Lietuvos garbę olimpinėse žaidynėse ginti kandidatuojantys keturi Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį pirmieji savanoriškai buvo paskiepyti nuo COVID-19 viruso.
„AstraZeneca“ vakciną pirmieji gavo Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas, Marius Grigonis ir Karolis Lukošiūnas. Pastarasis nėra atstovavęs rinktinei, tačiau jo pavardė – tarp 30-ies Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų.
„Manau, teisingiausia yra skiepytis, – portalas „Delfi.lt“ cituoja Grigonį. – Svarbiausia, kad visi žmonės tai darytų, ir kad tų skiepų pakaktų. Juk reikia, kad didžioji dalis visuomenės būtų paskiepyta.“
Tiesa, Jankūnas pridūrė, jog „Žalgirio“ gretose ne visi yra vieningos nuomonės.
„Buvo daug diskusijų – ir juokais, ir piktai. Rūbinėje turime visokių žmonių, kurie turi savo nuomonę. Jeigu skiepijamės, reiškia, nebijome, o kaip bus – pamatysime“, – sakė Jankūnas.
Taip pat pasiskiepijo „Žalgirio“ treneris-skautas Evaldas Beržininkaitis, priklausantis rinktinės stratego Dariaus Maskoliūno trenerių štabui.
Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, iš viso į skiepą pretenduoja trečdalis olimpinės rinktinės kandidatų. Likusi dalis krepšininkų yra persirgę COVID-19 virusu ir įgiję antikūnų.
Ant rinktinės slenksčio esantys Rokas Jokubaitis ir Marekas Blaževičius įveikė COVID-19 virusą, tuo metu Lukas Lekavičius dėl užklupusios infekcijos yra iškritęs iš rikiuotės.
Tarp nacionalinės komandos pretendentų – ir Panevėžio „Lietkabelyje“ rungtyniaujantys žaidėjai, tačiau rudenį beveik visi klubo nariai persirgo koronavirusu.
Vilniaus „Ryto“ komandoje rungtyniaujantys kandidatai į Lietuvos olimpinę rinktinę bus skiepijami po vasario 18-22 dienomis vyksiančio FIBA rinktinių lango.
Vakciną gaus ir olimpinė trijulių rinktinė.
Tokijo olimpinės žaidynės planuojamos liepos 23 d. – rugpjūčio 8 d. Lietuvos krepšinio rinktinė dėl vietos jose dar kovos Kaune birželio 29 d. – liepos 4 d. vyksiančioje atrankoje.