Nuotr.: zalgiris.lt

„Gavome į dantis ir neatsakėme taip, kaip turėjome“, – taip mačą Vitorijoje reziumavo Thomasas Walkupas.

Fotogalerija

Kauno „Žalgiris“ pajuto, ką reiškia tikroji Vitorijos „Baskonia“ jėga. Tai buvo visai kitokia komanda, nei ta, kuri prieš pusantro mėnesio Kaune šeimininkams nusileido 73:92.

Šį kartą tai buvo ekipa, kurios dydis ir atletiškumas taip kaustė „Žalgirio“ puolimą, kaip šį sezoną jis retai buvo kaustomas.

Kauniečiai dar pirmajame kėlinyje suklydo 6 kartus, o iki ilgosios pertraukos – 10. Kai per pirmąsias tris trečiojo kėlinio minutes buvo prarasti dar 4 kamuoliai, tapo aišku, kad čia laukia ilgas vakaras.

Maža to, „Baskonia“ blokavo 5 metimus, 4 iš jų – Ilimane Diopas, žaidęs vos 11 minučių.

Šeši skirtingi „Baskonia“ žaidėjai perėmė kamuolius, o Luca Vildoza tai padarė net 5 kartus.

Kai kurios klaidos buvo tokios žioplos, kad dar pirmojo kėlinio pabaigoje neišlaikė Mariaus Grigonio nervai. Po to, kai Luko Lekavičiaus perdavimą atkirto Tadas Sedekerskis, Grigonis pašoko nuo suolo ir Šarūno Jasikevičiaus stiliumi piktai pavijimui numojo ranka.

Kitoje gynybinėje atakoje Grigonis nuo suolo komandos draugams šūktelėjo, kad prie susikeitimų negalima duoti tokių tiesių perdavimų.

„Mes tose mismatcho situacijose norėjome labai paprastai paduoti kamuolį dideliam žmogui, – po dvikovos tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Milaknis. – Paduodavome ne paruoštai tiesiai, ne aukšta trajektorija, atrodė, na, kažkaip pavyks.“

„Žalgiriui“ mačo pradžioje pavyko eliminuoti Youssouphą Fallą, kuris dvikovą pradėjo starto penkete, tačiau tris kartus įstrigęs kauniečių gynyboje, buvo išimtas po 88 žaidimo sekundžių ir daugiau neberungtyniavo.

15
23
5
100%
2/2

Bet tai buvo bene vienintelė rimtesnė „Žalgirio“ pergalė rungtynėse.

Visą kitą laiką atrodė, tarsi aikštėje gintųsi ir pultų 6 ar 7 „Baskonia“ krepšininkai – „Žalgiris“ taip visur nusileido.

„Nepriėmėme iš trenerio prieš rungtynes gautos žinutės, neįsidėjome į galvą, – po mačo sakė Milaknis. – Žinote, visi turėjo dvigubą savaitę, ir jie keliavo, ne dvejas rungtynes turėjo namie ir, mano akimis, atrodė daug šviežesni, greičiau bėgo ir jų sprendimai atrodė visai kitokie nei mūsų. Bandėme kabintis, bet taip ir neužsikabinome.“

„Eurolygoje turėjome ilgą pralaimėjimų seriją, tai komanda išėjo tikrai susikaupusi, treneris akcentavo agresyvumą, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė „Baskonia“ puolėjas Tadas Sedekerskis. – Be abejo kalbėjome ir apie tą gerą „Žalgirio“ seriją, nes jie demonstruoja labai gerą krepšinį. Turėjome žaisti savo žaidimą, kurį žaidėme visą sezoną – agresyvų, su gera gynyba ir, manau, visai gerai pavyko.“

„Baskonia“ privertė po 4 kartus suklysti Walkupą ir Lekavičių, po 3 – Grigonį, Paulių Jankūną ir Joffrey Lauvergne’ą.

Nuo suolo pakilę „Žalgirio“ atsarginiai tepelnė 12 taškų ir pataikė tik 4 metimus iš 18. Vien Augustine’as Rubitas prametė 6 metimus iš 7.

„Baskonia“ pabėgo antro kėlinio pradžioje, kai ant parketo buvo „Žalgirio“ atsarginiai. Šeimininkai spurtavo 15:2 ir nutolo 36:24. Per likusį rungtynių laiką „Žalgiris“ sugebėjo sušvelninti atsilikimą tik iki 6 taškų.

„Manau, kad neblogai dengėmės prieš pikenrolą, – sakė Sedekerskis. – „Žalgiris“ turi daug gerų žaidėjų – Walkupą, Grigonį, Jokubaitį, kurie gerai žaidžia pikenrolą, manau, gerai pavyko sustabdyti. Be abejo, ir daug kamuolių perėmėme.

Kaune mums trūko agresijos ir kieto žaidimo gynyboje, šiandien visai kitaip išėjome, kovojome ir visai kitaip gavosi.“

Pats Sedekerskis dar prieš dvi dienas Vilerbane aikštėje pasirodė tik epizodiškai mačo pabaigoje, o su „Žalgiriu“ jau žaidė starto penkete ir aikštėje praleido 16 minučių.

Jo komandos draugas Rokas Giedraitis žaidė 34 minutes ir tai buvo daugiausiai komandoje.

„Tiesiog toks trenerio planas, – apie kintančias minutes sakė Sedekerskis. – Kartais būna rungtynių, kai vieni ar kiti žaidėjai nepasirodo. Nėra jokios didelės problemos, vėl žaidžiau starto penkete ir net negalvoju apie tai.“

„Žalgiris“ prie varžovų žaidimo galiausiai prisitaikė ketvirtajame kėlinyje. Tam, anot trenerio Martino Schillerio, įtakos turėjo ir zoninė gynyba, kurią paskutiniame ketvirtyje kauniečiai kelis kartus panaudojo.

Įkvėpti „Žalgirį“ turėjo ir galingas Grigonio dėjimas su pražanga greitoje atakoje.

Visgi kas kartą užpuldavę, kitoje aikštės pusėje žalgiriečiai sulaukdavo Pierria Henry dūrių, kol galiausiai jo puolime atkovotas kamuolys ir du taškai uždarė rungtynes – 76:68.

Pikenroluose, ypač pirmoje dalyje, davėme jam per daug laisvės, – apie Henry kalbėjo Schilleris. – Jam tai suteikia šiek tiek erdvės, nes jis yra itin greitas bei atletiškas ir jeigu jam suteikiama ta laisvė, Henry gali tapti labai pavojingas. Tai vienas dalykas. Visų antra, Henry mėgsta veržtis link krepšio, tačiau rungtynes pradėjo pataikydamas iš distancijos ir tokiu atveju jis tampa tikra problema. Jis tiesiog turėjo geras rungtynes.“

„Baskonia“ iki šio mačo Eurolygoje buvo pralaimėjusi keturis kartus iš eilės ir ši pergalė grąžino juos į kovą dėl aštuoneto (10-13, trylikta vieta).

„Labai svarbi pergalė, nes ACB rungtyniaujame gana gerai ir užtikrintai, o Eurolygoje mūsų tikslas buvo patekti į „Top 8“, manau, kad dar turime šansų, – kalbėjo Sedekerskis. – Kelias rungtynes pralaimėjome, kur negalėjome pralaimėti: prieš ALBA ir namie, ir išvykoje paleidome rungtynes, ir su ASVEL galėjome laimėti, bet paleidome. tai nuotaikos nebuvo pačios geriausios, bet pademonstravome charakterį ir laimėjome.“

Tuo metu „Žalgiriui“ tai buvo tik trečias pralaimėjimas per pastarąsias 11 dvikovų ir kauniečiai po šios dvikovos Eurolygos turnyrinėje lentelėje užima septintąją vietą.

Kitą savaitę „Žalgiris“ namie priims Belgrado „Crvena Zvezda“ ir tai bus paskutinis mačas prieš taurių savaitę, kuri tradiciškai trumpam sustabdo Eurolygos kovas.

„Pamoka išmokta, kitą kartą, kai su mumis žais fiziškai, mes vis tiek turėsime išpildyti savo planus“, – „Žalgiris TV“ sakė Walkupas.

Atrinkti (0) Visi (8)
manau rytas butu laimejas (Karolis Tiskevicius)
2021-01-30
-1
nu, bliamba... galima prirašyti, prikomentuoti kas kokią minutę prisidirbo, kokias klaidas padarė... klausimas KODĖL ?... išėjo pasikėlę... žvaigždės blia... jau kelintas rungtynes dėl to pralaimėjo... vis galvoju kodėl jie laimi... laimi tuomet kai žaidžia, tuomet net Dievas padeda... tokio šlykštaus pasikėlimo negaliu pakęsti... šūdeliai... nėra Šaro bizūno jiems duoti... 12-13 vieta jiems šviečia... kartoju... jei nežais kaip gali... gaus nuo raudonos žvaigždės... o toliau nuo pinigingesnių komandų... blia... 😫
2021-01-30
-6
Tai parašyk ir pakomentuok, nes kolkas svaidai šablonines frazes kurias sako treneriai ir žaidėjai, kad negautu 25k baudos. Ar tu irgi manai, kad Giedraitis gynybos dievas apsigynė 35min su 2 pražangom?
2021-01-30
+4
Pažiūrėkit rungtynes su 0.5-0.75 greičiu, nuoširdžiai. Pažiūrėkit kiek nesušvilptų pražangų ir žingsniu buvo baskonijai (buvo ir žalgiriui bet tik keletas), jie realiai buvo verti tų pačių 91:72, tik kad teisėjai leido žaisti regbį ir prieš žalgirį nebuvo sušvilptos virš 20 pražangų(per 2 kėlinius 4, nors per pirmas 3:34 polonara jau turėjo turėti 4 už stumdymus į nugarą) kurios turėjo eliminuoti tokius gynybos "manekenus" kaip Giedraitis Diop ir Polonara iš žaidimo + turėjo gauti jų beždžionėle už ta užšokimą ant walkup nesportinę (taip negalima tiesiog daryt jokiam sporte - fulėje rodomos raudonos, o krepšinyje švilpiamos nesportinės, nba - išvaroma iš aikštės), jei netikit pasinarstykit epizodą po epizodo sulėtintai stabdydami kadrus: 1 Kėlinys 9:21 Henry žingsniai 9:16 Fall žingsniai 9:04 Fall pražanga (Fall pirma neužskaityta) 9:03 Fall arba Lauvergne techninė 9:03 Baskonia treneriui įspejimas(techninė) 8:58 Sedekerskis žingsniai 8:26 Polonara pražanga (be skrupulų, atrodo žinodamas, kad nebus švilpiama stumia varžova į nugara) (Polonara pirma neužskaityta) 7:50 Jekiri stumia Grigonį į nugarą lyg primindamas kieno yra teisėjai ir tai, kad jo nugara nesaugi. (Jekiri pirma neužskaityta) 7:47 Teisėjai tiesiog sugeneruoja(išburia) Lauvergne užribį, aiškiai matosi, kad kamuolį išmetė ir pagavo aikštėje abu žaidėjai. 7:38 Polonara primena Walkupui kas gali stumdyti į nugara nebaudžiamas. (Polonara antra neužskaityta) 7:33 Jekiri sukuria naują legalų būdą pastatyti užtvarą - šokinėjanti užtvara. (Jekiri antra neužskaityta) 7:16 Hayes sužingsniuoja 7:14 Atrodo lyg ir Milaknis sužingsniuoja 6:55 Jekiri žingsniuoja 6:52 Neįmanoma pamatyt ar Giedraitis žingsniuoja 6:42 Jekiri rodo aiškias perdėtas emocijas (techninė?) 6:26 Polonara vėl stumia žaidėją į nugara. (Polonara trečia neužskaityta) 5:32 Polonara vėl prasiženginėja (išsirinkit sau labiausiai patikusia pražangą) (Polonara ketvirta neužskaityta pražanga per 3:34!!!) 5:28 Jekiri žingsniuoja su Turkish Airlines Euroleague į mėnulį. 5:03 Lauvergne žigsniai prie 3 taškų linijos. 3:51 Giedraitis stumia Grigonį į nugarą. (Giedraičio pirma neužskaityta) 3:18 Jei tai būtų CSKA prieš žalgirį ir P.Henry būtų Grigonis, o Grigonis būtų M.James tai Grigonis sedėtu su pražanga nes kiša pirštus kur nereikia. 2:36 Grigonis žingsniuoja. 0:40 A.Peters stumia Rubitą. (Peters pirma neužskaityta) 0:32:0 Prieš verždamasis Henry sužingsniuoja. 0:2.8 Pražangų maratonas prieš Rubitą. 2 Kėlinys 9:29 Jekiri judanti užtvara (Jekiri trečia neužskaityta) 8:17 Sedekerskis travel 6:40 Walkup pražanga (Pirma Walkup neužskaityta) 6:35 Diop judanti užtvara (pirma neužskaityta) 6:30 Peters 3 sekundės puolime 5:40 Jekiri žingsniai 4:58 Giedraitis padeda padnoške paskutine akimirka Walkupui (Giedraičio antra nesušvilpta) 3:42 Giedraičio žingsniai 3:33 6 žingsniu rečitalis iš Lukos Vildozos 2:15 Diop užtvara juda kaip tetrio kaladelės (Diop antra neužskaityta) 1:45 Diop stumia kita žaidėją(Diop trečia neužskaityta) 0:55.9 Henry prasižengia 0:12 Nemanau, kad tas blokas buvo švarus. 9/10 atveju švilpia už kontaktą į ranką. 9:30 Jekiri šuoliukas(žingsniai) 8:58 Giedraičio pražanga neišsilaisvinus po užtvara iš desperacijos stumiant Lauvergne (Giedraičiui trečia nesušvilpta) 8:28 henry tiesiog flopina kaip cirko klounas 8:12 Giedraitis stumia Grigonį ore į šoną metimo metu (Ketvirta nesušvilpta Giedraičiui pražanga) 7:53 Jekiri užtvara įgauna naujų transformacijų - dabar ji sukiojasi kaip skalbiniai skalbyklėje. (Jekiri ketvirta pražanga neužskaityta) 6:58 Aiškiai nesportinė Henry pražanga - užšokimas iš galo ant kito žaidėjo lyg jam būtų 4-i metai - teisėjai švilpia paprastą ir net neperžiūri 6:39 Labai sunkiai pastebimi Giedraičio žingsniai (kad pastebėti reikia žiūrėti video kadras į kadrą) 6:18 Grigonio žingsniai 5:29 Polonaros žingsniai 5:15 Jei Milaknis lietė ranka - tai nesportinė pražanga Milakniui 4:43 Vildoza žingsniuoja 4:38 Vildoza žingsniuoja 4:34 Diop žingsniuoja 4:33 Dragičius vos vos žingsniuoja (reikia stebėti atramine koja, ji šiek tiek pajuda į priekį prieš išmetant kamuolį) 4:25 Diop žingsniuoja 4:24 Žaidėjas gaves kamuolį iš Diop žingsniuoja 4:21 Abejotina Milaknio pražanga 3:44 Rubito pražanga (gal nesportinė?) 3:22-3:21 Vildozos žingsniai 3:11 Diop prasižengia prieš Jokūbaitį( Diop trečia nesušvilpta pražanga) 2:29 Abu žaidėjai iššoka tuo pačiu metu, nuspręsti, kad kažkuris šoko per anksti neįmanoma net su peržiūra, teisėjų sufabrikuotas epizodas. 1:36 Diop "cilindre" neiškėlęs rankų "blokuoja" Jokūbaitį su viso kūno kontaktu (Ketvirta nešvilpta pražanga Diop\'ui) 0:57 Giedraičiui pražanga (penkta Giedraičiui nesušvilpta pražanga - jis vis dar yra labai blogas gynejas, tiesiog teisėjai jam leido daryti viską šį vakarą) 0:54-0:47 Vildozos žingsnius po pasaulį palieku skaičiuoti jums. 0:23 Giedraičio pražanga prieš Rubit (šešta nesušvilpta pražanga Giedraičiui) 3 kėliniai: Žalgirio pražangos: 3(dvi galimai nesportinės) Baskonia pražangos: 25(iš jų bent viena nesportinė aiškiai) visiškai dominuoja stumimai į nugarą, tas pats buvo daug atveju su Valencia, ar tai sutapimas? Žalgirio žingsniai: 5 Baskonia žingsniai: 21 - turbūt 15-18 iš 21 tai trypčiojimas gavus kamuolį atkeliant atraminę koją Teisėjų visiškai nelogiški sprendimai: 2: 1. "Outas Lauvergne", 2. "Lekavičius iššoko prieš išmetus kamuolį ginče".
2021-01-30
+1
Nejuokink,FIBA arbitre.Su tavo mąstymu,FIBA arbitrai turėjo mesti už Žalgirį į varžovų krepšį,vietoje laisvo Milaknio,tada būtų ne 68 taškai..Juokini tu čia mane.Komentatoriai turi juoktis iš tavo aiškinimų.Imk švilpuką ir į Eurolygą