Nuotr.: Valencia Basket/Miguel Ángel Polo

Kauno „Žalgiris“ (13-9) iššvaistė dviženklį pranašumą ir buvo panašu, kad paleido pergalę iš rankų, tačiau eilinį kartą gelbėtoju tapęs Marius Grigonis išplėšė kauniečiams tryliktąją Eurolygos pergalę.

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 79:78 (20:20, 27:18, 13:17, 19:23) palaužė „Valencia“ krepšininkus (11-11).

Su šia pergale kauniečiai pergalėmis pasivijo Miuncheno „Bayern“ ekipą (13-9) ir aplenkė vokiečius turnyrinėje lentelėje, pakildami į šeštąją vietą.

Likus 43 sekundėms po Thomaso Walkupo tritaškio kauniečiai turėjo 7 taškų pranašumą (77:70), tačiau netrukus Klemenas Prepeličius atsakė tolimu metimu (73:77).

Joffrey Lauvergne'as dukart prametė iš po krepšio, o likus 7 sekundėms mesdamas tritaškį Nikola Kaliničius buvo sustabdytas pražanga.

Serbas įmetė dvi baudas (75:77), trečiąją prametė, tačiau šeimininkai atkovojo kamuolį ir likus 3 sekundėms Samas Van Rossomas smeigė tritaškį, išvedusį „Valencia“ į priekį (78:77).

Lemiamą ataką Schilleris patikėjo Grigoniui, kuris meistriškai išsisuko nuo dviejų gynėjų ir pataikė dvitaškį su sirena, kuris atnešė kauniečiams dramatišką pergalę (79:78).

Pergalingas Grigonio metimas:

Mačo herojus Grigonis per 27 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.), atkovojo 4 bei prarado 3 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 10 naudingumo balų.

Naudingiausiai „Žalgirio“ gretose rungtyniavo Augustine'as Rubitas. Amerikietis per 25 minutes pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

17
17
75%
3/4
80%
4/5

Šį vakarą Rubitas išsitraukė šiame sezone retai matomą ginklą – tritaškius. Aukštaūgis pataikė 3 tolimus metimus iš 4, nors iki tol Eurolygoje iš trijų taškų zonos buvo įmetęs vos kartą.

Puikų mačą sužaidė Rokas Jokubaitis. Jaunasis žalgirietis per 13 minučių pelnė 10 taškų (5/5 dvit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

20-metis šį vakarą pakartojo asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą – 6.

Valensijos ekipos gretose sunkiai sustabdomas buvo Prepeličius. Slovėnas per 22 minutes pelnė 18 taškų (4/6 trit., 6/8 baud.), atkovojo, perėmė bei prarado po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Penktadienį 22 val. „Žalgiris“ Eurolygoje svečiuose susikaus su Vitorijos „Baskonia“.

„Valencia“: Klemenas Prepeličius 18 (4/6 trit.) , Louisas Labeyrie 17 (2/8 trit., 5 atk. kam.), Martinas Hermannssonas 13 (5/5 dvit.), Samas Van Rossomas 9.

„Žalgiris“: Augustine'as Rubitas 17 (3/4 trit.), Joffrey Lauvergne'as 13 (5/13 dvit., 12 atk. kam.), Marius Grigonis 12 (5/7 baud.), Rokas Jokubaitis 10 (6 rez. perd.), Paulius Jankūnas ir Thomasas Walkupas (5 rez. perd.) po 8.