Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Jameso Hardeno ir Kevino Duranto tandemo raškomi vaisiai, pristabdytas Luka Dončičius, Victoro Oladipo debiutas „Rockets“ gretose, be Jono Valančiūno sėkmingai rungtyniaujanti „Grizzlies“ ekipa – visa tai ir dar daugiau – sausio 19-osios NBA pulse.

Sausio 19-osios NBA pulsas

KAIP SENAIS, GERAIS LAIKAIS. Kevino Duranto ir Jameso Hardeno tandemas šiąnakt veikė lyg Oklahomos „Thunder“ laikais, o jų vedamas Bruklino „Nets“ 125:123 parklupdė Milvokio „Bucks“ ekipą.

Bruklino ekipos žvaigždės kartu surinko 64 taškus. Hardenas pelnė 36 taškus, Durantas pridėjo 30 ir lemiamą tritaškį, atnešusį pergalę.

Į mainų sūkurį sezono pradžioje patekęs Hardenas tapo pirmuoju „Nets“ krepšininku istorijoje, kuris klube debiutavo du sykius paeiliui pasiekdamas 30 taškų ribą.

„Bucks“ tempė su trigubu dubliu flirtavęs Giannis Antetokounmpo, kuris atseikėjo 34 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

GRĮŽTA SU TRENKSMU. 2019-ųjų NBA finalo serijos tarp San Francisko „Golden State Warriors“ ir Toronto „Raptors“ penktajame mače Kevinas Durantas nusitraukė Achilo sausgyslę ir ilgam iškrito iš rikiuotės.

Achilo trauma krepšinyje, ko gero, pati sunkiausia ir po tokio sužeidimo krepšininkai dažniausiai aikštelėje primena savo paties šešėlį. Vis dėlto Durantas laužo šį stereotipą ir ant parketo grįžo trankiai bei už tai sulaukė įvertinimo.

„Nets“ vedlys praėjusią savaitę fiksavo 34 taškų, 5,3 atkovoto kamuolio ir 8 rezultatyvių perdavimų rodiklius bei buvo išrinktas naudingiausiu Rytų konferencijos savaitės žaidėju.

Geriausio Vakarų konferencijos savaitės žaidėjo apdovanojimo sulaukė Damianas Lillardas, rinkęs po 30,3 taško, 5,3 atkovoto kamuolio ir 7,3 rezultatyvaus perdavimo.

PRISTABDYTAS. Toronto „Raptors“ namuose 116:93 sutriuškino Dalaso „Mavericks“, o pagrindinis Kanados ekipos raktas į pergalę buvo pristabdytas Luka Dončičius.

Slovėnas strigo geležinėje šeimininkų gynyboje ir per 35 minutes surinko 15 taškų (4/8 dvit., 0/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 3 kartus.

Dalaso ekipa dar pirmajame kėlinyje liko be iš aikštės išvaryto vyriausiojo trenerio Ricko Carlisle'o.

SILPNOS NAMŲ SIENOS. Los Andželo „Lakers“ dramatiškoje kovoje 113:115 nusileido „Golden State Warriors“ ir tai Kalifornijos ekipai buvo ketvirtoji nesėkmė.

Įdomus faktas, kad visus 4 pralaimėjimus NBA čempionai patyrė namuose ir frazė, jog namų sienos padeda, LeBronui Jamesui ir jo kariaunai kol kas negalioja.

Rungtynių herojumi galėjęs tapti, tačiau lemiamą tritaškį prametęs LeBronas pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei tiek pat kartų suklydo.

Nugalėtojus į priekį vedė Stephenas Curry, kuris per 36 minutes įmetė 26 taškus atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 4 kartus.

DEBIUTAS. Grandioziniuose mainuose sezono pradžioje atsidūręs ir iš Indianapolio į Hjustoną persikėlęs Victoras Oladipo galingai debiutavo „Rockets“ gretose.

Gynėjas per 32 minutes pelnė 32 taškus, atkovojo 5 kamuolius atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei 7 sykius suklydo, tačiau jo vedami „Rockets“ išvykoje 120:125 turėjo pripažinti Čikagos „Bulls“ pranašumą.

ĮSIBĖGĖJA. Į COVID-19 sveikatos ir saugumo protokolą įtrauktas Jonas Valančiūnas vis dar negali žengti į aikštelę, tačiau panašu, jog be lietuvio likusi Memfio „Grizzlies“ turi kitų ginklų.

Tayloro Jenkinso auklėtiniai namuose 108:104 parklupdė Finikso „Suns“ ir tai buvo penktoji „Grizzlies“ klubo pergalė iš eilės.

Nugalėtojus į priekį vedė Ja Morantas, kuris per 34 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir suklydo 4 kartus.

Valančiūno ekipa su 7 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais žengia aštuntoje Vakarų konferencijos vietoje.

IŠKRITO. Sausio 16-osios mače prieš Atlantos „Hawks“, vienas iš Portlendo „Trail Blazers“ vedlių C.J. McCollumas pirmajame ketvirtyje patyrė šiurpią pėdos traumą ir aikštelėje nebepasirodė.

Šįryt paaiškėjo, jog gynėjui skilo pėdos kaulas ir jis be krepšinio turės praleisti mažiausiai 4 savaites, o po šio laikotarpio 29-erių krepšininko sveikatos būklė bus vertinama iš naujo.

McCollumui šis sezonas yra geriausias karjeroje – 26,7 taško, 3,9 atkovoto kamuolio ir 5 rezultatyvūs perdavimai per 33 minutes.