Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Madrido „Real“ (13-7) šturmą paskutinėmis minutėmis ir per paskutinę ataką atlaikiusi Belgrado „Crvena Zvezda“ (7-13) triumfuoja Ispanijos sostinėje.

13
21
3
75%
3/4

Dejano Radonjičiaus vadovaujama komanda pirmadienį įvykusiose nukeltose rungtynėse 79:77 (23:22, 19, 21:18, 13:19) patiesė vieną iš Eurolygos lyderių.

Likus žaisti 5,6 sekundės, kamuolys priklausė „Real“, o jį prisiėmęs Trey Thompkinsas bandė veržtis palei šoninę liniją, tačiau varžovų užspaustas amerikietis atliko perdavimą Jaycee Carrollui.

Gynėjas iš vidutinio nuotolio netiksliai atakavo krepšį ir „WiZink Center“ arenoje aidėjo Serbijos klubo krepšininkų džiaugsmas – 79:77.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei, „Crvena Zvezda“ buvo priekyje 76:69, bet dvitaškį pataikęs Jeffery Tayloras inicijavo „Real“ spurtą.

Kitoje atakoje Walteris Tavaresas dukart atkovojo kamuolį puolime, tačiau ore su varžovu susidūręs Rudy Fernandezas skaudžiai krito ant parketo ir nebegalėjo tęsti rungtynių dėl nugaros skausmų.

Po papildomos peržiūros teisėjai, tarp kurių buvo ir lietuvis Gytis Vilius, Branko Lažičiui skyrė nesportinę pražangą. Trey Thompkinsas įmetė abi baudas, Jaycee Carrollas prametė iš toli ir amerikietis staigiai prasižengė prieš Corey Waldeną.

Serbus į priekį vedęs Waldenas pataikė abi baudas ir išlaikė „Crvena Zvezda“ persvarą 78:73.

Po minutės pertraukėlės Carrollas išprovokavo pražangą, realizavo metimus nuo baudų metimų linijos, Quino Colomas suklydo, Nicolas Laprovittola pataikė baudas ir „Real“ deficitas sumenko iki taško – 77:78.

Prie baudų metimų linijos pasiųstas Colomas įmetė vieną baudą iš dviejų ir Pablo Laso kariaunai sužibo viltis – 77:79, bet paskutinė ataka baigėsi netaikliu dvitaškiu.

Belgrado klubui nepadėjo vienas lyderių Jordanas Loydas.

Waldenas per 23 minutes sumetė 18 taškų (3/6 dvit., 3/6 trit., 3/4 baud.).

„Real“ įžaidėjas Nicolas Laprovittola Eurolygoje užfiksavo pirmąjį karjeros dvigubą dublį: pelnė 10 taškų (0/2 dvit., 2/7 trit., 4/4 baud.) ir išdalijo 10 rezultatyvių perdavimų.

„Crvena Zvezda“ dar penktadienį 71:91 neturėjo šansų prieš Valensijos „Basket“.

„Real“: Rudy Fernandezas 11 (3/6 trit.), Nicolas Laprovittola (10 rez. perd.), Gabrielis Deckas, Trey Thompkinsas ir Jeffery Tayloras – po 10.

„Crvena Zvezda“: Corey Waldenas 18, Ognjenas Dobričius 13, Duopas Reathas 10.