Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgirio“ nesustabdė ir Eurolygos autsaideris. Pirmus du kėlinius šeimininkus gąsdinęs Maskvos srities „Chimki“ galiausiai kapituliavo – 75:102.

Fotogalerija

39 taškus per trečiąjį kėlinį įmetę žalgiriečiai antrąją mačo dalį laimėjo 63:27.

Karjeros rungtynes penktadienio vakarą sužaidė Joffrey Lauvergne'as – 29 taškai, 9 atkovoti kamuoliai ir 38 naudingumo balai per 23 minutes.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą šeštąja pergale paeiliui pasibaigusiose rungtynėse.

Joffrey Lauvergne'as – 10 balų
23 min., 29 tšk. (13/14 dvit., 3/3 baud.), 9 atk. kam., 2 rez. perd., 38 naud. balai.

Nuotr. BNS

Tai, kad Lauvergne'o laukia neeilinis vakaras, buvo galima nujausti dar pirmajame kėlinyje – „Chimki“, atkirsdami kauniečių tritaškius, palikdavo laisvą baudos aikštelę, kur prancūzas nuo pirmųjų minučių neturėjo varžovų. Joffrey yra vienas greičiausiai po užtvarų besisukantis aukštaūgis Eurolygoje ir tuo Rimo Kurtinaičio kariauna įsitikino skaudžiausiu būdu – Lauvergne'as tapo turo MVP. Taip pat verta pagirti aukštaūgį už pirmą perdavimą atkovojus kamuolį, kuris ne kartą žalgiriečiams leido pereiti į greitą puolimą.

Marius Grigonis – 9,5 balo
27 min., 18 tšk. (3/4 dvit., 4/5 trit.), 8 rez. perd., 3 kld., 21 naud. balas.

Nuotr. BNS

Nors rungtynes Marius pradėjo nervingai ir neišvengė klaidelių, nuo pirmųjų minučių jautėsi jo kūryba aikštėje, o tai leido užfiksuoti ir karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą. Po trejų ne tokių sėkmingų rungtynių atakuojant iš toli (3 iš 14 trit.) Grigonis puikiai realizavo metimus ir vėl buvo žmogus numeris vienas, aplink kurį sukosi „Žalgirio“ puolimas. Žalgirietis gynyboje prižiūrėjo Aleksejų Švedą ir be poros klaidų pirmoje mačo dalyje priekaištus Grigoniui už darbą prie savojo krepšio būtų sunku sugalvoti.

Nigelas Hayesas – 9 balai
25 min., 14 tšk. (1/2 dvit., 2/3 trit., 6/6 baud.), 3 atk. kam., 19 naud. balų.

Nuotr. D.Lukšta

29
38
9
100%
3/3

Dar vienos solidžios Nigelo rungtynės, su labai gerais sprendimais abiejose aikštės pusėse. Hayesas toliau įrodinėja, jog yra vienodai geras žaisdamas tiek ketvirtoje, tiek trečioje pozicijose, o jo pavojingumą puolime per pastarąsias šešerias rungtynes stipriai išaugina pataikymas iš toli – 15 tritaškių iš 22.

Thomasas Walkupas – 8 balai
20 min., 7 tšk. (2/5 dvit., 1/4 trit.), 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam., 0 kld., 5 išpr. praž., 15 naud. balų.

Walkupui metimai vėl nekrito geru procentu, tačiau jis solidžiais skaičiais užpildė visas pagrindines statistikos kategorijas nė karto nesuklysdamas. Be sykį į kairę pusę praleisto Viačeslavo Zaicevo, Thomasas atliko labai gerą darbą gynyboje, laimėjęs praktiškai visas mikrodvikovas. Įdomu, jog sužaidus 18 rungtynių, gynėjas yra išmetęs ir pataikęs po tiek pat dvitaškių ir tritaškių metimų – po 21 iš 58.

Martinas Gebenas – 8 balai
9 min., 6 tšk. (3/4 dvit.), 8 atk. kam., 14 naud. balų.

Lauvergne'as su Rubitu žaidžia gerai ir dėl to Martinas Schilleris pastaruoju metu sunkiai Gebenui randa vietą rotacijoje, tačiau tokie pasirodymai, kaip prieš „Chimki“, austrą priverčia galvoti, kaip suteikti daugiau laiko ir lietuviui. Vos per 9 aikštėje praleistas minutes Gebenas pakartojo karjeros naudingumo balų rekordą bei pagerino atkovotų kamuolių geriausią rezultatą. Su milžiniška agresija žaidęs Martinas įrodinėja, jog yra vertas ilgesnių žaidimo minučių, o tai yra malonus galvos skausmas Schilleriui.

Lukas Lekavičius – 7 balai
20 min., 8 tšk. (3/5 dvit., 2/2 baud.), 4 rez. perd., 3 kld., 5 išpr. praž., 11 naud. balų.

3 klaidos buvo blogiausias rezultatas komandoje (kartu su Grigoniu), tačiau Lekavičius, nepaisant to, sužaidė neblogas rungtynes. Matosi, jog Schilleris Lekavičiui komandoje mato specialų vaidmenį – žengus į aikštę pagyvinti žaidimą ir prasiveržimais bei kamuolio numetimais draskyti oponentų gynybą, o tai jam daryti penktadienį sekėsi.

Paulius Jankūnas – 7 balai
16 min., 4 tšk. (4/4 baud.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 8 naud. balai.

Nors varžovai ir žaidė neparankiu Jankūnui penketu, įsiminė tik vienas epizodas, kai kapitonas palei galinę liniją praleido Sergejų Karasiovą. Puolime veteranas eilinį sykį įrodė, jog vis dar yra vienas geriausių žaidėjų bonuso situacijose – trečiajame kėlinyje Paulius išprovokavo dvi gudrias pražangas. Tiesa, šioje dvikovoje nutrūko dviženklių naudingumo balų pasirodymų serija.

Artūras Milaknis – 5 balai
19 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit.), 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Milaknis visus savo taškus susirinko prasiveržimais – sykį praėjęs į kairę pusę, o po ilgosios pertraukos pademonstravo ir staigumą, kuomet paliko oponentą už nugaros. Dvikova, kuomet snaiperis progų atakuoti iš toli praktiškai neturėjo, tačiau tai ir nebuvo vakaras, kad žūtbūt reikėtų Artūro pagrindinio ginklo.

Rokas Jokubaitis – 5 balai
22 min., 4 tšk. (1/4 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 0 kld., 3 naud. balai.

Rungtynes Jokubaitis pradėjo neužtikrintai, o sykį buvo apdovanotas ir galingu Zaicevo bloku bei mačą baigė pataikydamas 1 metimą iš 6. Vis dėlto rungtynių pabaigoje į Roką nukrypo visos prožektorių šviesos, kuomet jis baudų metimais pelnė 100-ąjį tašką ir pradžiugino visą kauniečių atsarginių suolelį. Gynyboje sykį įžaidėjas nuėjo per toli į pagalbą ir už tai Ericas McCollumas nubaudė tritaškiu, bet taip pat reikia prisiminti, kaip tas pats McCollumas vargo varydamasis kamuolį prieš 20-metį.

Augustine'as Rubitas – 4 balai
14 min., 6 tšk. (2/5 dvit., 2/4 baud.), 3 atk. kam., 4 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Rubitas šiose rungtynėse pasitraukė į Lauvergne'o šešėlį. Aukštaūgis išsiskyrė galingu dėjimu pirmojo kėlinio pabaigoje, tačiau ir buvo vienintelis žalgirietis, prametęs baudų metimus.

Atrinkti (0) Visi (23)
Tavo architektas
Dėkoju, už visas Žalgirio dovanas, Kalėdų, naujųjų metų...sergančiam žmogui tai labai svarbu.