Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Rokas Giedraitis sužaidė rezultatyviausias rungtynes Eurolygoje nuo lapkričio 19 dienos, Tadas Sedekerskis lemiamoje atakoje sustabdė Mike'ą Jamesą, o jų atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (9-9) nutraukė įspūdingą Maskvos CSKA 12-os pergalių seriją.

18
27
10
2

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai namuose 95:93 (31:19, 15:26, 33:22, 16:26) parklupdė Maskvos CSKA (14-4) ir sugrįžo į pergalių kelią.

Likus pusantros minutės Achille Pononara ir Alecas Petersas smeigė po tritaškį (93:89), tačiau Tornikė Šengelija atsakė dvitaškiu (93:91).

Netrukus puolėjas prametė metimą, galėjusį išlyginti rezultatą, ir likus 14 sekundžių pražanga sustabdytas Luca Vildoza turėjo šansą įtvirtinti baskų pergalę.

Gynėjas pataikė tik vieną baudą (94:91), o likus 9 sekundėms Janis Strelnieks išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir turėjo galimybę išlyginti rezultatą.

Latvis įmetė 2 baudas (93:94), tačiau prametė trečiąją, o prie baudų linijos stojęs Youssoupha Fallas realizavo tik vieną metimą (95:93). Likus 8 sekundėms CSKA galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau Sedekerskis gynyboje puikiai atstovėjo prieš Jamesą – pastarojo dvitaškis buvo netikslus ir „Baskonia“ šventė pergalę.

„Lemiamoje atakoje padariau siaubingą sprendimą“, – po pralaimėjimo savo „Twitter“ paskyroje rašė Jamesas. – Reikia žaisti geriau, bet tai pirma mūsų nesėkmė per 2 mėnesius, negali pykti. Pasimokysime ir judėsime į priekį.“

Giedraitis buvo vienas iš pagrindinių baskų pergalės kalvių. Lietuvis per 31 minutę pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 2/6 trit., 3/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 21 naudingumo balą.

Kitas „Baskonia“ lietuvis Sedekerskis sužaidė rezultatyviausias Eurolygos rungtynes šiame sezone ir per 20 minučių pelnė 8 taškus (1/2 dvit., 2/2 trit.), blokavo 1 metimą bei surinko 6 naudingumo balus.

CSKA nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Jameso žaidimas. Amerikietis per 35 minutes pelnė 20 taškų (3/11 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei surinko 25 naudingumo balus.

„Baskonia“: Pierria Henry (5 atk. kam., 10 rez. perd., 27 naud. bal.) ir Achille Polonara (6 atk. kam., 5 praž.) po 18, Rokas Giedraitis 17, Youssoupha Fallas 16 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 26 naud. bal.), Luca Vildoza 12, Tadas Sedekerskis 8.

CSKA: Mike'as Jamesas 20 (4/8 trit. 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Tornikė Šengelija (5/14 dvit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Joelis Bolomboy (9 atk. kam.) ir Janis Strelnieks po 13, Darrunas Hilliardas 9.

Atrinkti (0) Visi (16)
Sedekerskis
Gerą gynėją turėtume turėti, jeigu ir toliau dirbs vaikis. žaidžiant su CASKu gynybos užduotis buvo tarp Veseley ir James. Liuks turėtį žaidėją, galintį gintis prieš 1-4
2021-01-08
-1
ROKAS kalvis
Lemiamas paskurines 7 ketvirto kelinio minutes prasedejo ant suolo, žaidė tie, kas geriau ginasi, pvz- Sedegerskis, Polonara
2021-01-08
-1
Top 8
Kaip bebutu is Podkastu Vertino deste palei vietas Komandas Tai Baskonia Nepatenka i 8
2021-01-08
-1
Cska
Akivaizdu Kad Trukumo Hacketo Clayburno Idomu Kodel Nebuvo Pabaigoje Laikitas Milotinovicius del Kamuoliu
nini
Pagerintu tolima metima, gal ir M. Zukausko lygi pasieks.
2021-01-08
+1
Armeec
gerai, kad gavo maniskiai, serija reikejo nutraukt
2021-01-08
saunuoliai baskonia kad nugalejo tuos komunistus, jau rasinejo cska instagramuose kaip salta treniruotese, turbut cia ju atmazas buvo pries rungtynes jeigu pralostu.
2021-01-08
+1
dok deve
bet Gedraitis uz Mila 100 kart blogesnis!
2021-01-08
-3
Aga
Labai idomiai sakyciau, kad UKHOV lose labai daug, o Hillard su 9 taskais lose tiek mazai? Tada latvis bauda gale pramete ir James galejo eilini syki herojumi buti. Siaip varzybos grazios akims buvo tikrai, o Cska parode charakteri. Plius truko Hackett labai. O del MILUTINOV MVP tai apgailetinas kartu su VOIGTMANN buvo - o Baskonia nors nedaug turejo 2nd chance progu, bet buvo kertiniai momentai gal 3-4 kartus kai Cska nenusieme kamuolio.