Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ tęsia pergalių seriją Eurolygoje – Mariaus Grigonio dvitaškis paskutinę sekundę šį kartą nulėmė Lietuvos čempionų pergalę prieš Miuncheno „Bayern“ – 74:73.

Fotogalerija

Martino Schillerio auklėtiniai šiose rungtynėse pergalę iškovojo nepaisant to, jog varžovai neleido laisvai jaustis perimetre – kauniečiai realizavo 6 tritaškius iš 15 ir suklydo 20 kartų.

Mačo herojumi tapęs Grigonis žalgiriečius į priekį tempė visų rungtynių metu – 22 taškai, 6 išprovokuotos pražangos ir 23 naudingumo balai per 31 minutę.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą ketvirtąja paeiliui pergale Eurolygoje pasibaigusioje dvikovoje.

Marius Grigonis – 10 balų
31 min., 22 tšk. (7/10 dvit., 1/6 trit., 5/5 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 3 kld., 6 išpr. praž., 23 naud. balai.

Nuotr. BNS

Retas lietuvis lemiamais momentais sužaistų taip šaltakraujiškai, kaip tai padarė Grigonis trečiadienio vakarą, o tokia jo lyderystė visą sezoną primena Arvydo Macijausko ar Ramūno Šiškausko laikus. Net nežiūrint į tą lemiamą metimą, Marius už pasirodymą prieš „Bayern“ vertas tik gražiausių žodžių. Gynėjas sulaukė tokio lygio varžovų priežiūros, kaip ir žaidžiant su „Barcelona“, tačiau šį kartą žaidė žymiai kantriau bei išmintingiau, o taškus dažniausiai rinko demonstruodamas savo individualų meistiškumą situacijose 1 prieš 1.

Paulius Jankūnas – 9 balai
11 min., 8 tšk. (2/2 dvit., 4/5 baud.), 3 atk. kam., 3 išpr. praž., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

Jankūnas žaidė trumpą atkarpą, tačiau tai jam nesutrukdė pratęsti sėkmingo savo pasirodymo Eurolygoje. Jau ketvirtą mačą paeiliui Eurolygoje dviženklį naudingumo balą renkantis kapitonas kelis sykius tiesiog fantastiškai pergudravo varžovus puolime, o tokiose fiziškumu paremtose rungtynėse jis jautėsi kaip žuvis vandenyje. Prie savojo krepšio taip pat sunku pasakyti blogą žodį Pauliui, kuris asmeninėje gynyboje nepalikdavo variantų Jamesui Gistui, susirinko visus įmanomus kamuolius bei laiku ateidavo į pagalbas.

Artūras Milaknis – 8 balai
23 min., 11 tšk. (1/3 dvit., 3/3 trit.), 2 per. kam., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

22
23
70%
7/10
2

Gerą bangą pasigavęs Milaknis per pastarąsias trejas rungtynes įmetė 11 tritaškių iš 16, kai per prieš tai buvusias šešerias realizavo vos 2 iš 17. Įdomu, kad šįkart visi trys tolimi snaiperio metimai buvo išmesti greitajame puolime, o ne iš derinių. Smagu, kad Artūras žaidė kantriai ir laukė šansų, nors komanda ant jo ir nestatė savo atakų. Tiesa, ne itin kontaktinę kovą mėgstantis veteranas prie savojo krepšio kelissyk suklydo.

Joffrey Lauvergne'as – 7,5 balo
21 min., 8 tšk. (4/4 dvit.), 6 atk. kam., 3 kld., 11 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Prancūzas dviem galingais dėjimais pradėjo rungtynes ir spinduliavo gera energija. Nors po pertraukos Lauvergne'as ilgą laiką sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio, lemiamu metu buvo aikštėje, nes, nors ir turėjo problemų su Jalenu Reynoldsu, gynyboje iš „Žalgirio“ aukštaūgių su oponentu vis tiek tvarkėsi geriausiai. Vis dėlto paskutinėje atakoje tokiam patyrusiam krepšininkui praleisti du taškus su pražanga yra nedovanotina klaida ir ačiū Mariui, jog viską atstatė į savąsias vietas.

Augustine'as Rubitas – 7 balai
19 min., 9 tšk. (2/5 dvit., 5/5 baud.), 5 atk. kam., 13 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Puolime Rubitas ir vėl žaidė labai efektyviai ir buvo gerai išnaudojamas pranašumo situacijose. Vis dėlto krepšininkas negalėjo žaisti rungtynių pabaigoje, nes tiesiog buvo bejėgis prieš Reynoldsą, kuris ne tik apstumdydavo Augustine'ą žaisdamas nugara į krepšį, bet ir nusiėmė kelis kamuolius nuo galvos.

Lukas Lekavičius – 6 balai
19 min., 5 tšk. (2/4 dvit., 1/1 baud.), 5 rez. perd., 4 kld., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Iki lemiamo ketvirčio Lukas žaidė epizodiškai, tačiau per paskutines 10 minučių buvo labai naudingas, ypatingai pozicinėse atakose, kai išjudindavo prasiveržimais į baudos aikštelę strigusį „Žalgirio“ puolimą. 5 rezultatyvūs perdavimai atspindi gerus Lekavičiaus kamuolio nusimetimus, tačiau 4 klaidos – per didelė prabanga. Įžaidėjui, padedant komandos draugams, neblogai sekėsi paslėpti trūkumus gynyboje ir, be sykį pozicijoje be kamuolio pražiopsoto D.J. Seeley, didelių priekaištų negalima turėti.

Nigelas Hayesas – 5 balai
32 min., 3 tšk. (0/2 dvit., 1/3 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Hayeso skaičiai per 32 aikštėje praleistas minutes tikrai yra neįkvepiantys, o atkarpa antrajame kėlinyje, kuomet amerikietis suklydo triskart paeiliui, apskritai buvo tragiška. Taip pat gynyboje Nigelas turėjo problemų su Paulu Zipseriu. Vis dėlto puolėjas turėjo ir savo gerų momentų, ypatingai ateinant į pagalbas gynyboje, o tritaškis ketvirtajame kėlinyje buvo gaivaus oro gurkšnis šeimininkams.

Thomasas Walkupas – 4,5 balo
23 min., 6 tšk. (1/3 dvit., 1/1 trit., 1/3 baud.), 4 rez. perd., 3 kld., 6 naud. balai.

Atrodo, jog Walkupas puikiai turėjo tikti tokioms kietoms rungtynėms, tačiau šįkart žalgiriečiui sužibėti nepavyko. Puolime Thomasas ne kartą perlaikė kamuolį, klydo svarbiais momentais, o ir gynyboje ne viskas idealiai pavyko. Kaip pavyzdys – ataka, kai Wade'as Baldwinas žaisdamas 1x1 sau už nugaros paliko pripažintą gynybos specialistą.

Rokas Jokubaitis – 4 balai
18 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/2 trit.), 4 rez. perd., 1 kld., -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Sunkios Roko rungtynės – pirmajame kėlinyje krepšininkas per toli nuėjo į pagalbą ir gavo Seeley tritaškį, vėliau prasileido Zipserio tolimą metimą su pražanga, o ketvirtajame kėlinyje nepasitiko Lekavičiaus perdavimo, o tai kainavo du lengvus varžovų taškus. Vis dėlto negalime sakyti, jog Jokubaitis trečiadienį krito iš bendro komandos paveikslo ir tiesiog tai buvo sunkesnės jo rungtynės prieš itin kibiai besigynusią komandą. Nepaisant visko, gynėjas vis tiek sugebėjo išdalinti 4 rezultatyvius perdavimus.

Atrinkti (0) Visi (17)
Daug kalbama apie Grigonį,kas yra normalu.Bet reikia atiduoti duoklę ir Jankūnui.Vis labiau įgauna gerą formą,o vakar tiesiog žibėjo rungtynėse.Nors ir lėtas,bet savo gudrumu daug dvikovų laimi.O tai,kaip užstojo Grigonį po Reynoldso smūgio,tik parodo,kad jis yra aukščiausios klasės kapitonas.Toks ir turi būti,šaunuolis.
2020-12-24
Jonas
ir klisakojei aktorei mergaitei grigonytei ir tam gaidziui Auliui ismals kada snukelius uz tas vaidybas ir provokavimus. geda ziuret kai ne kovoja ir zaidzia kaip VYRAI, O skeryciojasi ir griuvineja kiekvienoj atakoj kaip BOBOS, APSIMYZUSIOS.
2020-12-24
-1
uz ka jokubaiciui 4 balai? max 2 ir tai klausimas ar dvie vertas.
2020-12-24
-2
Asdf
uztat zinau kas vakar, tikrai net 2 balu nebuvo vertas. Atspejai klounu komanda rytule :DDD
2020-12-24
Jonas
tokios mizniu verksniu ir griuvinejanciu kaip bobos komandos dar nesu mates. apsivemt gali ziuredamas I situos klaunus kurie ne zaidzia o griuvineja vaidina ir tik provokuoja....kazkam dar lietuvos legendas primena,,,,,, gal atsibuskit sudu cia nerasineja. tam grigoniui sleivakojui aktoriui ir kapitonui AULIUI kazkas tikrai I nosy uzvaziuos, nes tokie aktoriai ir provokatoriai yra krepsinio GEDA!!! sitas zalgirio legendas I sikna susikiskit, jus nelabai atsimenat tikru zaideju kovotoju ir LEGENDU
2020-12-24
-3
didesnes asaru pakalnes, kaip sis Jono komentaras senai nemaciau 🤣
2020-12-24
+4
Jankis pagaliau pradejo atidirbinet savo ispusta alga. O su NordVPN pinigais kuo greiciau reik siulyt kontrakta Grigoniui ba kitu atveju jo Zalgiryje kitamet nebematysim.
2020-12-24
+2
Cercas
Lekšas nepaminėjo Jankūno kaip emocinio lyderio kuris kaip buldogas kibosi į Reinoldso ir Trichieri gerklę. Maladiec Jankis.
2020-12-24
uz zalgiri
smagu kad net be tritaskiu komanda isplese pergale nors pabaigoj per 40s praleido net 6 taskus. grigonis visada buvo naglas, jis nebijo imtis iniciatyvos ir kai zaidzia su protu, buna nuostabus todel jei ir toliau islaikys panasia forma, kitamet jau tikrai zais uzsienyje. jokubaiciui kolkas dar nepavyksta pilnai prisitaikyt prie stipriai padidejusio demesio is varzovu bet neabejoju kad greit tas pasikeis ir rokas taps vienu is zalgirio lyderiu. visumoj vakar zaidem pries tikrai gera komanda kuri skirtingai nuo kitu oponentu, dabar yra ant geros bangos todel pergale dar saldesne