Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

41-erių Mindaugas Lukauskis prisiminė jaunystę, Elvaras Fridrikssonas buvo puikus, o 25 taškų deficitą panaikinę „Šiauliai“ dramatiškai žengė į Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalį.

27
32
100%
6/6
9

Antano Sireikos auklėtiniai namuose 101:74 (26:13, 21:25, 23:19, 31:17) sutriuškino Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

Gruodžio 27 dieną Alytuje įvykusioje antrojo turo dvikovoje pergalę net 25 taškų persvara iškovojo „Dzūkija“ (96:71), tačiau šį vakarą šiauliečiai atsirevanšavo 27 taškais ir bendru rezultatu 172:170 laimėjo šią dviejų mačų seriją.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms šiauliečiai spurtavo 10:0 ir po Elvaro Fridrikssono baudų metimų sumažino bendrą dvejų rungtynių deficitą iki 4 taškų (88:67).

Netrukus Simas Jasaitis pataikė dvitaškį, Kristupas Žemaitis sumetė baudas ir likus minutei dzūkai galėjo lengviau atsipūsti (74:92).

Tačiau rungtynių pabaigoje Fridrikssonas surengė tikrą benefisą, islandas pelnė 9 taškus paeiliui ir po jo dvitaškio su pražanga „Šiauliai“ persvėrė bendrą dvejų rungtynių rezultatą (101:74).

Likus 3 sekundėms Kristupas Žemaitis išmetė lemiamą tritaškį, tačiau jis buvo netaiklus ir Saulės miesto krepšininkai paskendo euforijoje.

Mačo herojumi tapęs Fridrikssonas visas rungtynes griežė pirmuoju smuiku. Gynėjas per 27 minutes pelnė 27 taškus (6/6 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud.), atkovojo 1 bei prarado 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Jam talkino 41-erių Lukauskis, kuris per 27 minutes pelnė 14 taškų (3/6 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.), atkovojo 6, perėmė 2 bei prarado 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

Daugiausia pataiko: Matas Jucikas

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmojo ketvirčio pabaigoje spurtavo 11:0 ir po Martyno Varno tritaškio turėjo 13 taškų pranašumą (26:13).

Antrajame kėlinyje dzūkams pavyko šiek tiek priartėti ir po Artūro Jomanto dvitaškio prieš pat ilgąją pertrauką deficitas sumažėjo iki vienženklio (36:45).

Trečiojo kėlinio viduryje Nikola Vasiljevo auklėtiniai spurtavo 6:0 ir po Mato Juciko dvitaškio priartėjo iki 46:52, tačiau savo ruožtu „Šiauliai“ atsakė dviem tolimais metimais paeiliui ir atstatė dviženklę – 13 taškų persvarą (61:48).

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 27 (9 rez. perd.), Martynas Varnas 15, Kasparas Berzinis 14 (7 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 13, Andy Van Vlietas 10, Arminas Urbutis 9.

„Dzūkija“: Kristupas Žemaitis 24 (4/12 trit., 6 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 13, Matas Jucikas 10 (7 atk. kam.), Simas Jasaitis 9 (10 atk. kam.), Artūras Jomantas 8 (8 rez. perd.), Tomas Pačėsas 6.

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (41)
Na jo
jomantas kai abi baudas pramete supratau, kad nemažai pastatęs tas pensininkas. ruošiasi į pensiją tvarkingai
Bosas
man iskart akyse pasirode jomatas: "idomu ka dabar kalbes tie komentatoriai kurie mus nurase"
a
Pasieke visiska dugna, pralaimejo paskutiniai lenteles komandai tokiu skirtumu- gal geriau keltis i NKL lyga, nei Alytaus zmones graudint.
2021-01-05
bnews nepatingekit ikelti rungtyniu apzvalgos. lkl.lt yra
2021-01-05
-1
Eina sau,o čia tai Šiaulių sugrįžimas buvo.Komanda,kuri visą sezoną blankiai atrodė ir praktiškai jokių šansų neturėjo žengti toliau,sužaidė sezono rungtynes.Čia ir yra taurės gražumas,kai net didelė persvara negarantuoja patekimo į kitą etapą.Šiauliai priminė,kad dar turi savyje tą pergalės dvasią ir iškovojo vieną įspūdingiausių pergalių per pastaruosius keletą metų.
2021-01-05
+6
Egis
"Dzūkijos" grybautojai įsivaizdavo, kad turėdami 25 taškų skirtumą gali betkaip žaisdami atsakomosiose patekt į KMT pusfinalį, o štai ir gavo nuo "Šiaulių" puikią pamoką, kad "neperšokęs griovio nesakyk op.." Labai gerai tokia pamoka visų kitų klubų žaidėjam, kad darbą reikia atlikt iki galo, o ne įpusėjus pradėt jau švęst pergalę.
2021-01-05
+2
tai jau tikrai
dar pirmose rungtynse po 3 keliniu isivaizdavo, kad turedami 30+ tasku skirtuma gali prabirbinti iki 25 leisdami zaisti belekam, ir to uzteks