido vos 18 minučių (antras mažiausias rezultatas šį sezoną), o tai nuteikia pozityviai prieš ketvirtadienio dvikovą su Stambulo „Fenerbahče“.

Rungtynių pabaigoje epizodiškai pasirodė Karolis Lukošiūnas, Martinas Gebenas ir Marekas Blaževičius. Visi trys atletai vaizdo aikštėje negadino ir neleido varžovams sumažinti deficito. Labiausiai iš šios trijulės išsiskyrė Lukošiūnas, per tris minutes smeigęs du tritaškius.

Atrinkti (0) Visi (27)
Faktinis
Akivaizdu, duokit Feneriui sulost su Rytu, ten patriuskins, pasikels morale ir komanda islips is duobes. Abi zlugusios, bet Feneris tai tik duobej, o Rytas tai tiesiog zlugesys 3000 visame kame. Visiems kurie stumia ant Shillerio - jei Zalgiris ir Feneris susikeistu siuo metu, tiek sudetimis, tiek zaidimu. Ar ilgai kentetumet tokia impotencija? Motyvacijos nebuvima? Zaidziam su neitiketinu laisvumu, pasitikejimu, zaidimas grazus akiai. Pasidziaukit ka turit. siandien puikus pavyzdys kad gali buti 37 kartus blogiau ir su daugiau pinigu, su garsiais vardais ir Europos cempionu treneriu.
2020-12-17
-1
rr
Šiuo metu vasturijos indėlis didžiausias.
2020-12-16
-1
Klajoklis
Bet (visada sakiau) ---Milaknis--- medine katapulta: atridenai, idejai kamuoli... issove, pataike. Bet kol nera daugiau laisvu grigoniu (macijausku, lukminu, kurtinaiciu) tiks ir toks...
2020-12-16
-3
Klajoklis
Neseniai rasiau, kad liko tik 2 "zalgirieciai" (Lukas dar 50/50) ir e-vaikai zviege, kad laikas juos lauk mesti. ---Milaknis--- : medinis tritaskiu svaidytojas (+), bet... ne pirmas sezonas, kai pradeda tragiskai - visi (vid. 5 is 50) metimai i pievas, bet rezultate buna tarp geriausiu EL snaiperiu. ---Jankunas--- : aiksteles viduryje "atsisedes krapsto nosi" ir pridaro daugiau problemu priesininkams, nei "guvus jaunuolis, lakstantis, kaip vijurkas".
2020-12-16
-3
nini
Milas yra ANTROJE vietoje eurolygos istorijoje pagal ismestu metimu kieki ir pataikimo procento santyki nusileidzia tik Jaycee Carrol (Real). Ir devintas pagal pataikytu metimu skaiciu (386), uz jo rikiuojasis tokie klisarankiai kaip M. Brown (15), S. Jasikevicius (17) ar M. James (23) :D Jei galvojat, kad tai jaunystes pasiekimai, tai zinokit Milas zaidzia ketvirta geriausia sezona karjeroj 🤯
2020-12-16
+3
Tokį Žalgirį visada norisi matyti.Kai taip krenta tritaškiai ir kai taip sustatoma gynyba,niekas jų nesustabdo.Džiugu,kad veteranai vis geresnę formą įgauna.Daug kritikos gauna Jankūnas su Milakniu,tačiau po vakar tuos kritikus kiek apramins.Visi atrodo pagavę gerą bangą,tai su Feneru laukiam dar vienos pergalės.