Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Luka Dončičius ir Nikola Jokičius padovanojo tikrą krepšinio spektaklį, kurio pabaiga džiaugėsi slovėno atstovaujami Dalaso „Mavericks“ (4-4).

38
43
67%
10/15
4

Ricko Carlisle‘o auklėtiniai svečiuose per pratęsimą 124:117 (22:28, 21:24, 33:26, 33:31, 15:8) palaužė Denverio „Nuggets“ (3-5) krepšininkus ir pasiekė antrąją pergalę paeiliui.

Dončičius per 43 minutes pelnė 38 taškus (11/15 dvit., 2/7 trit., 10/15 baud.), atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, blokavo metimą bei 8 sykius suklydo. 9 taškus slovėnas surinko vien per pratęsimą.

Jokičiaus sąskaitoje – 38 taškai (10/21 dvit., 4/10 trit., 6/10 baud.), 11 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 3 klaidos. Serbas per ketvirtąjį kėlinį pelnė 17 taškų ir išgelbėjo savo komandą išplėšdamas pratęsimą.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei Jokičius pataikė vieną baudos metimą ir suteikė minimalią persvarą „Nuggets“ ekipai – 107:106. Kitoje atakoje Dončičiaus perdavimas nepasiekė Willey Cauley-Steino ir „Nuggets“ pavyko apsiginti.

Kitoje aikštelės pusėje Gary Harrisas prametė tritaškį, bet Jokičius atkovojo kamuolį puolime. Vis tik šeimininkai dar viena galimybe nepasinaudojo – Murray metimas taip pat skriejo pro šalį, o Dončičius sugriebė atšokusį kamuolį ir kaipmat paprašė minutės pertraukėlės.

Lemiamam išpuoliui „Mavericks“ buvo likusios 7,7 sekundės. Dončičius perdavė kamuolį laisvam likusiam Maxi Kleberiui, kuris likus 2,4 sekundės smeigė tritaškį ir išvedė Dalaso komandą į priekį – 109:107.

„Nuggets“ paskutinę ataką patikėjo Jokičiui, o šis pataikė tolimą dvitaškį su sirena ir išplėšė pratęsimą (109:109).

Pratęsime mūšis ir toliau vyko taškas į tašką, tačiau tuomet Joshas Richardsonas atliko sėkmingą reidą krepšio link, o jau kitoje atakoje atseikėjo tritaškį ir likus pusantros minutės „Mavericks“ persvara išaugo iki 5 taškų – 119:114.

Mike‘as Malone‘as paprašė minutės pertraukėlės, bet „Nuggets“ rezultatyvaus išpuolio surengti nesugebėjo, o kitoje aikštės pusėje Cauley-Steinas realizavo vieną baudos metimą ir dar labiau padidino „Mavs“ pranašumą (120:114).

Vis tik jau po kelių sekundžių Jokičius smeigė tritaškį ir sugrąžino „Nuggets“ į rungtynes – 117:120. Nepaisant to, Dončičius atsakė savo dvitaškiu, o Denverio ekipa į slovėno taškus atsakymo nebepateikė.

Neilgai trukus Dončičius pridėjo dar du baudų metimus ir įtvirtino „Mavericks“ pergalę (124:117).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 38 (10/21 dvit., 4/10 trit., 11 atk. kam.), Jamalas Murray 21 (5/10 dvit., 3/9 trit., 9 rez. perd.), Gary Harrisas 15 (5/5dvit.), Monte Morrisas 11, JaMychalas Greenas 10 (9 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 38 (11/15 dvit., 2/7 trit., 13 rez. perd., 9 atk. kam., 8 kld.), Joshas Richardsonas (3/8 dvit., 2/7 trit.) ir Dorianas Finney-Smithas (4/8 trit.) po 14, Bobanas Marjanovičius 12 (5/7 dvit.), Timas Hardaway 11 (3/8 trit.).