Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Vilniaus „Rytas“ (13-5) Šiauliuose pratęsė šiuo metu ilgiausią LKL pergalių seriją iki šešių iš eilės. Giedriaus Žibėno vadovaujama ekipa su sugrįžusiais Martynu Echodu ir Andrew Goudelocku 98:85 (23:22, 25:15, 20:29, 30:19) pranoko „Šiaulių“ (5-12) komandą.

Fotogalerija

„Šiauliams“ atstovaujanti legenda Mindaugas Lukauskis šiame susitikime tapo daugiausiai minučių LKL pirmenybėse sužaidusiu krepšininku.

Iki šiol šis rekordas priklausė Rolandui Matuliui, kuris per 554 rungtynes iš viso aikštėje praleido 14,922 minutes. Lukauskio sąskaitoje – 14,931 minutė, sužaista per 649 susitikimus.

Čiurnos traumą išsigydęs Echodas galingai startavo rungtynėse ir po pirmosios mačo dalies buvo surinkęs 13 taškų bei 21 naudingumo balą. Centras finišavo su 17 taškų (8/10 dvit., 1/1 baud.), 7 atkovotais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais ir 24 naudingumo balais.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Šiauliais“ dar kartą mėginant kabintis į rungtynes, Goudelockas susmeigė du tritaškius iš eilės, iš viso surinko aštuonis taškus paeiliui ir „Ryto“ pranašumą nuo 4 taškų padidino iki 8 (90:82).

Lukauskiui įmetus iš toli, Antano Sireikos vadovaujama ekipa priartėjo iki 85:92, bet per pusantros minutės nebepelnė taškų, o Goudelocko trečias tritaškis padėjo tašką rungtynėse – 98:85.

Dėl čiurnos sužeidimo mėnesį nerungtyniavęs amerikietis Šiauliuose aikštėje praleido 26 minutes, pelnė 19 taškų (5/9 dvit., 3/6 trit.), sugriebė 4 kamuolius ir išdalino 2 rezultatyvius perdavimus.

Ryanas Boatrightas vilniečių gretose rungtyniavo 11 minučių, per kurias pasižymėjo 5 taškais (1/2 dvit., 1/2 trit.), 2 rezultatyviais perdavimais ir 2 perimtais kamuoliais.

Vilniaus klubui iš traumuotų žaidėjų liko sulaukti Kristjano Kitsingo, kuris sveiksta po menisko operacijos. Rokas Gustys dėl peties traumos nebežais šį sezoną.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 18, Kaspars Berzinš ir Justas Furmanavičius – po 14, Andy Van Vlietas 12, Mindaugas Lukauskis 11.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 19 (3/6 trit.), Arnas Butkevičius 18 (3/9 trit.), Martynas Echodas 17 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius ir Mindaugas Girdžiūnas – po 11.