Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Utenos „Juventus“ Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalyje startavo pergalingai. Šeimininkai 89:87 įveikė Vilniaus „Rytą“ ir prieš į atsakomąją dvikovą, kuri sausio 16-ąją įvyks Vilniuje, atsiveš 2 taškų pranašumą.

Fotogalerija

Tačiau, anot Utenos ekipos vyr. trenerio Žydrūno Urbono, laimėtas mūšis, bet ne karas.

„Pergalė yra pergalė. Nugalėti „Rytą“ yra gerai. Žinoma, darbas dar nepabaigtas ir mes tą puikiai suprantame“, – po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo strategas.

– Rungtynių pabaigoje siekėte įgyti kuo didesnį pranašumą, kiek jums tai buvo svarbu?
– Be jokios abejonės, tai buvo svarbu. Ar turi 2 taškų, ar 6 taškų, ar 10 taškų persvarą – tai yra skirtumas. Todėl padarėme kelis rizikingus sprendimus, kurie yra 50 prieš 50. Arba rungtynės baigiasi lygiosiomis, arba laimi keliais taškais, jokio skirtumo. Bet aišku, turėti tą trapią 2 taškų persvarą yra geriau.

– Ar žaidėjų susikaustymas rungtynių pradžioje rodė, kad komanda išskirtinai jaudinasi prieš tokias atsakingas rungtynes, kuriose jus kažkas vadina serijos favoritu?
– Nepradėkite čia kalbėti apie favoritus. Taip, šiemet mes žaidėme pirmas rungtynes, kurios kažką tikrai lėmė. Praėjusiuose KMT etapuose rungtyniavome prieš Nacionalinės krepšinio lygos komandas ir vis tiek jautėsi lygių skirtumas – natūralu. Šiandien buvo pirmos rungtynės su geru ir grėsmingu varžovu, gera komanda ir teisingai pastebėjote, nes šiandien mes jautėme tam tikrą įtampą.

Ačiū Dievui, kad susiėmėme, nes pradžioje galėjome įsiveržti į priekį 10:0, bet gavosi atvirkščiai. Pradžią pralaimėjome 7:0, nors turėjome tokius laisvus metimus, kad galėjome užsibrėžti tris sekundes, sudainuoti Lietuvos himno pirmą stulpelį ir mesti. Metimai nesukrito, įtampa padarė savo, bet vėliau mes pagavome ritmą, pasivijome varžovus ir buvo visai įdomus vaizdas.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
14
Naudingumas
19
Tritaškiai
50%
4/8
Metimai iš žaidimo
50%
4/8

„Rytas“ žaidžia labai individualiai, komandinių veiksmų pas juos – mažoka. Mes žinojome, kad Andrew Goudelockas mėgsta žaisti vienas, tačiau nežinojome, jog Ryanas Boatrightas irgi taip pat daro – lygiai toks pat identiškas žmogus, kuris žaidžia vienas prieš vieną, dėl to Arnas Butkevičius laksto ratais kvadratais negaudamas kamuolio. Jam sunku. „Rytas“ turi daug aukšto lygio individualiai rungtyniaujančių krepšininkų, tačiau rungtynių pabaigoje mes juos išgaudėme.

– Kiek geresne jūsų komandą padarė Vaidas Kariniauskas?
– Kariniauskas yra geras krepšininkas, bet šiandien ypatingai komandą geresne padarė Vaidas Čepukaitis. Tai yra žmogus, kuris daro juodą darbą, ginasi, pamuša kamuolį, kalba, rodo emocijas ant suoliuko, taip pat ir rūbinėje. Aišku, rūbinėje mes turime labai daug gerų vyrukų. Kai prisijungė dar vienas barzdočius prie kitų barzdylų – bajeriukai neužtyla. Tai yra didžiulė pridėtinė vertė. Čepukaitis mums davė labai daug. Džiugu, kad Mindaugui treniruotėse jis suteikia konkurencijos. Aš labai laimingas, kad jis pas mus atvažiavo.

Kalbant apie Kariniauską, jis yra aukšto lygio įžaidėjas, kuris dar yra šiek tiek per karštas. Rungtynių pabaigoje Vaidas priėmė rizikingų sprendimų, labai norėjo viską padaryti vienas. Bet mes su juo dirbame, dirbsime ir su laiku atrasime idealų variantą.

– Kodėl rizikavote ilgą laiką laikydami aikštelėje Vaidą Čepukaitį su 4 asmeninėmis pražangomis?
– Todėl, kad Mindaugas Kupšas negali žaisti ilgais intervalais. Jis sužaidė geras rungtynes, bet matėsi, kad Mindaugas pavargo ir reikėjo leisti Vaidą. Į vidurio puolėjo poziciją norėjau įmesti Žygimantą Skučą, bet jis labai greitai susirinko 3 asmenines pražangas, netrukus gavo ketvirtą ir rizikuoti nesinorėjo. Vaidu aš pasitikiu, nes jis dažniausiai nepadaro kvailų pražangų ir gerai atrodė gynyboje.

– Donaldas Kairys minėjo, kad iš savo auklėtinių pasigedo greitų atakų. Ar prieš rungtynes akcentavote jų stabdymą?
– Taip, mes žinojome, nes jie tai atviru tekstu deklaruoja, demonstruoja ir „Rytas“ žaidžia bėk ir mesk žaidimą, kur viskas atvira bei avantiūriška. Atsivaro kamuolį ir pila. Aš nieko nesakau, tokia yra trenerio strategija, o mes tą žinojome ir stabdėme. Nepasakyčiau, kad mes šiandien tą dalyką gerai sutvarkėme, nes gavome po porą tritaškių iš Goudelocko ir Boatrighto. Su tokia avantiūra ilgai eiti negali.

– Dėl ko taip jautriai sureagavote į pražangą puolime, kuri jums kainavo techninę nuobaudą?
– Turėdamas mikrofoną norėčiau pašnekėti apie šią situaciją. Buvo laikas, kai tokio pobūdžio pražangos puolime buvo eliminuotos ir švilpiamos vyriškai. Aš nesakau, kad teisėjai suklydo toje situacijoje, galbūt tai buvo mano klaidinga reakcija ir per karštai išreiškiau savo emocijas. Bet ateina tokia tendencija, kad norėdami išprovokuoti pražangą puolime, žaidėjai vaidina – tai matome ir Eurolygoje. Kokia komandai siunčiama žinutė, kai žaidėjas pasistato savo kūną ir nuo menkiausio kontakto griūna?

Taip, kontaktas buvo, bet pražangą puolime aš įsivaizduoju vyrišką: važiuoji su traukiniu, atsistoja bulius – trenki jam tarp ragų ir jis nugriūna. Tai yra pražanga puolime. Tačiau dabar žaidėjai konkrečiai vaidina ir man niekas neįrodys, kad čia yra pražanga puolime. Yra siunčiama žinutė žaisti nevyrišką žaidimą. Ar futbolas įdomus, kai žaidėjai griuvinėja, o po to raitosi 3 minutes? Koktu tokie dalykai ir liūdna, kad jie ateina į krepšinį. Šiandien buvo gero lygio teisėjavimas, čia ne apie tai. Kalbu apie bendrą tendenciją, kuri man kelia šleikštulį. Lukas Uleckas tą daro ištisai.

Nenoriu daug sakyti, tiesiog reikėtų žinoti, kad kai kurie žaidėjai tą labai stipriai daro. Man atrodė, kad toje situacijoje buvo suvaidinta. Vietoje to, kad pelnytume taškus su pražanga, gauname pražangą puolime. Galbūt aš esu neteisus, bet mane erzina tokios situacijos. Jeigu kitose rungtynėse įvyks tas pats, aš būsiu karštas.

– Kokios laukiate varžovų atsakomosios reakcijos rungtynėse Vilniuje?
– Man neįdomu, ką jie darys. Man įdomu, kokie mes būsime – tai yra žymiai svarbiau. Jeigu mes norėsime kraujo taip pat, kaip šiandien, tai bus gerai.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (23)
Fpiz-2
Pastebėjau Lietkabelio Normantą skriaudžia teisėjai šį sezoną už lyg ir neiiššaukiančius kontaktus puolime , bet prisitaikyt aišku irgi reikia.
2021-01-07
+1
Atsakyti
djgaffer
Gal ir pasikėlęs atrodo Urbonas,bet patinka,kad visada tiesą pasako.Tokie žmonės visada imponuoja,nes nieko neslepia ir sako,kaip yra.Po Šaro Urbonas yra tas treneris,kurio interviu žiauriai įdomu paskaityti.Visada naujų perliukų pažeria.
2021-01-07
+2
Atsakyti
x
šiaip tai nieko neįrodė Utena + 2 namuose yra beveik tolygu pralaimėjimui taurės varžybose. jei netikit pažiūrėkit į šiaulius kur atmetė dzūkam - 25 . jei Utenos nusiteikimas bus kažkaip išlošim , o tas jaučiasi tiek iš Kariniausko tiek iš Urbono , gali nieko nebūti. Nors ir Utena atrodo simpatiškiau.
2021-01-07
-1
Atsakyti
Yaya
urbonas tai labai naglas kaimo vaikis. reiktu nusiramint jam. maivosi pries tas kameras
2021-01-07
-1
Atsakyti
Judelis
Pasiziurek tu i Kairy :-D Sneka apie gynyba mitologine kurios niekas nera nei mates nei girdejes apie ja. Ir tokius kaip tu taksistus ragina vis dar tiketi juo :-D
2021-01-07
-1
Atsakyti
Anonimas
kaunas palaiko urbona ir visa utena
2021-01-07
+3
Atsakyti
Anonimas
Kauno valdovas💪
2021-01-07
-1
Atsakyti
o tai koks cia igelimas
Pasake, kaip yra. 10 asistu per rungtynes ta parodo.
2021-01-07
-1
Atsakyti
Tony
urbonas. nevykelis. i kitu darzà lenda. Tiesiai sviesiai sakytu , kad pats ryta noretu treniruot vietoj Kairio , o ne lot ant jo komandos. 5 kart pasiraus per KMT ir gales vel savo vietoj tupet . Gezas
2021-01-07
Atsakyti
Judelis
Smagu matyti tokia rytfanio agonija. Lyg uzmintas sliekas raitosi nuo tiesos :-D
2021-01-07
+1
Atsakyti
Urbonas
Visiskai isjuoke Urbonas sita parodijini treneri. Nes ju demonstruojamas zaidimas istiesu yra tiesiog streetball. Donaldas yra tikras fizrukas :-D
2021-01-07
+1
Atsakyti
Na taip
miesta i kaima gali nuvaryti, bet kaimo is miesto ne :) kaip beatrodytum ir ka besakytum plugo rankenos ia kiseniu kyso.... Amen
2021-01-07
-3
Atsakyti
Wtf
Ką tu čia nuspangai, net nežinai kaip sakosi...
2021-01-07
-1
Atsakyti
lvl
atrodo kad tyciojasi LKL treneriai jau atviru tekstu is Donalduko. Bijau kas bus kai jo klube neliks.. :D tada prabils netik treneriai o ir buve zaidejai :D .
2021-01-07
+3
Atsakyti
del prazangu
tendencija gal tokia ir ateina, ir nelabai cia ka padarysi. Is jos visada pelnosi tie patys zaidejai jei nepastebejot. Ryte tai Butkevicius ir Uleckas. Zalgiry Jokubaitis su Walkupu. Jankunas irgi prie visu savo grammy vertu vaidmenu moka suvaidint ir si. kitose komandose irgi yra zmones pastoviai uzstatantys kelia ir griunantys. Prisitaike prie taisykliu savo ir komandos naudai. Meistriskumas, nematau nieko blogo tame. Snekekit fiboj eurolygoj apie taisykliu traktavimus neverke del to. Urbonas turi kamikadze Zygi kuris nesvaraus zaidimo asas, bet jo nemini kazkodel :)
2021-01-07
+1
Atsakyti
Pagal
Urboną nuneš juve rytą kita savaitę
2021-01-07
-1
Atsakyti
Anonimas
Antraštė tai gera, konkrečiai taip net nesakė, užsiminė tik, o čia atrodo lyg pasikėlusiu ir žeminančiu balsu būtų pasakęs :D Kai kam labai reikia skambių antraščių
2021-01-07
+3
Atsakyti
Bet
Šiaip paskutiniais mėnesiais labai jau visi prikolin a iš ryto.. Nebegerbia visai..
2021-01-07
+3
Atsakyti
Siaip
Šiaip Urbonas ir jo vyrai pagaidino komandą,kuri sakė daužys Žalgirį :)
2021-01-07
+2
Atsakyti
Skucas
Nu Skucas tai nusiramines Juventuse,lyginant koks buvo Urbonas susikalba matosi
2021-01-07
Atsakyti
Urbonui
maziau stumk ant protingu zaideju, ir uleckas ir butkevicius ir zalgiryje jankunas 😀😀😀protingi visi taip daro 💪ziurek savo darzo🤣 tokie va begalviai kaip skucas tegul dauxo visus alkunemis ir tu laimingas 😀😀nera vis kaimo lyga, kad vaziuotum traktorium pries buliu 😀😀😀kolukietis
2021-01-07
-2
Atsakyti
Anonimas
biški padebesiais skraido juvė.
2021-01-07
-4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 23

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Utenos Juventus
Vilniaus Rytas
46%
31/68
Metimai iš žaidimo
47%
30/64
44
Atkovoti kamuoliai
27
22
Rezultatyvūs perdavimai
10
7
Perimti kamuoliai
6
35%
11/31
Tritaškiai
37%
7/19
108
Naudingumas
80

Rungtynių žaidėjai

Vaidas  Kariniauskas
16 PTS
7/15 FG
0/0 FT
Andrew  Goudelock
18 PTS
7/13 FG
3/3 FT
Mindaugas  Kupšas
7 REB
5 DREB
2 OREB
Vilniaus Rytas
Keli žaidėjai
6 REB
Utenos Juventus
Keli žaidėjai
7 AS
Ryan  Boatright
4 AS
1 TO
19 MIN
Bryant  Crawford
19 EFF
67% 2P%
50% 3P%
Maurice  Ndour
17 EFF
75% 2P%
0% 3P%