Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Trečiojo kėlinio viduryje atsilikinėjusi 15 taškų deficitu Vitorijos „Baskonia“ (8-8) atsakė įspūdingu spurtu, leidusiu nuskinti pergalę Eurolygoje.

18
26
4
64%
7/11

Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama ekipa atsitiesė atkarpa net 23:4 ir savo aikštėje 71:70 (17:30, 22:17, 16:11, 16:12) palaužė Valensijos „Basket“ (10-7).

Nikola Kaliničiui smeigus tritaškį, 24-ąją rungtynių minutę svečiai buvo priekyje 56:41.

Iki tos atkarpos Giedraitis savo sąskaitoje turėjo septynis taškus, per likusį laiką pridėjo dar septynis ir finišavo su 14 taškų (4/4 dvit., 2/7 trit., 0/1 baud.), 5 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais bei 11 naudingumo balų.

Kova po krepšiais išsiskyręs Sedekerskis įmetė 4 taškus (2/3 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, išdalijo 2 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 5 naudingumo balus.

Prieš prasidedant priešpaskutinei minutei rezultatas buvo lygus 68:68, bet svarstykles į baskų pusę nusvėrė Achille Polonaros tritaškis – 71:68.

Kitoje atakoje Polonara blokavo Derricko Williamso tolimą šūvį, kamuolį gynyboje atkovojęs Bojanas Dubljevičius jį prarado prieš Pierria Henry ir „Baskonia“ turėjo progą padidinti savo persvarą.

Visgi Tonye Jekiri prametė iš vidutinio nuotolio, pražanga sustabdytas Martinas Hermannssonas realizavo baudas ir priartino „Valencia“ per tašką – 70:71.

Po Henry netaiklaus tolimo metimo Nikola Kaliničius dar turėjo galimybę išmesti kamuolį, bet metimas nuo beveik vidurio aikštės tikslo nepasiekė ir Vitorijos ekipa dramatiškai apgynė namų teritoriją – 71:70.

Rungtynių MVP tapęs Polonara per 28 minutes sumetė 18 taškų (7/11 dvit., 1/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo net 4 metimus, išprovokavo 3 pražangas bei užfiksavo 26 naudingumo balų pasirodymą.

„Baskonia“: Achille Polonara 18 (7 atk. kam., 4 blk.), Rokas Giedraitis 14 (2/7 trit.), Luca Vildoza ir Alecas Petersas (3/6 trit.) – po 11.

„Basket“: Nikola Kaliničius 16, Fernando San Emeterio 11, Klemenas Prepeličius 10.

Atrinkti (0) Visi (3)
Uz baskonia
Palanki pergale jau maniau pralaimes ilga laika vijosi Zalgiris 6
2020-12-30
-1
Leeds
OK lieka 29sekundes, tu pralaimi vienu tašku ir tavo sprendimas nebauduoti laukti visas 24sec kol bumses sviedinys? Pralošė treneris tikrai keistas sprendimas ką pastebėjo ir komentatorius.