Nuotr.: zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ (13-10) dvigubą Eurolygos savaitę Ispanijoje užbaigė pralaimėjimu.

Martino Schillerio auklėtiniai Vitorijoje 68:81 (20:21, 16:24, 12:16, 20:20) nusileido vietos „Baskonia“ (10-13) krepšininkams, kurie nutraukė turėtą keturių pralaimėjimų seriją.

„Baskonia“ fiziškumas ir ūgis mums kėlė problemų, – po nesėkmės sakė Schilleris. – Mums tai kainavo 20 klaidų ir su tiek prarastų kamuolių laimėti šioje lygoje yra labai sunku. Tokia rungtynių istorija.“

Kauniečiams pavyko išsaugoti tarpusavio pranašumą, mat pirmąją dvikovą namuose „Žalgiris“ laimėjo 92:73.

Antrajame ketvirtyje iniciatyvą praradęs „Žalgiris“ kilo į lemiamą šturmą ketvirtajame kėlinyje.

Nigelas Hayesas pataikė dvitaškį, Marius Grigonis smeigė tritaškį, Thomasas Walkupas kaipmat perėmė kamuolį ir likus žaisti 2,5 minutės žalgiriečių deficitas sumenko iki 6 taškų – 68:74.

Vis tik Pierria Henry pataikė labai sudėtingą dvitaškį, kitoje atakoje smeigė tritaškį, Tonye Jekiri suvertė taškus iš po krepšio ir mačo baigtis tapo aiški – „Baskonia“ pirmavo 81:68.

„Išmušėme juos šiek iš ritmo, jie turėjo problemų atakuojant, kai gynėmės zona, – apie surengtą spurtą ketvirtajame kėlinyje sakė Schilleris. – O kitoje aikštelės buvo atvirkščiai – neleidi pelnyti taškų, išprovokuoji klaidą, o mums pavyko užpulti ir viskas (juos pavijome).

„Zona išmušė juos iš ritmo, sumažinome deficitą iki 6 taškų ir tuomet jautėmės pakankamai gerai. Vis tik tuomet suspindėjo Henry ir mes pamatėme jo puikų individualų meistriškumą“, – pridėjo strategas.

15
23
5
100%
5/5

„Žalgiris“ iniciatyvą prarado antrajame ketvirtyje. Alecas Petersas realizavo baudas, Pierria Henry bei Luca Vildoza smeigė po tritaškį, argentinietis dar pridėjo dvitaškį ir „Baskonia” pranašumas pasiekė 9 taškus – 31:22.

Neilgai trukus Vildoza atseikėjo dar vieną tolimą metimą, Ilimane Diopas surinko 5 taškus paeiliui ir šeimininkų persvara išaugo iki dviženklės (39:26).

Trečiasis ketvirtis vyko apylygiai, bet jo pabaigą ir vėl sėkmingiau sužaidė baskai. Rokas Giedraitis pataikė iš toli, Alecas Petersas pridėjo taškus iš po krepšio ir „Žalgiris“ lemiamą ketvirtį pasitiko turėdamas 15 taškų deficitą – 46:61.

„Labai įdomios rungtynės, nusileidome varžovams tiek greičiu, tiek fiziškumu, – po mačo kalbėjo Artūras Milaknis. – Manau, kad nesitikėjome, jog iš jų gausime tokią kietą kovą ir sugriuvome, ko tikrai neturėjo būti. Kai jie įsibėgėjo ir pajautė ritmą, mums buvo labai sunku, bet čia labiau patys išsimušėme, tada pati gynyba kažkaip sugriuvo.“

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Alecas Petersas surinko 15 taškų (5/5 dvit., 1/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 pražangą bei surinko 23 naudingumo balus.

„Žalgirio“ komandoje Thomasas Walkupas per 28 minutes pelnė 14 taškų (4/5 dvit., 2/2 trit.), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo bei surinko 20 naudingumo balų.

Joffrey Lauvergne‘as pridėjo 12 taškų (6/7 dvit., 0/1 baud.), 9 sugriebtus ir 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 išprovokuotas pražangas, 3 klaidas bei 21 naudingumo balą.

Giedraitis šiose rungtynėse žaidė 34 minutes, per kurias pelnė 7 taškus (2/4 dvit., 1/2 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 2 sykius suklydo bei surinko 6 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis pridėjo 2 taškus (1/1 dvit.), 2 sugriebtus ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą bei 6 naudingumo balus.

Žalgiriečius šiandien žudė klaidos. Kauniečiai prarado 20 kamuolių, kuomet „Baskonia“ – 11. Šeimininkai taip pat perėmė dvigubai daugiau kamuolių – 12 prieš 6.

Tai lėmė jų padiktuotas fiziškumas, varžovų aukštaūgiai keitėsi, – apie padarytas klaidas sakė Milaknis. – Mes tose mismatcho situacijose norėjome labai paprastai paduoti kamuolį dideliam žmogui. Ne paruoštai tiesiai, ne aukšta trajektorija, atrodė, na, kažkaip pavyks.

Žinoma, buvo ir klaidų lygioje vietoje. Nori atiduoti perdavimą, kamuolys nukrenta kažkur į užribį. Buvo klaidų, kurias padarėme per savo durnumą, bet didžiąją dalį jų savo fiziškumu išprovokavo varžovai“, – pridėjo žalgirietis.

„Baskonia“ realizavo 23 dvitaškius iš 39 (59 proc.) bei 9 tolimus metimus iš 28 (32 proc.). Tuo metu „Žalgiris“ iš vidutinio nuotolio atakavo 50 proc. tikslumu (19 iš 38), o tritaškius metė 44 proc. taiklumu (7 iš 16).

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (5/7 dvit., 3/5 trit.), Alecas Petersas 15 (5/5 dvit., 1/7 trit., 23 naud. bal.), Luca Vildoza 14 (3/7 trit.), Tonye Jekiri 10 (5/9 dvit., 7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (3/7 dvit., 2/6 trit.), Thomasas Walkupas 14 (4/5 dvit.), Joffrey Lauvergne‘as 12 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 21 naud. bal.), Nigelas Hayesas 7, Artūras Milaknis 6, Martinas Gebenas 4, Lukas Lekavičius, Augustine‘as Rubitas ir Rokas Jokubaitis po 2.