Nuotr.: zalgiris.lt/BasketNews.lt iliustracija
Nuotr. zalgiris.lt/BasketNews.lt iliustracija

Kauno „Žalgiris“ savaitę Rusijoje užbaigė antru pralaimėjimu – 65:77 nusileista Sankt Peterburgo „Zenit“.

15
28
90%
9/10
8

Martino Schillerio auklėtiniams trūko geresnio pataikymo iš žaidimo – 19 dvitaškių iš 43 ir 5 tritaškiai iš 18.

Gynybinio plano rungtynėse naudingiausiai „Žalgirio“ gretose žaidė Thomasas Walkupas – 12 taškų, 2 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai, 2 klaidos, 5 išprovokuotos pražangos ir 13 naudingumo balų.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą Sankt Peterburge.

Thomasas Walkupas – 8 balai
23 min., 12 tšk. (3/4 dvit., 0/4 trit., 6/6 baud.), 2 rez. perd., 4 per. kam., 2 kld., 5 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. zalgiris.lt

Tritaškiai nekrito, kurti pikenrolus sekėsi sunkiai, tačiau Walkupas varžovams atsakė fiziškumu, išprovokavo 5 pražangas ir su 12 taškų buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas. Vis dėlto gražiausi žodžiai Thomasui atitenka ne už puolimą, o už darbą gynyboje. Walkupas visas rungtynes savo kišenėje laikė Keviną Pangosą, kuris suklydo 6 kartus, o žalgirietis perėmė 4 kamuolius.

Rokas Jokubaitis – 7 balai
21 min., 8 tšk. (3/7 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 0 kld., 6 išpr. praž., 11 naud. balų.

Rokas labai gerai įėjo į rungtynes, naudojosi Vitalijaus Fridzono lėtumu ir pirmoje mačo pusėje buvo vienas didžiausių „Žalgirio“ šviesulių. Po pertraukos Jokubaitis nebebuvo toks pastebimas, bet išliko agresyvus ir pagerino asmeninį išprovokuotų pražangų rekordą Eurolygoje. Gynyboje lietuvis taip pat kurį laiką sėkmingai prisidėjo prie Pangoso priežiūros, tik įsiminė epizodas pirmajame kėlinyje, kai Rokas per giliai nuėjo į pagalbą ir varžovai už tai nubaudė trimis taškais.

Lukas Lekavičius – 7 balai
17 min., 11 tšk. (3/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 2 rez. perd., 1 kld., 3 išpr. praž., 12 naud. balų.

Lekavičiaus startas buvo labai sunkus – stringančios atakos, dvi greitos pražangos, iš kurių viena bonuso situacijoje toliau už tritaškio, ir mažiau nei trys aikštėje praleistos minutės iki pertraukos. Antroje rungtynių pusėje išvydome visai kitokį Luką, kuris savo prasiveržimais ir floateriais išlaikė žalgiriečius kovoje, įmesdamas 8 iš pirmųjų 15 Lietuvos čempionų taškų.

Marius Grigonis – 6 balai
27 min., 10 tšk. (3/7 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud.), 2 rez. perd., 2 kld., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Sunkus mačas Grigoniui, kuriam varžovai skyrė ypatingą dėmesį gynyboje. Pirmoje mačo pusėje Marius pernelyg įsivėlė į diskusijas su arbitrais, kas jį išmušė iš vėžių. Mateušas Ponitka viso mačo metu pasiūlė didžiulį kontaktą Grigoniui, o prie ne ypatingo pasirodymo prisidėjo ir pora pramestų tritaškių iš gerų padėčių. Tai nebuvo kažkuo labai blogas lietuvio mačas, tačiau Grigonis šiemet jau išlepino „Žalgirio“ fanus prie žymiai geresnių pasirodymų.

Joffrey Lauvergne'as – 5 balai
24 min., 11 tšk. (5/7 dvit., 1/1 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 5 praž., 8 naud. balai.

Nuotr. D.Lukšta

Tampa tendencija, kad tradiciniai varžovų centrai dominuoja prieš Lauvergne'ą, o ne išimtimi tapo ir Artūro Gudaičio pasirodymas. Prancūzas atrodė sutrikęs gynyboje, kur ne tik neatsitverdavo tiesioginio oponento, bet ir priimdavo blogus sprendimus komandinėse pagalbose. „Zenit“ praktiškai eliminavo efektyvų kauniečių pikenrolą su Joffrey, tačiau jis vis tiek sugebėjo surinkti dviženklį taškų skaičių, porą sykių sėkmingai užbaigęs ataką žaidimu nugara į krepšį.

Artūras Milaknis – 5 balai
22 min., 6 tšk. (0/1 dvit., 2/3 trit.), 1 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Milaknis sykį su dvitaškiu paskubėjo, tačiau net ir tokioje dvikovoje, kur buvo labai mažai tranzicijos, o specialių derinių snaiperiui taip pat trūko, veteranas įsūdė du tritaškius. Vis dėlto galbūt šiek tiek per ilgai Artūras buvo laikomas aikštėje, atsižvelgiant, kad jam puolime nebuvo kuriamos progos. Gynyboje porą sykių žalgirietis nesusitvarkė su greitesniu ir fiziškai stipresniu už save Ponitka.

Nigelas Hayesas – 4 balai
25 min., 3 tšk. (0/2 dvit., 1/4 trit.), 3 atk. kam., 2 per. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Ne Nigelo rungtynės. Puolime krepšininkas buvo absoliučiai nepastebimas iki ketvirtojo kėlinio, kuomet pataikė metimą iš toli. Ir tai buvo viskas, ką Hayesui prie varžovų krepšio pavyko sukurti naudingo. Komandinėje gynyboje taip pat pasitaikė vėlavimų, kurie žalgiriečiams kainavo taškus ir tai po ilgos pertraukos buvo vienas slogesnių amerikiečio pasirodymų.

Martinas Gebenas – 4 balai
8 min., 0 tšk. (0/2 dvit.), 4 atk. kam., 2 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Per trumpą laiką 4 atkovoti kamuoliai puolime tikrai yra solidu, tačiau viename iš epizodų Gebenas persistengė ir tai kainavo du baudų metimus į „Žalgirio“ krepšį. Vis dėlto Martinas nesulaukė daugiau laiko aikštėje, nes gynyboje sunkiai sekėsi skaityti situacijas ir varžovai tuo naudojosi.

Augustine'as Rubitas – 3 balai
15 min., 4 tšk. (2/6 dvit.), 2 atk. kam., 3 praž., -1 naud. balas.

Rubitą buvo bandoma išnaudoti pikenpopais prieš Gudaitį, kas yra logiška, tačiau metimai geru procentu nesukrito, o daugiau krepšininkas kažkuo pernelyg neišsiskyrė. Kovojant dėl kamuolio puolime Augustine'as padarė analogišką klaidą kaip Gebenas, pažeisdamas taisykles bonuso situacijoje.

Paulius Jankūnas – 2 balai
19 min., 0 tšk. (0/2 dvit.), 4 atk. kam., 2 kld., -1 naud. balas.

Atrodė, kad įvykiai ant „Sibur“ arenos parketo Jankūnui buvo per greiti, o varžovai – pernelyg fiziški. Kapitonas prametė ne tik abu metimus, bet ir po ilgo laiko sužingsniavo, o ketvirtajame kėlinyje nepagavo labai gero perdavimo, kur turėjo būti du garantuoti taškai.

Atrinkti (0) Visi (3)
Lovernas 1v1 nulinis žaidėjas. Prisiminkit, kaip Davies galėdavo vienas apžaist varžovą... Nigelis prie bet kokio kietesnio varžovų žaidimo irgi dingsta. Juokinga šiek tiek, kaip Jokubaitis, į areną tėvų atvežtas daugiausiai kiaušų turi veržtis. Gauna bloką kiekvienas varžybas, bet bent nebijo. Labai trūksta fiziškumo Žalgiriui.