Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Marius Grigonis paleido kamuolį krepšio link ir lengvu žingsneliu pradėjo trauktis atgal, tarsi būdamas užtikrintas, kad juodai-oranžinis „Spalding“ netrukus skros tinklelį.

Fotogalerija

Po akimirkos Grigonis jau lėkė per visą „Žalgirio“ areną, šaukdamas ir pirštu rodydamas į „Žalgirio“ atsarginių suolą, taip triumfuodamas tarsi įmušęs įvartį Čempionų lygos finale.

Jo ir komandos draugų šventę tik trumpam nutraukė mačo arbitrai, liepę sugrįžti į aikštę ir sužaisti paskutines 0,6 sek., kurios buvo atsuktos laikmatyje po papildomos vaizdo peržiūros. Miuncheno „Bayern“ komandai ši sekundės dalis nieko nebekeitė – nebeturėdami minutės pertraukėlių, svečiai buvo priversti išsimesti kamuolį iš už galinės linijos ir tam trukdęs Joffrey Lauvergne’as padarė viską, kad joks stebuklas neįvyktų.

„Žalgirio“ pergalės – ketvirtosios iš eilės – šventimas tada prasitęsė aikštės viduryje, kur Grigonis skendo komandos draugų glėbiuose.

„Kai priėmiau šį darbą, man buvo pasakyta, kad paskutinėje atakoje kamuolys turi būti Grigonio rankose. Taigi, viskas įvyko pagal planą“, – po dvikovos šypsojosi „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris.

Jis, aišku, juokavo, kadangi paskutinėje atakoje, kuriai buvo likę 4,3 sek., kauniečiai turėjo kelis pasirinkimus. Pirmiausia – ieškoti snaiperio, Artūro Milaknio. Taip pat – varianto užmesti kamuolį po krepšiu esančiam aukštaūgiui. Kai abi šios versijos atkrito, iš už šoninės linijos kamuolį išsimetinėjęs Thomasas Walkupas priėmė sprendimą patikėti metimą Grigoniui.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
22
Naudingumas
23
Dvitaškiai
70%
7/10
Atkovoti kamuoliai
3

Šis tik to ir norėjo.

26 metų „Žalgirio“ lyderis priėmė kamuolį būdamas beveik prieš krepšį, du kartus sumušė jį į parketą besiverždamas į kairę, lengvai atšoko nuo D.J. Seeley ir švystelėjo pergalingą metimą, po kurio švieslentė rodė „Žalgirio“ persvarą 74:73.

„Buvo vienas derinys ir trys variacijos, galėjo vienas ar kitas priimti kamuolį, – po dvikovos pasakojo Grigonis. – Šįkart nenorėjau praleisti ir tikėjau, kad galiu įmesti. Smagu, visada noriu tokių metimų ir visada metant prašai Dievo, kad pasisektų. Ačiū Dievui, kad įkrito.“

Grigonis, Kauno Jėzuitų gimnazijos absolventas, po rungtynių Dievui dėkojo keliuose interviu. Savotiškas gražus sutapimas, kad svarbiausią savo sezono metimą jis pataikė didžiausių katalikų švenčių išvakarėse.

„Marius prisiėmė lyderystę, ką jis visada daro ir niekada nebijo, ir įmetė metimą. Labai džiaugiamės ir ačiū jam“, – rūbinėje „Žalgiris TV“ kalbėjo Paulius Jankūnas.

„Tai buvo nervinga situacija, kadangi iššvaistėme pranašumą, atsilikome, prasižengėme, kur neturėjome prasižengti, – paskutines sekundes prisiminė Augustine’as Rubitas. – Galvoje sukosi mintys, kad nesinori pralaimėti šių rungtynių. Aš jų nenorėjau pralaimėti dėl daugybės priežasčių. 

Smagu pagaliau įmesti tokį metimą. Rungtynėse su „Real“ ir CSKA tokius sunkius metimus pataikydavo varžovai ir mes pralaimėdavome tokias rungtynes. Pagaliau patys buvome kitoje pusėje.“

Grigonio vedamas „Žalgiris“ paskutinę mačo minutę pirmavo 72:67, tačiau netrukus Seeley pataikė iš toli, „Žalgirio“ ataka įstrigo bei baigėsi netaikliu sudėtingu Grigonio tritaškiu, o Nickas Weileris-Babbas prasiveržė po krepšiu ir su Lauvergne’o pražanga pelnė du taškus.

Taip „Bayern“, iki šių rungtynių per 15 turų iškovojusi 10 pergalių ir įsitaisiusi stipriausių Eurolygos komandų ketvertuke, atsidūrė per plauką nuo vienuoliktojo laimėjimo.

Tą plauką greitai pašalino Grigonis.

Pataikęs metimą prieš pat finalinę sireną, jis pelnė 22-ąjį savo tašką ir aštuntąjį per paskutines 5 mačo minutes.

Ir tik nesakykite jam, kad tas metimas nebuvo kokybiškas.

„Čia tas pats, kaip Mike'as Jamesas įmeta krisdamas ant parketo. Ar geras metimas, ar ne? Šiais laikais tokie metimai yra įmetami, – teigė Grigonis. – Mes su Mindaugu Kvedaru („Žalgirio“ komandos vadovu – aut. past.) rungtynių dieną per pamėtymą visada vieną kartą sužaidžiame vienas prieš vieną, atlieku tokius metimus. Ačiū Mindaugui, kad kiekvieną rungtynių dieną pasigina prieš mane ir leidžia patobulėti, galbūt kažkiek prisidėjo.“

„Žalgiriui“ tai buvo ketvirta iš eilės pergalė, per šią atkarpą įveikus dvi puikiai besiginančias ekipas – „Baskonia“ ir „Bayern“.

Patys kauniečiai per šią atkarpą, o jei tiksliau, jau nuo mačo su „Barcelona“, demonstruoja solidžią gynybą, per penkis mačus neleidę oponentams viršyti 73 taškų ribos.

Per prieš tai užsitęsusią pralaimėjimų seriją „Žalgirio“ gynyba badė akis ir buvo bene pagrindinė nesėkmių priežastis. Komunikacijos ir palaikymo nuo suolo trūkumas buvo kita problema, apie kurią kalbėta komandos susirinkime prieš tą dvikovą su „Barcelona“.

Nepraėjus nė mėnesiui, „Žalgirio“ žaidėjai buvo tokie vokalūs, kad teisėjai juos net nubaudė technine pražanga. Trečiajame kėlinyje kauniečių atsarginiai emocingai reagavo į, jų nuomonę, neužfiksuotą pražangą prieš Luką Lekavičių, ir šalia buvęs arbitras iš karto paskyrė nuobaudą.

Schilleris į tai reagavo piktokai šūktelėdamas „Nagi, vaikinai“, tačiau po dvikovos pripažino, kad dėl suolo emocijų pykti nereikėtų.

„Tuo metu buvau šiek tiek nusivylęs, tačiau negali būti dėl to nusivylęs, kai suolelis toks aktyvus, – sakė „Žalgirio“ strategas. – Viskas gerai, nes teisėjai mus perspėjo, taigi sprendimas buvo geras. Nepykstu ant vyrukų, to negalima sukontroliuoti.“

Apskritai, šis didžiųjų švenčių išvakarėse vykęs susitikimas nė iš tolo nepriminė kalėdinio žiburėlio. Veikiau priešingai – ta buvo kiečiausias „Žalgirio“ sezono mačas, kuriame jėgos, stumdymosi ir nešvaraus žaidimo buvo daugiau nei bet kuriame kitame mače.

Emocijos paėmė viršų pasibaigus antrajam kėliniui, kai Jalenas Reynoldas grubiai nustūmė Grigonį po krepšiu. Jankūnas puolė ginti komandos draugo ir į konfliktą įsivėlė praktiškai su visu „Bayern“ penketu bei vyriausiuoju treneriu Andrea Trinchieri.

Išskirti susikibusių vyrų atskuodė net priešingoje aikštės pusėje buvęs Schilleris.

Teisėjai po peržiūros skyrė nesportines pražangas Reynoldsui ir Jankūnui, o mače iš viso buvo užfiksuotos penkios techninės ir nesportinės pražangos.

 

 

„Aš gerbiu Paulių Jankūną, tačiau jis puolė Reynoldsą, – po dvikovos kalbėjo Trinchieri. – Paulius yra gerbiamas ir daug patirties turintis žaidėjas, todėl aš tiesiog jį atplėšiau nuo Jaleno. Jankūnas bandė man paaiškinti, kodėl šoko prie mano auklėtinio, tačiau nenorėjau jokių problemų. Viskas gerai, turiu gerą gyvybės draudimą.“

„Žalgiris“ laimėjo atsakęs į kietą žaidimą ir neišmetęs daug tritaškių (6/15), kas stipriai palengvindavo jų puolimą paskutines kelias rungtynes. Mažiau tolimų metimų jie metė tik tragišku pralaimėjimu pasibaigusiame mače Tel Avive (1/14).

„Bayern“ stipriai apribojo ir Roko Jokubaičio žaidimą, kuris gavo bene didžiausią varžovų dėmesį per savo trumpą karjerą Eurolygoje ir buvo apribotas vienu taikliu metimu per penkis bandymus.

Kauniečiai suklydo 20 kartų, 13 iš jų – po ilgosios pertraukos, tačiau varžovams ir patys atsakydavo kieta gynyba.

„Mūsų puolimas negalėjo įsibėgėti, reikėjo statyti daugybę užtvarų, ir vis tiek neatsidurdavome vietose, kuriose įprastai atsiduriame, kad pelnytume lengvus taškus, – po dvikovos sakė Rubitas. – Manau, tai buvo kiečiausios sezono rungtynės. Bet savo gynyba mes juos taip pat privertėme paprakaituoti labiau, nei jie yra įpratę.“

Galų galas, šis vakaras buvo apie Marių Grigonį ir jo dovaną visiems „Žalgirio“ fanams. Dvi laisvas dienas Kalėdų šventėms gavę žalgiriečiai džiaugėsi, kad gerų emocijų galėjo padovanoti visiems savo gerbėjams.

„Smagu, kad tokiais metais, per šventes, žmonėms suteikėme kažkokią dovaną. Tokie laikai, todėl smagu, kai įvyksta kažkas gero“, – sakė Grigonis.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (15)
Zvaigzde
Sventes pasibaigs o Grigonio Dovanos liks zalgirio Zvaigzde i Eurolygos lyderi Lygiuojasi ne veltui
2020-12-25
Atsakyti
Penktadienis13
Grigonis man atrodo tiesiog idealus kandidatas pakeisti Rudy Fernandeza Reale. Ypač jei Realas po sezono kažkokių radikalių permainų sudėty nedarys. Rudy jau nebe toks aštrus, metai savo daro.
2020-12-25
-1
Atsakyti
vat teip vat... MARIUS GRIGONIS... KUČIŲ vakarą mes su žmona jungiamės žiūrėti šias rungtynes, vietoj nesąmoningų laidų... 😇
2020-12-24
+3
Atsakyti
Pool
cempijonu lygos finale, miklovai nesamones rašai
2020-12-24
-1
Atsakyti
djgaffer
Rungtynės,kurias atsiminsim dar tikrai ilgai.Tiek kovos jau senai teko matyti,tikros vyriškos kautynės vyko aikštėje.Ne veltui susitiko dvi labai apylygės komandos,vertos viena kitos.Ir svarbiausia,kad nugalėtojais išėjo Žalgiris su fantastiniu metimu.Dėkui iž puikią švenčių pradžią visai komandai!
2020-12-24
+1
Atsakyti
Almis
Nesuprantu, kas gali paaiškinti, kodėl už tą stumimą Reynolds negavo nesportinės?
2020-12-24
-1
Atsakyti
Anonimas
Blin jei paleis Grigoni po sezono, nebezesiu Zalgirio.
2020-12-24
-2
Atsakyti
Anonimas
ziesi kaip didelis
2020-12-24
-2
Atsakyti
Patricijas
OK, dabar Grigas Dievas ir viskas žiauriai fainai. Neprisiminsiu tiksiai, bet šiame sezone buvo pora grajų kai shileris nesugebėjo išvis nieko nubraižyt ir berods tas pats Grigonis įlipo į medį. Šis kartas analogiškas - gavo kamuolį 2 metrai nuo trajako, be missmatcho be jokios persvaros, beje ką ir varžovų treneris pažymėjo. Tad jei shillerio taktika apsiriboja duokime kamuolį Grigui, tai shilleris gautų stiprią žuvį nuo Šaro.
2020-12-24
-5
Atsakyti
Tadas
pokolkas shileris tvarkosi uz sara 2 kart geriau su silpnesniais zaidejais ir be lengvojo puolejo
2020-12-24
+3
Atsakyti
Plakatas
Mariau pasilik !!!
2020-12-24
+4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Kauno Žalgiris
Miuncheno Bayern
51%
26/51
Metimai iš žaidimo
43%
29/67
30
Atkovoti kamuoliai
32
19
Rezultatyvūs perdavimai
17
9
Perimti kamuoliai
9
40%
6/15
Tritaškiai
35%
7/20
85
Naudingumas
73

Rungtynių žaidėjai

Marius  Grigonis
22 PTS
8/16 FG
5/5 FT
Jalen  Reynolds
17 PTS
8/14 FG
0/0 FT
Joffrey  Lauvergne
6 REB
4 DREB
2 OREB
Jalen  Reynolds
7 REB
3 DREB
4 OREB
Lukas  Lekavičius
5 AS
4 TO
19 MIN
D.J.  Seeley
5 AS
3 TO
31 MIN
Marius  Grigonis
23 EFF
70% 2P%
17% 3P%
Jalen  Reynolds
20 EFF
54% 2P%
100% 3P%