Įspūdingai dvikovos pabaigoje atsitiesęs Kauno „Žalgiris“ (12-9) Eurolygoje sugrįžo į pergalių kelią.

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 81:79 (26:20, 19:24, 18:16, 18:19) palaužė Pirėjo „Olympiakos“ (11-10) ir antrą kartą varžovus iš Graikijos pranoko po itin dramatiškos kovos.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms Vassilis Spanoulis smeigė tritaškį ir padidino „Olympiakos“ pranašumą iki 7 taškų – 79:72.

Vis tik tuomet Joffrey Lauvergne‘as pataikė dvitaškį, Artūras Milaknis smeigė tritaškį ir sugrąžino „Žalgirį“ į rungtynes – likus minutei šeimininkų deficitas sumenko iki 2 taškų – 77:79.

Tuomet Spanoulis prametė tolimą metimą, „Oly“ gavo antrąjį šansą puolime, tačiau Kosto Slouko dvitaškis irgi nepasiekė tikslo. Vis tik Livio Jeanas-Charlesas sugriebė kamuolį puolime ir vėl sugrąžino šansą „Oly“ įtvirtinti pergalę. Nepaisant to, Spanoulio tolimas metimas vėl neįkrito.

Galų gale „Žalgiris“ atkovojo kamuolį ir išvedė Lauvergne‘ą į greitą ataką, kurią prancūzas užbaigė dėjimu ir rezultatą išlygino (79:79).

Likus 21 sekundei Georgios Bartzokas nusprendė minutės pertraukėlės neimti, o kamuolys buvo patikėtas Kostui Sloukui. Vis tik Thomasas Walkupas perėmė kamuolį, pelnė taškus iš po krepšio ir taip išplėšė „Žalgirio“ pergalę – 81:79.

Pergalinga ataka:

„Lemiamu momentu perimti kamuolį iš tokio aukšto lygio krepšininko yra mano įsimintiniausias karjeros momentas. Aš be galo laimingas, jog taip įvyko“, – epizodu džiaugėsi Walkupas.

21
27
7
3

„Olympiakos“ per likusias 0,8 sek. bandė pakabinti kamuolį virš lanko ir taip išplėšti pratęsimą, bet Graikijos ekipai tai nepavyko.

„Olympiakos“ turėjo pranašumą pabaigoje, tačiau vyrukai išlaikė ramybę ir taip suteikė sau šansą laimėti, – po pergalės sakė Schilleris. – Pačioje pabaigoje irgi reikia šiek tiek sėkmės. Manau, kad pataikėme porą sunkių metimų, o paskui Thomasas puikiai sužaidė gynyboje. Vis dėlto savo sėkmę reikia užsidirbti sunkiu darbu, tad su tuo ir sveikiname komandą.“

„Žalgirio“ gretose puikiai antroje mačo pusėje žaidęs Lauvergne‘as per 24 minutes surinko 21 tašką (9/12 dvit., 3/3 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 6 išprovokuotas pražangas, 3 klaidas ir 27 naudingumo balus. Jis po ilgosios pertraukos pelnė 17 taškų.

Abi komandos šiame mače puikiai atakavo iš toli. „Žalgiris“ realizavo 10 tritaškių iš 24 (42 proc.), o „Olympiakos“ – 12 iš 31 (39 proc.).

„Tikrai įspūdinga, labai svarbi pergalė, – po mačo sakė Jokubaitis. – Mums labai reikėjo tų dviejų taškų. Banguotos rungtynės, gynyboje buvo kur pasitempti, bet svarbiausia, kad rungtynių pabaigoje susiėmėme ir gynyboje, ir puolime. Iš minus septynių per 3 minutes grįžome ir, pasikartosiu, iškovojome įspūdingą pergalę.“

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as 21 (9/12 dvit., 7 atk. kam., 27 naud. bal.), Artūras Milaknis 11 (3/5 trit.), Augustine‘as Rubitas 10 (4/5 dvit.), Rokas Jokubaitis 8, Paulius Jankūnas ir Nigelas Hayesas po 7, Marius Grigonis 6, Thomasas Walkupas 5, Lukas Lekavičius 4, Martinas Gebenas 2.

„Olympiakos“: Georgios Printezis (5/6 dvit., 2/4 trit.) ir Kostas Sloukas (4/7 trit., 6 rez. perd., 6 kld.) po 16, Saša Vezenkovas 11 (4/4 dvit.).