Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Dar 2020-ųjų lapkritį Prienų „CBet“ buvo viena karščiausių Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) ekipų, kuri su Marquiso Wrighto ir Regimanto Minioto tandemu rimtai kibo į atlapus ne tik antrojo ešelono ekipoms, bet ir turnyrinės lentelės lyderėms – Kauno „Žalgiriui“ bei Vilniaus „Rytui“.

Šį sezoną metami dvitaškiai

54%
23,0
Pataiko: 23,0
Taiklumas: 53,7%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 36
Blogiausias pasiekimas: 15
Daugiausia pataiko: Regimantas Miniotas

Vis dėlto buvo laiko klausimas, kada įspūdingus skaičius fiksuojantis Miniotas pakels sparnus į pajėgesnį klubą. Taip ir nutiko – lapkričio pabaigoje aukštaūgis išvyko į saulėtąją Ispaniją, o sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje Prienuose atsivėrė milžiniška spraga.

Kurį laiką prieniškių strategui Mantui Šerniui teko kamšyti šią didelę skylę jaunimu, daugiau žaidybinio laiko duoti Einarui Tubučiui, bet nuo Minioto išvykimo per septynis mačus „CBet“ iškovojo vos 2 pergales ir klube pribrendo permainos.

Po beveik dviejų mėnesių laukimas baigėsi. Praėjusį sekmadienį klubas paskelbė, jog stiprinasi Demetriusu Treadwellu, 201 cm krepšininku, kuris, nepaisant žemo ūgio sunkiojo krašto puolėjo pozicijai, buvo išrinktas geriausiu Izraelio krepšinio lygos kovotojų dėl atšokusių kamuolių.

Profesionalo karjerą pradėjęs egzotiškosios Argentinos aukščiausioje lygoje, 29-erių amerikietis greitai įrodė savo vertę ir vos per dvejus metus užkopė į Izraelio pirmenybes, kurios patenka tarp 10-ies stipriausių Europos lygų.

Nepaisant savo nestandartinio pozicijai ūgio, Treadwellas toli gražu nebuvo statistas. Intensyvumo bei kovingumo aikštelėje nestokojantis atletas Eilato „Hapoel“ ekipoje grojo pirmuoju smuiku, rinkdamas po 12,9 taško bei atkovodamas po 9,2 kamuolio ir tapdamas 2017-2018-ųjų Izraelio aukščiausiojo diviziono geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių.

2018-2019 sezone iš Akrono kilusiam aukštaūgiui teko paragauti ir lietuviško prieskonio. Prancūzijoje, Nantero 92 ekipoje Treadwellas kartu rungtyniavo su Adu Juškevičiumi, kuris ir padėjo apsispręsti pasirinkti Lietuvos klubą.

„Su Adu Kalbėjomės telefonu prieš kelias dienas, kuomet pasirašinėjau sutartį. Jis pasakė, jog „CBet“ yra puikus klubas ir užsiminė, kad jei man reikės kokios pagalbos būnant Lietuvoje, jis pagelbės“, – faktorių, bandant apsispręsti, atskleidė Treadwellas.

Tiesa, aukštaūgis į Lietuvą atvyksta krepšinio nežaidęs daugiau nei metus. 2019 metų rudenį Treadwellas sugrįžo į Izraelį ir jau lapkričio mėnesį treniruotės metu susilaužė blauzdikaulį, kuris laikinai sustabdė karjerą.

Nepaisant žingsnio atgal, Treadwellas ramina, jog yra visiškai pasiruošęs ir traumos jau praeityje.

„Jaučiuosi visiškai pasiruošęs žaisti ir atiduoti save 100 procentų. Atvykęs tikiuosi iškart padaryti teigiamą įtaką bei sustiprinti komandą, kad taptume geriausiais, kokiais tik galime būti“, – energingai kalbėjo „CBet“ naujokas.

Deja, Treadwello debiuto Prienuose dar teks palaukti. Krepšininkas šiuo metu laiką leidžia JAV ir gyvena laukimo nuotaikomis, netrukus pasaulį turėtų išvysti jo pirmagimis sūnus.

„Konkrečios datos, kada atvyksiu, nežinau. Į Lietuvą planuoju atskristi po 1-2 savaičių. Šiuo metu esu JAV ir laukiu šeimos pagausėjimo, artimiausiu metu man gims berniukas.“

Tinklalapiui „BasketNews.lt“ šviežiausias LKL legionierius Treadwellas papasakojo apie tai, kaip būdamas 20-ies į krepšinį rimtai nežiūrėjo, sunkią karjeros pradžią, NBA barjerą, spindesį Izraelyje, ryšį su Juškevičiumi, sugrįžimą po traumos bei laukiančius iššūkius Prienuose.

– Po dominavimo vidurinių mokyklų čempionate įstojote į Akrono universitetą, tačiau pirmuosius metus nusprendėte paskirti mokslams ir krepšinio komandoje nežaisti. Tuo metu negalvojote, jog galite tapti krepšininku?
– Tuo metu tikrai negalvojau apie mintį žaisti krepšinį profesionaliai. Mano mintys buvo sutelktos ties mokslais, norėjau tapti geriausia savo versija kalbant tiek apie gyvenimą, tiek apie krepšinį. 

– Paskutiniais metais NCAA jau fiksavote 15 taškų ir 5 atkovotų kamuolių statistiką. Kada supratote, kad galite tapti profesionaliu krepšininku?
– Viskas įvyko palaipsniui. Kiekvienais metais mano žaidimas vis gerėjo ir trečiaisiais metais koledže supratau, jog galiu žaisti krepšinį profesionaliai. Tuo metu supratau, kad Akrone esu vienas geriausių žaidėjų, pradėjau dominuoti net ir žaisdamas prieš profesionalius krepšininkus vasarą. Mano talentas buvo kaip ir jų – profesionalų, todėl pagalvojau, kodėl aš negaliu žaisti aukštame lygyje ir už tai gauti pinigus? Tai nebuvo tam tikras momentas, rungtynės ar treniruotė, kuomet supratau. Viskas įvyko palaipsniui, kai pasikeitė mano požiūris į krepšinį.  

– Kodėl nebaigėte Akrono universiteto ir praleidote savo paskutinius metus?
– Turėjau problemų ir dėl to reikėjo palikti universitetą. Tai nebuvo pažymiai, tiesiog nemalonumai už aikštelės ribų, apie kuriuos kalbėti nenoriu. Manau, kad dabar tai nėra svarbu.

– Ar buvo minčių apie karjerą NBA?
– Po koledžo svarsčiau apie NBA dukterinę G lygą, tačiau ten žaidėjai neuždirba didelių pinigų. Padaviau paraišką dalyvauti 2015-ųjų NBA naujokų biržoje, tačiau savo pavardės ten neišgirdau ir nusprendžiau perkelti savo karjerą už Atlanto.

– Ar sulaukėte kvietimų pasitreniruoti su NBA komandomis?
– Teko padirbėti Jutos „Jazz“ ir Toronto „Raptors“ komandų treniruotėse. Jiems patiko mano intensyvumas ir varžymasis dėl kiekvieno kamuolio, tačiau išskyrė, jog reikia padirbėti ties metimu. Mano žemas ūgis tai buvo problema, ypač toje pozicijoje, kurioje žaidžiau. Esu 201 cm ūgio, todėl dauguma sunkiųjų kraštų yra aukštesni už mane.

– Karjerą pradėjote Argentinoje, kuri negarsėja kaip krepšinio valstybė. Ar tai jums buvo netikėta ir ar tikėjotės sulaukti geresnių pasiūlymų?
– Iš pradžių nežinojau, ko tikėtis. Kaip ir minėjau, pirmaisiais universiteto metais net negalvojau, jog tapsiu profesionaliu krepšininku, todėl buvau dėkingas, kad vėl galėjau žaisti krepšinį. Žmonės Argentinoje manimi tikėjo ir suteikė galimybę parodyti save. Aš visada už tai būsiu jiems dėkingas. Pirmieji metai buvo labai sunkūs, mėgavausi krepšiniu, tačiau nebuvo lengva pirmą kartą gyvenime išvykti iš namų, teko prisitaikyti. Sunkiausia buvo gyventi be šeimos. Tai nebuvo blogiausi gyvenimo metai, tačiau patyriau šoką.

– Per 2 metus užkopėte į aukščiausiąją Izraelio lygą ir 2017-2018 metų sezone tapote geriausiu pirmenybių kovotoju dėl atšokusių kamuolių. Kaip galėtumėte paaiškinti tokį greitą ir sėkmingą šuolį?

– Didžiulę įtaką padarė treneriai, su kuriais dirbau iki tol. Kiekvieną dieną jie mane stūmė į priekį ir todėl tapau geresniu krepšininku bei pasiekiau Izraelio aukščiausiąją lygą. Kai ten patekau, kiekvieną dieną norėjau įrodyti, jog galiu žaisti tame lygyje ir Eilato „Hapoel“ nesuklydo pasirašydama su manimi kontraktą. Atidaviau visą save ir jaučiau, kad esu apdovanotas galimybe kovoti dėl kamuolių. Tai yra mano geriausia savybė, kurią atlieku aikštelėje. Kai tapau geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių, viskas įvyko natūraliai. Tikrai nesistengiau medžioti statistikos, kaip tai daro kiti žaidėjai.

– Ar sunki karjeros pradžia pridėjo papildomos motyvacijos siekiant pakilti į aukščiausią lygį?
– Žinoma. Visuomet jaučiausi neįvertintas ir tai man suteikė aistros bei agresyvumo žaidžiant krepšinį. Daug motyvacijos suteikė žmonių kalbos. Daugelis manimi netikėjo ir negalvojo, kad galiu tapti geru krepšininku bei pasiekti aukštą lygį, kuriame dabar esu.

– Koks jausmas būnant 201 cm ūgio tapti geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių?
– Puikus jausmas. Visada stengiuosi atlikti savo darbą ir išsiskirti aikštelėje.

– Kokiais būdais kovojate prieš aukštesnius krepšininkus, kurie rungtyniauja jūsų pozicijoje?
– Stengiuosi būti agresyvesnis už juos, visuomet galvoju žingsniu į priekį ir pasistatau save į tinkamą poziciją anksčiau už varžovą. Esu geras du prieš du žaidėjas ir dėl savo mobilumo galiu apibėgti aukštesnius savo pozicijos žaidėjus. Tiesiog bandau juos nugalėti savo gudrumu.

– 2018-2019 metų sezone išvykote į Prancūziją ir rungtyniavote Nantero 92 ekipoje. Kokį įspūdį jums paliko Prancūzijos krepšinis?
– Prancūzijoje žaidžiamas itin aukšto lygio krepšinis. Tuo metu tai buvo aukščiausias lygis mano karjeroje. Kalbant apie Europos komandas, kuriose esu žaidęs, iš jų visų krepšinis ten panašiausias į NBA. Daug atletiškų žaidėjų, kurie greitai bėga ir aukštai šoka, atakos dažnai trunka 10 sekundžių. Toks stilius sutampa su mano žaidimo filosofija.

– Prancūzijoje kartu žaidėte su Adu Juškevičiumi. Ar teko užmegzti su juo ryšį ir koks Adas yra kaip komandos draugas?
– Adas – labai linksmas vyrukas. Už aikštelės ribų sutarėme puikiai, visuomet skaldydavome juokelius ir gerai leisdavome laiką. Myliu Adą, jis puikus žmogus ir vienas geriausių metikų, kuriuos esu matęs.

Nuotr. FIBA

– 2019-aisiais sugrįžote į Izraelį, tačiau per treniruotę susilaužėte blauzdikaulį. Kiek šis žingsnis atgal paveikė jūsų karjerą?
– Patyriau traumą žaidybinėje situacijoje, net nežinau kaip tai nutiko. Tai mane labiau paveikė ne fiziškai, bet psichologiškai. Vis dėlto esu stiprus žmogus ir, kai gydytojas pasakė, jog nepaisant traumos galėsiu toliau žaisti krepšinį, susitvarkiau savo mintis ir kiekvieną dieną stengiausi sugrįžti į žaidėją, kuriuo buvau prieš tai. Manau, jog man pavyko.

– Kodėl pasirinkote būtent Prienų „CBet“ ekipą?
– Vieną dieną man parašė agentas ir pranešė, jog „CBet“ yra susidomėjusi mano paslaugomis. Buvau prieš tai girdėjęs apie Prienus, nes čia prieš tai žaidė broliai LaMelo ir LiAngelo Ballai. Pamaniau, jog LKL yra puiki lyga ir kodėl neišbandžius savęs ten? Tiek jie, tiek aš galiu jiems padėti. Man reikia pratęsti savo karjerą, kuri buvo trumpam sustojusi dėl traumos ir Prienai atrodo kaip puiki vieta tai padaryti.

– Kada planuojate atvykti į Lietuvą?
– Konkrečios datos, kada atvyksiu, nežinau. Į Lietuvą planuoju atskristi po 1-2 savaičių. Šiuo metu esu JAV ir laukiu šeimos pagausėjimo, artimiausiu metu man gims berniukas.

– Ar turėjote kitų pasiūlymų?
– Gavau pasiūlymų sugrįžti į Izraelį, tačiau sąlygos nebuvo palankios mano šeimai. Jie norėjo, kad atvykčiau iškart, tačiau noriu sulaukti savo sūnaus gimimo, o „CBet“ pažadėjo manęs palaukti, todėl pasirinkau Lietuvą.

– Kiek sunku bus palikti savo ką tik gimusį sūnų ir bent 4 mėnesiams išvykti iš namų?
– Daugelis sako, kad tai bus didelis iššūkis. Taip pat dabar galvoju ir aš. Aišku, šiuo metu nežinau, kaip bus, kai nuvyksiu į Lietuvą ir jų visų nematysiu, tačiau stengiuosi kuo geriau paruošti save. Džiaugiuosi, kad šeima supranta, kodėl važiuoju ir kodėl aukojuosi bei palaiko mane visu 100 procentų. Dėl to man pasidaro kur kas lengviau.

– Oficialių rungtynių nesate žaidęs daugiau nei metus. Kokia šiuo metu yra jūsų sportinė forma?
– Jaučiuosi visiškai pasiruošęs žaisti ir atiduoti save 100 procentų. Atvykęs tikiuosi iškart padaryti teigiamą įtaką bei sustiprinti komandą, kad taptume geriausiais, kokiais tik galime būti.

Nuotr. FIBA

– Ar teko domėtis apie Lietuvą, čia žaidžiamą krepšinį?
– Žinau, kad Lietuvoje labai šalta (juokiasi). Daugiau nieko. Apie krepšinį kalbėjausi su Adu ir jis man pasakė, kad čia nebus taip, kaip Prancūzijoje, čia nežaidžiamas toks greitas krepšinis. Girdėjau, kad Lietuvoje daugiau remiamasi galva, čia gausu puikių metikų, kurie bet kada gali nubausti tave tritaškiais.

– Kokį pirmąjį įspūdį „CBet“ palieka kaip organizacija?
– Kol kas viskas labai pozityvu. Kiek kalbėjau su treneriu Mantu Šerniumi ir sekiau komandą socialiniuose tinkluose, viskas atrodo labai profesionalu. Labai laukiu tos dienos, kuomet čia atvyksiu.

– Koks pirmasis įspūdis susidaro kalbant apie „CBet“ pajėgumą?
– Teko stebėti kelerias „CBet“ namų rungtynes per internetą, todėl jau maždaug žinau, ką man reikės daryti, jog tinkamai įsiliečiau į komandą, kuri yra pajėgi. Žinoma „CBet“ trūksta kelių dalykų, tačiau juos aš galiu suteikti. Kol kas Prienams trūksta intensyvumo ir aukšto žmogus, kuris galėtų šiek tiek pakoreguoti žaidimą. Mano aukštas tempas, kova dėl atšokusių kamuolių bei kibi gynyba turėtų jiems padėti.

– Lietuvos krepšinio sirgaliams esate pakankamai nežinomas žaidėjas. Kokios yra stipriosios ir silpnosios pusės jūsų žaidime?
– Žaidžiu intensyviai, energingai, tačiau tuo pat metu esu protingas žaidėjas, neperskubu tam tikrose situacijose. Puikiai ginuosi bei kovoju dėl kamuolių. Visuomet esu pastovus ir kiekvienose rungtynėse atidirbu maksimaliai, niekada netaupau savęs. Kalbant apie trūkumus, išskirčiau kamuolio varymą ir metimą iš toli, su kuriuo dar reikia nemažai padirbėti.

– Ar teko nuotoliniu būdu susipažinti su naujaisiais komandos draugais?
– Dar ne, tačiau planuoju tai padaryti šią savaitę. Tiesą sakant, nekantrauju, noriu kuo greičiau pristatyti save užmegzti ryšį, kad paskui būtų lengviau.

– Ar su treneriu M. Šerniumi jau teko kalbėtis apie savo vaidmenį ekipoje?
– Teko kalbėti. Apie konkrečių minučių kiekį, kurias gausiu aikštelėje, nekalbėjome, bet treneris nori, kad būčiau savimi, įneščiau energijos ir stebinčiau varžovus po krepšiu.

– Ko jūs asmeniškai tikitės iš šio sezono?
– Tikiuosi, jog būsiu toks pat žaidėjas, kokiu buvau prieš traumą. Noriu įrodyti visiems, jog vis dar galiu žaisti aukščiausiame lygyje ir kad trauma nieko manyje nepakeitė.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (7)
Antanas
man tai vistiek jis uznesa i lo..pa
2021-01-22
-1
Atsakyti
nepaejo
zveris - 197kg!
2021-01-22
Atsakyti
Solydu
Bus 💪 Idomu pasiziuret Kovingas po krepsiu
2021-01-22
Atsakyti
Kaunas
Kaip gi nežino tikslios datos atvykimo 🙂 taigi vasario 1d. jei atvyksta viskas ok, neatvyksta kitas ieškomas.
2021-01-22
+1
Atsakyti
Vox
Na taip, galima tikrai pasakyti, kad jei nežinai ką dirbi, tai geriau nedirbti. Jei Argentina yra krepšinio egzotika, tai kas yra olimpiniai čempionai?
2021-01-22
-2
Atsakyti
Anonimas
Tikisi uzkalti babkiu Prienuose o ne G lygoj , sekmes :)
2021-01-22
+2
Atsakyti
Kai olimpiniai čempionai nėra krepšinio valstybė, tai toks ir žurnalistas
2021-01-22
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Demetrius Treadwell

Demetrius  Treadwell
Komanda: Prienų CBet
Pozicija: PF, C
Amžius: 29
Ūgis: 201 cm
Svoris: 197 kg
Gimimo vieta: Klivlendas, JAV