Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Lietuvos pilietybės siekiantis Ignas Brazdeikis sulaukė gerų naujienų.

Ignas Brazdeikis

Ignas  Brazdeikis
Ignas  Brazdeikis
MIN: 1.27
PTS: 2 (66.67%)
REB: 1
AS: 0
ST: 0
BS: 0
TO: 0
GM: 1

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Pilietybės įstatymo pataisas, kurios išplėtė dvigubos pilietybės atvejus, kai antrą pilietybę įgyja vaikai.

Seimo priimtos Pilietybės įstatymo pataisos įtvirtino, kad dvigubą pilietybę gali turėti asmuo, kuris gimdamas įgijo Lietuvos pilietybę, o kitos valstybės pilietybę, iki jam sukako 18 metų, įgijo ne gimdamas.

Už tokį Pilietybės įstatymo pakeitimą balsavo 124 Seimo nariai ir jis įsigalios nuo 2021 metų sausio 1 dienos.

Pilietybės įstatymo pakeitimas puikiai išspręs tokias situacijas, kokioje yra Ignas Brazdeikis, kai Kaune gimęs ir Lietuvos pilietybę turėjęs trejų metų vaikas su tėvais išvyko iš Lietuvos į Kanadą. Ten krepšininkas gyveno ir treniravosi.

„Dėkoju Lietuvos Respublikos Prezidentui ir krepšinio federacijai už pagalbą siekiant išpildyti svajonę. Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė. Aš ne tik čia gimiau, bet ir visa mano šeima yra iš Lietuvos ir mano gimtoji kalba yra lietuvių.

Galėjau būti iškeltas į bet kurį pasaulio kampelį, bet širdyje aš esu lietuvis. Man tai reiškia labai daug, jeigu kartu su savo tautiečiais galėčiau žaisti už šalį ir demonstruoti Lietuvos vėliavą“, – teigė Brazdeikis.

Krepšininkas jau buvo atsiuntęs Prezidentūrai visus reikalingus dokumentus ir siekė mūsų šalies pilietybės, kurią išimties tvarka gali suteikti Prezidentas. Įsigaliojus įstatymų pakeitimams, Ignui Brazdeikiui beliks pateikti prašymą Lietuvos migracijos departamentui.

Puikiai lietuviškai suprantantis Ignas Brazdeikis NCAA čempionate atstovavo Mičigano universitetui. 201 cm ūgio puolėjas rinkdavo 14,8 taško, atkovodavo 5,4 kamuolio ir atlikdavo 0,8 rezultatyvaus perdavimo.

Šiuo metu krepšininkas pradėjo antrąjį sezoną NBA, kur atstovauja Niujorko „Knicks“ ekipai.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (62)
Jis
Tiktu į Žalgirį vietoj Jankūno kitą sezoną.
2020-12-29
-1
Atsakyti
Tomas
Manau gera žinia. O kad Knicks nespindi, tai ten tiesiog prasta komanda su blogu valdymu. Ignas žaist negauna, bent į D lygą jį siūstų. Tik noriu primint, kad Knicks prastai lošė ir Shane Larkin. Dabar jis ko gero geriausias Eurolygos žaidėjas.
2020-12-29
+3
Atsakyti
Fpiz-2
Džiaugiuosi už Brazdeikį. Lietuvis iš šaknų, šneka lietuviškai, o + dar ir gimęs-augęs Lietuvoj, atsisako atstovaut Kanadai, nes laiko save lietuviu ir nori atstovaut Lietuvai - tiesiog negaliu nesijaust pamalonintas. Manau tikrai gera pataisa įstatymo... O koks ten Igno lygis - ar NBA ar LKL - tai čia jau antraeiliai dalykai... Jei dėl rinktinės, tai mažai tikimybės, kad jau kitais metais Ignas ten patektų, bet kad norėtų Maskoliūnas jį pasibandyt, kaip kandidatą, supažindint su...sistema :) tai mažai abejonių...
2020-12-29
+3
Atsakyti
BoobieDede
Senai laikas. Ir išvis su nauja valdžia daug gerų spredimų, net prezidentas geriau atrodys. Lendam į išsilavinusių šalių statusą. Sveikinu Ignai, oficialiai tapsiančiu lietuviu ant popieriaus! Nors visada ir laikėme tave Lietuviu!
2020-12-29
+3
Atsakyti
Stasiukas
Jūs suprantate, kad jis gimė ir augo Kaune iki 4 metų??? Jam dar pilietybe svarsto... Jo tėvai abu Lietuviai taip išeina kad Lietuva jų atsisakius buvo. Taip jie emigrantai, bet ar iš gero? Mano šeimos nariai ir auga ir gime europos šalyje bet jie save laiko lietuviais, bet joje buve nedaug.
2020-12-29
-1
Atsakyti
Stasiukas
Bet jie save laiko patriotais.
2020-12-29
-1
Atsakyti
Vova
As manau Brazdeikis bus didziule zvaigzde europoje kaip ir dauguma jusu. Kodel as taip manau? Nes maciau 5 geriausius jo highlightus is vidurines ir maciau kaip energingai jis ranksluosciu mojuoja nuo suoliuko galo. Tokie dalykai man iskart parodo kad cia bus antras Mike James europoje. Laukiam Igno LT startiniame penkete.
2020-12-29
+3
Atsakyti
Juventus fanas
vaike tau dar daug zoles apkakoti teks kol trolinti ismoksi. Nuo suoliuko galo su ranksluosciu sakai. Iggy vidurineje laimejo ka tik galima buvo laimeti ir susislave visus Mvp kuriuos tik galima buvo susisluoti. Univere budamas naujoku tapo rezultatyviausiu komandos zaideju ir laimejo metu naujoko titula stipriausioje NCAA konferencijoje
2020-12-29
-2
Atsakyti
uz zalgiri
po istiso desimtmecio saboniui uz vairo nieko kito nelieka kaip ieskot pastiprinimo uz Lt ribu. tai tik irodymas kad ltu sistema subyrejo, sekantis zingsnis bus naturalizuotas juodis, o veliau ir treneris uzsienietis. dar po 20 metu dziaugsimes kad patekom i cempionata jei neisvalys federacijos nuo to dumblo kuris jau skleidzia nemalonu kvapa
2020-12-28
-6
Atsakyti
Klaipėda
Per ilgai stovintis vanduo visada smirdėti pradeda.
2020-12-28
+1
Atsakyti
Klaipėda
Tegul pirma jis atvažiuoja į Fiba langą ir parodo ar tarp lkl žaidėjų vietą išsikovos ir ar prieš tokius kaip danus ar čekus sugebės pažaisti. Ir tik tada galima bus kalbėti apie kvietimą į rinktinės stovyklą. Šiai dienai jis nuo jos labai toli.
2020-12-28
Atsakyti
Kesukazzz
Super!!! Pagaliau teisybė įvyks ir Brazdeikis gaus Lietuvos pasą ir pilietybę. Turėsim rinktinėj puikų žaidėją. O skeptikai geriau užsičiaupkit!! Į NBA ne kiekvienas papuola, daugumai lieka tik svajonė, o Brazdeikis jau žaidžia pasaulio stipriausioj lygoj. Ne veltui lietuviai esat, pavyduoliai, pavydintys jam.
2020-12-28
-4
Atsakyti
Rytietis
I NBA net ir tokie kaip Sirvydis papuola! Cia ne rodiklis. O dar jei prisiminsim kalna kitu slamstu kurie ten papuole kaip Andriuskevicius, Koufos ir dar daug kitu kurie net grize i europa nesugeba net eurocupo lygiu zaisti
2020-12-28
-3
Atsakyti
Samba
juokas ima kai raso nkl lygio. Durneliai jus dziaukites, o ne sudus pilkit. Zmogus treniruojasi tokioj organizacijoje kur El grandams rukyti iki menulio.
2020-12-28
-1
Atsakyti
Rytietis
Sirvydis irgi NBA treniruojasi... Ir ka? Gal imam i rinktine jau i startini leidziam?
2020-12-28
+3
Atsakyti
TDaY
labai geros zinios. truksta rinktinej pajegaus puolejo. kuzminskas po degradavimo milane jau nebe toks kaip seniau.
2020-12-28
+4
Atsakyti
Lol
koks jis buvo seniau? kiek pamenu jis visada buvo perspektyvus ir toks ir liko
2020-12-28
Atsakyti
...
Rinktinėj būtų naujo vėjo ir lyderystės gūsis, vietoj nebepažaidžiančio bet vis kviečiamo Mačiulio ir Kuzės vis beieškančio savo kiaušų...
2020-12-28
-2
Atsakyti
djgaffer
Šiais sudėtingais metais tai yra viena iš geriausių naujienų.Dabar jau tikrai galim sakyt,kad turim keturis lietuvius NBA lygoje.O toks emocingas žaidėjas,kuris gali užvesti visus žaidėjus,rinktinėje bus tikrai reikalingas.Lauksim paskutinių parašų,nedaug liko.
2020-12-28
+3
Atsakyti
Kad jis dar visiškai nieko nėra įrodęs kad kviest į rinktinę. Kiek juokingai ir pritemptai atrodo ok gaus pilietybę pakvies atrodys siaubingai tai tuomet patemps lupą ir daugiau niekuomet nevažiuos? Kitą vertus jaučiamas milžiniškas pajėgių žaidėjų badas tad bent koks garsiau sužibęs jau va super talentas nors dar NIEKO NEĮRODĖ. Pilietybę tegul turi bet kvietimą privalėtų užsidirbt treniruotėse kovodamas su kitais ir labai labai abejoju ar Dimša Butkevičius už Brazdekį prastesni
2020-12-28
-3
Atsakyti
Bezdeikis
Man irgi juokingas cia tas hype. Atrodo kad nba superzvaigzde atvaziuoja. Nieko jis niekur dar neirodes, o dar ir klausimas kaip isvis jis prie europinio krepsinio atrodytu. Bet cia matyt uzsihypine tie patys amebos kurie b tribunoje pusplikiai alumi laistosi. Cia tokiu ale lietuviu neirodziusiu pilna yra. Ir stauskas ir abromaitis. Tie bant jau eurolygos ragaves skirtingai nei sitas blogiausios nba komandos suolo galo sildytojas
2020-12-28
Atsakyti
M
Neblogai vietoj Kuzminsko tiktu, bet realiai tai rinktinej silpnokas.
2020-12-28
+2
Atsakyti
Vardas:
Puikios naujienos, nežinau kam galėtų nebūti tokios.
2020-12-28
-2
Atsakyti
Rytietis
As cia nematau nieko gero. Kam jis toks reikalingas? Visu pirma kazkokios parodijines g lygos zaidejas. Nba prasciausioje komandoje ir tai negauna zaisti. Jo lygis bus kaip nkl. Ir isvis kam mums tie uzsienieciai...
2020-12-28
Atsakyti
BARKLEY
SAUNUOLIS,NORS IR GYVENA ILGA LAIKA NE LIETUVOJE DAUG KAS IS JO GALETU PASIMOKYTI PATRIOTISKUMO,IPATINGAI MUSU ZVIOZDA (MOTIEJUNAS)
2020-12-28
+2
Atsakyti
Tadas
Turim savu zaideju. Kam jis mums toks reikalingas?
2020-12-28
-4
Atsakyti
Knicks
Tai or Sabą išmeskim Jos net mažiau bendro su Lietuva turi. Brazdeikis Kaune gimęs, tik užaugęs Kanadoj. Sabonis gimęs JAV, užaugęs Ispanijoj. Lietuviškai kalba abu vienodai (prastokai). Nekviečiam sabo į rinktinę. Ir dar visus išmetam, kurių žmonos ne lietuvės.
2020-12-28
+7
Atsakyti
Anonimas
Jau daug geriau toks variantas nei juodzio naturalizavimas, kuri pamego daryti dauguma europos saliu.
2020-12-28
+6
Atsakyti
Jaunimas
Geriau rimtas juodaodis zaidejas nei toks grybas kaip Brazdeikis
2020-12-28
-6
Atsakyti
Anonimas
super,nes Lietuvoj talentu badas
2020-12-28
-4
Atsakyti
eh
Tikrai. Joks įžaidėjas pere visą Lietuvos istoriją tokių metų kaip Jokubaitis tokio žaidimo nerodė. Jau prognozuojamas šaukimas į NBA. Grigonis - dar reliatyviai jaunas žaidėjas kuris dar tik turėtų įeiti į karjeros piką, o dabar eurolygos topiniam elite. Turim DAFIGĄ jaunų žaidėjų geriausioj Europos nacionalinėj lygoj(ACB) iš kurių, faktas, kad bent vienas ar du rimti turi išaugti. Lietuviai šiandien - trečia dažiniausia tautybė ACB lygoj, po ispanų ir amerikiečių(ko niekada anksčiau istorijoje nebuvo). Dar pažiūrėsim kurie iš jų kils, o kurie atkris. Saboniukas, JV - kalba patys už save ir dar greitu metu nepasens. Saboniukas dar išvis tik kyla į karjeros piką. Tubelis - jau tampa vienu savo komandos pagrindinių lyderių, stiprioje NCAA ekipoje. Marčiulioniukas - irgi sparčiai tobulėja ir žaidžia prieš neblogo lygio europinius žaidėjus, nors jam dar tik 18. Dar būtų įdomu pasidomėt, ar Lietuva per visą savo istoriją yra turėjusi tiek žaidėjų elitinėje Europos lygoje, kiek turi dabar. Net nekalbu apie aktyvius žaidėjus žalgiryje, ar ten kokio Blaževič, kuriam neseniai suėjo 19-a ateities potencialą, bent jau kaip rolinio žaidėjo. Laksto tokie kaip Rokas Giedraitis ir Artūras Gudaitis, renkantys dviženklį naudingumą. Kada Lietuvos istorijoje dar buvo toks "badas"? Nebent tu tikiesi, kad aikštelėj Lietuvą atstovauti stovės du Saboniai ir trys Dončičiai, jei kalbam apie tokius žaidėjus, kurių gimsta geru atveju - vienas per dešimt metų visame Europos žemyne.
2020-12-28
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 62

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.