Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Penkios sekundės. Tiek penktadienį truko trys Kauno „Žalgirio“ atakos, laužusios ir perlaužusios Pirėjo „Olympiakos“ stuburą įtemptame trileryje Nemuno saloje.

Fotogalerija

Thomaso Walkupo perimtas kamuolys ir du taškai paskutinę mačo sekundę bus pelnytai apdainuoti kiekvienoje šių rungtynių apžvalgoje, tačiau kaip ir visose laimėjimų istorijose, šioje buvo daugiau nei viena pergalės dedamoji.

Viskas pirmiausia prasidėjo nuo sėkmės šypsnio. Kai pradėjus tiksėti priešpaskutinei mačo minutei Shaquille’as McKissicas paliko už savęs Marių Grigonį ir prasiveržė po krepšiu, jis gavo lengviausią įmanomą metimą, kuriuo galėjo uždaryti rungtynes.

Jeigu būtų pataikęs, atletiškasis „Olympiakos“ gynėjas būtų padidinęs persvarą iki 81:72 ir viskas būtų buvę aišku.

Taip, 9 taškų persvaros per 2 minutes yra panaikinamos, tačiau visa rungtynių eiga buvo taip pasvirusi į „Olympiakos“ pusę, kad, atrodo, tas metimas būtų išsprendęs visus klausimus.

Visgi McKissicas kažkokiu būdu sugebėjo pramesti ir kamuolį atsikovojęs Grigonis nuskuodė į ataką, kurią dėjimu, sugavęs kamuolį ore, pabaigė Joffrey Lauvergne’as. Ataka truko vos 5 sekundes ir per šią trumpą atkarpą „Žalgiris“ atsigavo tarsi pajungtas prie gyvybės aparato.

Po to, kai kitoje atakoje „Olympiakos“ nesugebėjo užpulti per 24 sek., Artūras Milaknis įskraidino tritaškį iš aštuonių metrų ir kauniečiai kvėpuoti ėmė patys – 77:79.

„Olympiakos“ tada turėjo net tris šansus padidinti persvarą, bet du Vassilio Spanoulio ir vienas Kosto Slouko metimas skriejo pro šalį, o „Žalgiris“ surezgė dar vieną žaibišką 5 sekundžių ataką – Augustine’as Rubitas pastebėjo į greitą puolimą skuodžiantį Lauvergne’ą ir šis dėjimu, likus žaisti 21 sek., išlygino rezultatą.

21
27
7
3

Tai buvo 21-asis Lauvergne’o taškas rungtynėse, 17-asis po ilgosios pertraukos ir ketvirtas per paskutines dvi mačo minutes abu kartus atsidūrus greitos atakos smaigalyje.

„Jis ne toks kaip dauguma centrų, – apie prancūzą po mačo kalbėjo Walkupas. – Tai, kaip jis šoka, bėga, laiku priima sprendimus – vienas malonumas su juo žaisti. Mums patinka su juo žaisti, nes galime užmesti kamuolį bet kur ir jis įdės.“

Tris pražangas dar pirmoje mačo dalyje užsidirbęs Lauvergne’as spindėjo po ilgosios pertraukos, kai trečiajame kėlinyje, naudodamasis varžovų besikeičiančia gynyba, dėl kurios likdavo prieš žemesnį varžovą, jis surinko 11 iš 18 komandos taškų.

„Treneriai paruošė gerą planą, žinojome, kaip atakuoti jų aukštaūgius, kaip išnaudoti savo pranašumus. Mums tai puikiai pavyko“, – sakė Rokas Jokubaitis.

„Pagrindinis pakeitimas buvo labiau ieškoti žmogaus baudos aikštelėje, – kalbėjo treneris Schilleris. – Norint tą padaryti, reikia greičiau išlįsti iš užtvaros, nes kitaip nebėra pranašumo. Stengėmės greitai lįsti iš užtvarų, ieškojome, kam perduoti kamuolį.“

Po Lauvergne’o dėjimo treneris Bartzokas nusprendė neimti minutės pertraukėlės ir Kostas Sloukas ėmėsi iniciatyvos į savo rankas.

Šią savaitę jis pradėjo tritaškiu išplėšdamas pratęsimą Vilerbane, kur galiausiai „Olympiakos“ iškovojo pergalę, ir penktadienį Kaune Sloukas buvo pagrindinis kandidatas uždaryti rungtynes.

Tik Thomasas Walkupas turėjo savų planų.

Žinodamas, kad atsargoje dar turi vieną komandinę pražangą, Walkupas agresyviai išmušė kamuolį iš varžovo rankų, išsirangė bandydamas perimti kamuolio kontrolę, įsibėgėjo link krepšio ir kažkokiu būdu išvengė klaidos kamuolį bandant išmušti Vassiliui Spanouliui, padarė sudėtingą dvižingsnį, atsispyrė ne ta koja, kuria turėtų atakuodamas iš dešinės, griūdamas švystelėjo kamuolį link krepšio, kažkokiu stebuklingu būdu išvengė Liivio Jeano-Charleso bloko, ir jau griūdamas ant parketo stebėjo, kaip kamuolys skrodžia tinklelį.

Ši ataka atspindėjo visą tą neįtikėtiną „Žalgirio“ paskutinių dviejų minučių išsirangymą per adatos skylutę. Užteko kažkur kažkam nutikti kitaip, ir dvikovos baigtis būtų visai kitokia.

„Šį sezoną turime nusipirkę kažkokią sėkmę“, – po dvikovos „Žalgiris TV“ sakė Grigonis.

Walkupo dvitaškis devintasis iš eilės „Žalgirio“ taškas – 81:79, po kurio „Olympiakos“ atakai liko 0,8 sekundės.

Ta beprotiška ataka truko vos 5 sekundes, bet atrodė kur kas ilgesnės nei tie žaibiški Lauvergne'o išpuoliai.

„Prieš perimant kamuolį žinojau, kad turime vieną pražangą atsargoje ir reikia žaisti kietai, pabandyti perimti kamuolį. Jei bus pražanga, teisėjai sušvilps ir baudos dar nebus metamos. Nutiko taip, kad pavyko ranka paliesti kamuolį, jį perėmiau, prireikė nemažai laiko, kad normaliai atsistočiau ant kojų ir kol tai dariau, Sloukas mane pasivijo. Porą kartų sumušiau kamuolį į žemę, Vasillis Spanoulis buvo už manęs, padariau dar vieną driblingą, pažiūrėjau į laikrodį, kuris rodė tris sekundes, išmečiau metimą ir viskas baigėsi gerai.“

„Tai yra įsimintiniausias mano karjeros momentas“, – pridėjo Walkupas.

„Olympiakos“ po minutės pertraukėlės dar pabandė užmesti kamuolį Jeane’ui Charlesui, tačiau Grigonis kyštelėjo ranką ir „Žalgiris“ triumfavo.

Bartzokas po finalinės sirenos puolė ginčytis su vienu iš mačo arbitrų, tačiau kažką pakeisti buvo per vėlu. „Olympiakos“ antrą kartą šį sezoną „Žalgiriui“ pralaimėjo paskutinėmis sekundėmis, o apskritai per paskutines 12 tarpusavio dvikovų kauniečiams nusileido dešimtą kartą.

„Pačioje pabaigoje irgi reikia šiek tiek sėkmės, – pripažino Schilleris. – Manau, kad pataikėme porą sunkių metimų, o paskui Thomasas puikiai sužaidė gynyboje. Vis dėlto savo sėkmę reikia užsidirbti sunkiu darbu, tad su tuo ir sveikiname komandą.“

Atrinkti (0) Visi (5)
Tu pats net mazgotes nevertas, su džius
As
2021-01-23
+1
ATI
Man tai juokas ima kaip kai kurie "egzpertai" (pvz, Tiskevic) sezono pradzioje stume ant Lauvergno, kad jis neva bus per letas, tokie tradiciniai centrai nebemadoj, blah blah... O dabar matom prancuza greitu ataku smaigalyje, aplenkianti visus savo komandos draugus ir varzovo komandos zaidejus, ir dar deliojant top10 stilium... Plius tai daranti ne karta ir ne du. Supranti ant kiek atsilupe buvo visi tie "egzpertai".
2021-01-23
+2
Jog
jonai, ar nakti miegojai? turbut visa nakti ziurejai ir ziurejai rungtynes is eiles
2021-01-23
-3
Širdį spaudžia, kai tavo mylimas kubelis liko tik pajuokos objektu???
2021-01-23
-2
Žiūrovas
Tik isivaizduoju kaip būtų nulėkęs arenos stogas po Walkupo taškų. Bent jau mes sprogom vakar. Emocijų jūra. Gaila kad žaidėjai ir treneris negali to pajausti.