Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Bruklino suformuota didžioji trijulė, Luka Dončičiaus pamokos LaMelo Ballui, Kristapo Porzingio sugrįžimas, JV siautulys, „Trail Blazers“ duetas – visa tai ir dar daugiau – sausio 14-osios NBA pulse.

Sausio 14-osios NBA pulsas

DERBIS. „Madison Square Garden“ arenoje įvyko Niujorko derbis tarp „Knicks“ ir „Nets“ klubų, kur pergale džiaugėsi pastarieji – 116:109.

Nugalėtojams Kevinas Durantas įmetė 26 taškus (7/13 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), „Knicks“ ekipoje su 30 taškų (11/18 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud.) išsiskyrė Juliusas Randle'as.

„Knicks“ lietuvis Ignas Brazdeikis ant parketo nepasirodė.

LAUKIMAS. „Nets“ gyvena laukimo nuotaikomis – artimiausiu metu prie komandos turėtų prisijungti mainų būdu atvykstantis Jamesas Hardenas, o taip pat ir kurį laiką nesirodantis Kyrie Irvingas.

Vis dėlto Durantas po rungtynių dar nenorėjo kalbėti apie Hardeno atvykimą, kol lyga oficialiai nepatvirtino šio perėjimo, o vyr. treneris Steve'as Nashas atviravo, jog naujų žinių apie Irvingą neturi.

IŠRETĖJĘ. Naujojo Orleano „Pelicans“ vertėsi be trijų starto penketo žaidėjų, Ziono Williamsono, Lonzo Ballo ir Erico Bledsoe, o tuo pasinaudojo namuose žaidę Los Andželo „Clippers“ – 111:106.

NETIKĖTAS GINKLAS. Komandos lyderių nebuvimu puikiai pasinaudojo „Pelicans“ antrametis Nickeilas Alexanderis-Walkeris.

Pirmą kartą sezone rungtynes starto penkete pradėjęs kanadietis užfiksavo du karjeros rekordus – 37 taškai (10/15 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.) ir 8 atkovoti kamuoliai. Krepšininkas vien per trečiąjį ketvirtį surinko 15 taškų.

SUGRĮŽIMAS. Dalaso „Mavericks“ sulaukė Kristapo Porzingio sugrįžimo ant parketo po kelio operacijos.

Latvis sužaidė pirmąsias rungtynes nuo spalio mėnesio ir mače su Šarlotės „Hornets“ per 21 minutę įmetė 16 taškų (2/7 dvit., 4/9 trit.) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Stengiausi padaryti kuo daugiau per minutes, kurias praleidau aikštėje, – po rungtynių sakė Porzingis. – Kartais nepavyksta priimti geriausių sprendimų, kai trykšti noru žaisti agresyviai. Bet viskas gerai, tai – viso to dalis. Norėjau būti veržlus vos tik žengus į aikštę.“

PAMOKOS. „Mavericks“ 104:93 išvykoje parklupdė „Hornets“, o Dončičius davė pamokų lygos naujokui LaMelo Ballui.

Slovėnas sumetė 34 taškus (9/16 dvit., 5/9 trit., 1/2 baud.), atkovojo 13 kamuolių, išdalijo 9 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 metimus, taip pagerindamas asmeninį rekordą.

Tuo metu LaMelo dvikova nesusiklostė – 4 taškai (2/4 dvit., 0/4 trit., 0/1 baud.), 7 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai per 25 minutes.

SIAUTULYS. Memfio „Grizzlies“ iškovojo trečiąją pergalę paeiliui, o Jonas Valančiūnas surengė geriausią sezono pasirodymą.

Tenesio valstijos ekipa išvykoje 118:107 įveikė Minesotos „Timberwolves“, o JV buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

Lietuvis aikštėje praleido 30 minučių ir per jas įmetė 24 taškus (11/18 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.) ir atkovojo 16 kamuolių. Šie rodikliai šį sezoną – geriausi.

Vidurio puolėjas dar atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, 5 sykius prasižengė ir sykį suklydo.

Sausio 13-oji. Lietuvai minint Laisvės gynėjų dienos 30-metį, Valančiūnas rungtynėse pasirodė su išskirtine apranga, kurioje atsispindėjo šalies trispalvė.

PASISMAGINO. Los Andželo „Lakers“ iškovojo antrą didžiausią sezono pergalę, išvykoje 128:99 sutriuškinę Oklahomos „Thunder“.

Nugalėtojams LeBronas Jamesas per 27 minutes pelnė 26 taškus (4/12 dvit., 5/8 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Didžiausia NBA čempionų pergalė šį sezoną buvo iškovota 36 taškų persvara prieš „Timberwolves“.

REKORDAS. „Lakers“ užfiksavo geriausią klubo pasiekimą, sezoną pradėdami 7 pergalėmis išvykoje.

„Išvykose turime bunkerio mentalitetą, būname tik kartu visa komanda. Prie to prisideda COVID-19 draudimai ir tai mums padeda geriau susikoncentruoti“, – teigė LeBronas.

BENEFISAS. Damianas Lillardas pelnė 40 taškų (5/8 dvit., 6/15 trit., 12/12 baud.), iš kurių paskutinius 8 per lemiamas 4 minutes, kurie garantavo Portlando „Trail Blazers“ pergalę prieš Sakramento „Kings“ – 132:126.

Lillardas per 42 minutes dar atliko 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė 3 ir atkovojo 1 kamuolį.

DUETAS. Lillardo komandos draugas C.J. McCollumas pelnė 28 taškus (4/7 dvit., 6/16 trit., 2/4 baud.) ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o toks dueto pasirodymas įeis į Portlando klubo metraščius.

Paskutinį kartą 25 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų ribą komandos duetas pasiekė 1992-aisiais, kai Clyde'as Drexleris surinko 34 taškus ir 12 rezultatyvių perdavimų, o Terry Porteris pridėjo 25 taškus ir 10 rezultatyvių perdavimų.

PAKARTOJO. „Blazers“ dvikovoje įmetė 23 tritaškius ir pakartojo klubo rekordą.

TREČIĄKART. Milvokio „Bucks“ jau trečią sykį šį sezoną įrodė savo pranašumą prieš Detroito „Pistons“ – 110:101.

Nugalėtojams Giannis Antetokounmpo per 34 minutes sumetė 22 taškus (5/10 dvit., 2/5 trit., 6/10 baud.), sugriebė 10 kamuolių, išdalijo 10 rezultatyvių perdavimų, 5 kartus suklydo ir blokavo 3 metimus. Tai buvo 20-asis graiko karjeros trigubas dublis.

Deividas Sirvydis trenerio sprendimu ant parketo nepasirodė.